У ПЕРІОД ЛІТНЬОГО СЕЗОНУ РОБИМО НАГОЛОС НА НЕОБХІДНІ ДІЇ ПРИ ЗАГРОЗІ ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

При тепловому ураженні

Негайно перейдіть в тінь, на повітря або прийміть душ, поступово випийте багато води. Постарайтесь охолодити тіло, щоб уникнути теплового удару. У випадку загублення свідомості кимось з оточуючих, проведіть реанімаційні заходи ( масаж серця та штучне дихання).

При грозі

Під час ударів блискавки не підходьте близько до електропроводки, водостічним трубам не стійте поруч з вікном, вимкніть електроприлади. У лісі не стійте біля високих дерев особливо сосен і тополів. Не знаходьтесь у водоймищі або біля його берегу, спустіться з возвишеного місця в низину. Перебуваючи в автомобілі, не залишайте його, закрийте вікна і опустіть антену радіоприймача, утримайтесь дзвонити по телефону, але якщо вже біда примусила викликати ,,швидку допомогу ”чи пожежну бригаду, то зробіть це одразу ж після чергового грозового розряду, швидко використавши невеличку паузу до наступного.

При ураженні блискавкою потерпілому необхідно надати допомогу

- розстебнути одяг, укласти на спину, підкласти валик із одягу під шию, щоб створити кращу прохідність шляхів дихання;
- очистити порожнину рота від крові, слини, блювотних мас за допомогою бинта або носової хустки, обгорнутої на вказівний палець;
- у разі відсутності дихання розпочати штучне дихання способом ,,рот у рот” або ,,рот у ніс”;
- у разі зупинки серця негайно почати одночасно роботи закритий масаж серця та штучне дихання;
- у будь-якому випадку негайно звернутись за допомогою лікаря.

Під час урагану, бурі, смерчу

Перебуваючи в приміщенні , одійдіть від вікна і займіть безпечне місце у стін внутрішніх приміщень – в коридорі, в ванній, в туалеті, в шафах під столом.Вимкніть електроенергію.

На вулиці тримайтесь подалі від легких будівництв, ліній електропередачі, мачт, вишек, дерев, водоймищ, та промислових об’єктів. Для захисту від летящих обломків і осколків використовуйте ящики, картонні коробки та інші підручні засоби. Намагайтесь швидше сховатись в кам’яних приміщеннях, підвалах та інших заглиблених приміщеннях.

При нападі собаки

До собаки що учинила напад поверніться обличчям, прийміть бойову стійку або, якщо впевнені в собі киньтесь їй на зустріч, але ні в якому разі не повертайтесь до собаки спиною і не тікайте. Для захисту використовуйте палку, парасольку, каміння, одночасно відходячи до укриття (забору, будинку) спиною. По можливості обмотайте плащем, піджаком руку, а потім, виставив її вперед, спровокуйте собаку на укус і сильно вдарте її по верхній щелепі. Якщо собака збила Вас з ніг, то впадіть на живіт і закрийте шию руками. Пам’ятайте, що больовими точками у собак є ніс, пах і язик.