Українцям хочуть дозволити робити самогон: деталі законопроекту

Автори законопроекту називають нинішню норму в законодавстві дискримінаційною

0:00 / 2:17

Українцям хочуть дозволити гнати самогон для себе (не на продаж), конструювати і зберігати самогонні апарати, не ховаючи все це від поліції. Такий законопроект (№2371) днями внесла до Верховної Ради група з шести нардепів від партії більшості. Проект закону викликав неоднозначну реакцію в українців. Одні – схвалюють ініціативу, інші – критикують, мовляв, зараз це не найважливіша в країні справа, якою повинні займатися в Раді. Треті ж спрогнозували, що продавці алкоголю відчують небачену свободу для своєї діяльності.

Один з авторів законопроекту, нардеп Ігор Фріс, зазначає, що таким чином новий парламент бореться з корупцією.

"Давно пора було це зробити. У Кодексі про адмінпорушення є стаття, в якій йдеться про те, що за самогоноваріння і виготовлення самогонних апаратів без мети їх продажу покладений штраф від 51 до 170 грн. Новий законопроект виключить ці норми. Це відбувається тому, що за 2018 рік ця стаття застосовувалася 197 разів. За цілий рік до адмінвідповідальності було притягнуто 80 осіб по всій країні. Але корупційна складова при цьому досить висока, адже недобросовісні співробітники можуть збагачуватися, не притягуючи до відповідальності винних", – говорить Ігор Фріс.

"Сума штрафу непорівнянна з тими зусиллями, які докладаються для розв’язання питання по суті. Судді витрачають час, іноді такі справи розглядаються протягом трьох засідань. Знаю, що в інших країнах вітається, якщо людина щось робить для себе", – додає нардеп.

За словами Фріса, нинішня норма про "самогоноваріння для себе" є і дискримінаційною.

"За виготовлення пива, вина, наливок та інших авторських напоїв немає жодної відповідальності. А за самогон – є".

Як ми з'ясували, на сайтах безкоштовних оголошень є десятки пропозицій не тільки про продаж самогонних апаратів, а й навіть про їх обслуговування. Ціни на них коливаються від 800 грн до 4400 грн.

Стежити за тим, щоб народ не продавав самогон, як і раніше, буде зобов'язана поліція.

"Нам цікаві продавці самогону, але не ті, хто його виробляє для себе. На останніх ми давно і так не звертаємо особливої уваги. А ось до продавця може прийти поліцейський під виглядом цивільного, зробити оперативну закупівлю, а часом і не одну, щоб мати вагомі докази провини продавця", – розповів нам один з дільничних, в компетенції якого боротьба з самогоноварінням.

Нагадаємо, 8 років тому в Раді реєстрували ідентичний законопроект, але він не набрав і 40 голосів з необхідних 226.

Крім того, нещодавно новини "Сьогодні" розповідали, як правильно вживати спиртні напої. Дивіться в сюжеті:

00:00:00 / 00:00:00