Історія міста Селидове: роль козаків в основі поселення

Історія міста Селидове: роль козаків в основі поселення, фото-1

Місто Селидове розташовано за 44 км від Донецька у верхів'ї річки Солона. Сьогодні тут проживають переважно шахтарі, тому його вважають промисловим поселенням. Але ще кілька століть тому Селидове славилося своїми козаками. Історія його дуже яскрава й насичена подіями.

Заснував місто козак Селід. Водночас це офіційна версія істориків. Ще в XVI столітті на тутешніх територіях утворилося поселення козаків. Спочатку воно було невеликим, але пізніше в регіон почали з'їжджатися люди з околиць. Це пов'язано з родючими землями, які ідеально підходили для ведення сільського господарства.

Про козака Селіда є одна цікава легенда. Сказання свідчить, що він возив сіль торговим шляхом, що проходить через ці території. І ось одного разу, коли він переходив річку вбрід, віз із сіллю перекинувся. Через це вода миттєво стала солона. За роки сіль давно вже вимилася, але назва річки залишилася за нею назавжди.

1976 року в Селидовому відкрили перший пам'ятник, присвячений козацтву. Його назвали «Козак у дозорі». Автором шедевра став скульптор П. П. Гевеке.

Історія козацтва залишилася далеко в минулому, коли в 50-ті роки ХІХ століття в регіоні виявили великі поклади вугілля. 1884-го для його транспортування збудували окрему залізничну гілку. Це дало змогу суттєво збільшити кількість вугільних копалень, адже чорне золото тепер можна було легко вивозити у великих обсягах. Поселення почало рости ударними темпами.

Сьогодні туристам у Селидовому робити нічого. Тому якщо ви плануєте побувати тут проїздом, то краще заздалегідь продумайте своє вечірнє дозвілля. Здебільшого в місцевих готелях є безплатний wi-fi, тому можна буде дивитися фільми через інтернет або пограти в щось онлайн. А для найазартніших наразі з'явилася можливість навіть робити ставки на спорт прямо зі свого ноутбука чи смартфона. Для цього достатньо вибрати відповідну беттингову контору в рейтингу Букмекер Експерт. До нього потрапляють лише ті, хто чесно виплачує виграші, тож можна не переживати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію