Кондиціонер в автомобілі: робочі вузли та їх основні несправності

Автокондиціонер практично не відрізняється від домашнього пристрою, оскільки працює за принципом теплообміну. Деякі елементи конструкції коштують дорого, тому їх ремонт або заміна ударять по гаманцю автовласника. Вигідні розцінки та запчастини високої якості можна знайти за посиланням https://bex-space.com/ в інтернет-магазині BexSpace. Менеджери допоможуть швидко підібрати будь-які деталі для автомобілів Toyota, Ford, BMW, Volvo, Skoda та інших марок.

Компоненти кондиціонера та їх несправності

Автокондиціонер має вигляд замкненого контуру, всередині якого циркулює холодоагент. Хоча конструкція доволі проста, але складається з багатьох деталей.

Фреон для забезпечення теплообміну

Найбільш поширені 2 марки рідини – R1234yf та R134a. Перша використовується в авто, випущених після 2017 року, а друга – у більш ранніх версіях. При потраплянні в компресор рідина нагрівається, переходячи із газоподібного стану в рідкий. Далі вона прямує до випарника, де випаровується. В результаті відбувається поглинання тепла, а повітря в салоні охолоджується.

Компресори для перекачування фреону

В автомобілях часто встановлюють роторні та поршневі компресорні насоси, оскільки у них проста конструкція. Вони починають працювати від руху колінвала, тому їх неможливо використовувати при виключеному моторі. Ці деталі виходять з ладу при зношуванні підшипників та поршнів. Якщо вчасно не зробити заміну, стружка заб’є канали радіаторів. Результат – ремонт теплообмінників та компресора, який дорого обійдеться.

Конденсатор – найслабша ланка конструкції

В ньому відбувається конденсація холодоагента, що супроводжується виділенням великої кількості тепла. Деталь розташована за переднім бампером перед основним теплообмінником, тому зазнає впливу соляних розчинів. Всередину можуть потрапити пісок, гілки, каміння. В результаті з’являються пробоїни різного розміру, які іноді ремонтувати невигідно.

Випарник – важливий робочий вузол кондиціонера

Він відповідає за циркуляцію повітря в салоні. Проходячи через тонкі трубки елемента, воно швидко охолоджується. Конструкція не включає деталей, які рухаються або труться одна об одну. Тому головна причина несправності випарника – засмічування. Про погіршення його роботи свідчать такі ознаки:

  • неприємний запах, який з’являється після включення кондиціонера;
  • необхідність постійно збільшувати потужність пристрою;
  • поява в салоні води.

Для забезпечення робочого стану цього теплообмінника необхідно вчасно його очищати. Варто замінити старі дренажні трубки та шланги відведення конденсату на нові. Якісні запчастини доступні на сторінці https://bex-space.com/ru/shlangi-vidvedennya-kondensatu-kondicionera за вигідними цінами.

Осушувач та вентиль-регулятор

Перший складається з фільтрів, які запобігають потраплянню всередину сміття, домішків, води, тому це найбільш надійна частина обладнання. Завдяки вентилю забезпечується комфортна температура в салоні, оскільки він регулює дозу фреону у випарнику. При пошкодженні регулятора прилад нормально не охолоджує повітря. Щоб автокондиціонер довго працював без збоїв, варто включати його 1-2 рази на місяць.

Все необхідне для автомобілів включає асортимент інтернет-магазину BexSpace. В каталозі за посиланням https://bex-space.com/ru/zapobizhniki-ta-komponenti можна підібрати запчастини для ремонту електроніки. Також продаються деталі для вихлопної, паливної, гальмівної систем, двигуна, підвісок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію