День гідності і свободи України

«Україна - це територія гідності і свободи.

Такими нас зробила не одна, а дві революції –

наш Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи,

і Революція 2013-го року, Революція Гідності.

Це був дуже важкий іспит для України, коли українці

продемонстрували свою європейськість, гідність,

своє прагнення до свободи»

Президент України

Петро Порошенко

21 листопада в Україні відзначили День гідності і свободи. На честь початку двох революцій: Помаранчевої та Революції Гідності; на честь усіх, хто вистояв, усіх постраждалих; в пам’ять усіх загиблих; у підтримку всіх українських бійців на фронті – маємо пам'ятати та відзначати цей День.

Для кожного українця слова Революція Гідності, або Євромайдан – це щемливий спогад про ті дні, коли звичайні люди різного віку, без зброї, з тим, що було в хаті, вийшли на мирний протест. Спочатку він був мирним, і брали участь у ньому переважно студенти. Ця акція не вимагала зміни влади. Тільки впровадження європейських цінностей в українську культуру, прохання до колишнього Президента підписати угоду про Євроінтеграцію України. Але він так і не зробив цього...

Під час Революції Гідності загинуло 107 людей, які стали Героями України.

Не встигли розібратися українці у внутрішній політиці, як ворог зайшов ззовні. Спочатку у Крим, а потім і на Схід України.

На Сході України (Донецька і Луганська області) почалася антитерористична операція, яка триває і досі. За період війни в Україні було оголошено 6 хвиль часткової мобілізації. За офіційними даними, загинуло 2130 українських військових. Насправді, цифра може бути більшою мінімум у двічі, адже не враховані солдати, що пропали безвісти. А в доповіді верховного комісара ООН повідомляється, що за період військових дій на Донбасі до травня 2015 року загалом загинуло принаймні 6 тисяч 417 українців.

Тож нам не слід забувати ці жертви людей, які віддали своє життя задля свободи України. У столиці в цей день на майдані зібрались учасники революції гідності та пересічні громадяни, ті хто втратив під час революції свої рідних та друзів. Біля хреста героїв Небесної сотні відбулась поминальна панахида.

У містах Донецької області також згадували події 2014 року, які змінили біг історії України назавжди. У Покровську в ДонНТУ пройшов круглий стіл з відео-конференцією з колегами з Києво-Могилянської академії. Учасниками заходу стали бійці АТО, представники Національної гвардії України, свідки подій, які відбувалися в період Євромайдану і Революції Гідності.

У Мирнограді згадували янголів майдану. Заходи, присвячені Дню Гідності та Свободи - історичної дати, присвяченій двом Майданах, під час яких українці билися за демократичне майбутнє, пройшли біля пам'ятника Шевченку. У них взяли участь школярі, представники місцевої влади, військові, громадські працівники. Звучали вірші та пісні, присвячені Україні, відбулося покладання квітів до пам'ятника Кобзарю.

На честь Дня гідності та свободи голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський прочитав для студентів Донецької державної машинобудівної академії лекцію про три українські революції – Революцію на граніті, Помаранчеву революцію та Революцію Гідності та Свободи.

«Кожного разу студенти першими виходили захищати права. Вони виходили не заради себе або чиїхось політичних амбіцій, вони боролись за гідне життя кожного українця. Так було і 1990 року, і у 2013-му. Після усіх здобутків українських революцій наше з вами завдання – змінювати себе та країну до кращого. Сподіваюсь, що з вас вийдуть лідери, підприємці та держслужбовці зовсім іншого ґатунку, які зможуть перетворити власне місто на квітучий сад», – звернувся голова ОДА до студентів.

У Новогродівці День Гідності та свободи відзначили у залі Будинку дитячої творчості. На заході були присутні учні місцевих шкіл, працівники Новогродівської міської ради, депутати, жителі та гості міста. Згадавши історію двох революцій, присутні запалили свічки та вшанували пам’ять  загиблих героїв і звичайних українців, які загинули протягом трьох років з моменту Євромайдану. Військовий капелан прочитав молитви за загиблих героїв. Гості з Миколаївської сільської ради – творчий колектив «Маринівські дівчата», читали зворушливі вірші та заспівали українські народні пісні.