У навчальних закладах Донецької області планують суттєво оновити підхід до військово-патріотичного виховання молоді. Замість застарілих уроків у школах з’являться спеціалізовані осередки, де учні опановуватимуть інтегрований курс “Захист України”.
Це дозволить зробити навчання більш практичним та відповідним викликам сучасної війни.
Про це повідомили у пресслужбі ДонОВА, пише Антикризовий медіа-центр. Донеччина.
Ветерани як наставники для молоді
Одним із ключових напрямів нової стратегії є залучення ветеранів війни до освітнього процесу. Планується, що саме колишні захисники та захисниці стануть інструкторами в новостворених центрах. Такий крок має подвійну мету: по-перше, учні отримають реальний бойовий досвід від людей, які знають, що таке оборона країни не з підручників. По-друге, це допоможе ветеранам, які повернулися до цивільного життя, знайти гідну роботу та реалізувати себе у вихованні нового покоління.
Розбудова системи національного спротиву у 2026 році
Питання підготовки громадян до оборони обговорили під час онлайн-наради з представниками Офісу Президента, Міноборони та Генштабу ЗСУ. Учасники розглянули проєкт Стратегії національного спротиву на 2026 рік. Вона передбачає тісну взаємодію між військовим командуванням та цивільними адміністраціями для створення надійного резерву.
Зараз триває робота над нормативною базою. Зокрема, ухвалюють зміни до порядку загальновійськової підготовки та готують до другого читання законопроєкт № 13347. Ці документи мають остаточно врегулювати, як саме українці готуватимуться до спротиву, щоб підвищити загальну обороноздатність країни.
