Комплексна допомога для жінок та дівчат, що постраждали від насильства під час війни

Елеос-Україна - мережа громадських організацій, що працює з 2014 року та має осередки у 15 регіонах України. Вже 9 років Елеос реалізує соціально важливі проєкти, що направлені на захист жінок і матерів з дітьми від домашнього насильства, протидію стигмі та дискримінації щодо людей із ВІЛ, підтримку внутрішньо переміщених сімей тощо.

Комплексна допомога для жінок та дівчат, що постраждали від насильства під час війни, фото-1

Повномасштабне вторгнення поставило перед нами нові задачі. Однією з головних із них стала протидія небаченим раніше масштабам сексуального насильства, яке російські військові використовують як метод ведення війни проти українців. Спільно з партнерами ми створили проєкт “Поруч з тобою”, в рамках якого постраждалим жінкам та дівчатам надається цілий комплекс необхідних послуг. Цей проєкт охоплює 11 компонентів та направлений на фізичне і психологічне відновлення.

В рамках цього проєкту створено та відкрито реабілітаційний шелтер для постраждалих жінок. Шелтер Святої Ольги знаходиться в одному з гірських сіл на Франківщині у спокійному та тихому місці. Проєктом надається комплексна допомога. Постраждалі можуть отримати її як на базі реабілітаційного шелтера, так і віддалено (такі як психологічний супровід, медичний супровід, гуманітарну допомогу, правову, соціальну)

Комплексна допомога для жінок та дівчат, що постраждали від насильства під час війни, фото-2 Комплексна допомога для жінок та дівчат, що постраждали від насильства під час війни, фото-3 Комплексна допомога для жінок та дівчат, що постраждали від насильства під час війни, фото-4 Комплексна допомога для жінок та дівчат, що постраждали від насильства під час війни, фото-5 Комплексна допомога для жінок та дівчат, що постраждали від насильства під час війни, фото-6 Комплексна допомога для жінок та дівчат, що постраждали від насильства під час війни, фото-7

Компоненти допомоги

  • Евакуація зі звільнених від окупантів територій. Наші водії евакуюють людей під обстрілами, щодня ризикуючи життям. На маршрутах їх супроводжує соціальний працівник жінка, яка під час маршруту підтримує постраждалих жінок.
  • Забезпечення проживання у шелтері
  • Соціальний супровід
  • Медична допомога (у співпраці із 5 клініками в Україні - 2 у Івано-Франківську, 2 у Києві, 1 на Закарпатті) В одній із цих клінік - гінекологічна клініка у Івано-Франківську ми також зробили ремонт та забезпечили в палатах комфортні, домашні умови.
  • Психологічна допомога (онлайн, офлайн)
  • Психіатрична допомога - у співпраці зі спеціалізованою клінікою у Львові
  • Правова допомога. Проєкт співпрацює напряму з Офісом Генерального прокурора, департаментом розслідування воєнних злочинів
  • проєкт співпрацює із міжнародними правозахисними організаціями
  • ми надаємо гуманітарну допомогу - харчування, гігієна
  • програма ресоціалізації
  • в рамках проєкту розроблений Щоденник самодопомоги для жінок, які пережили травму сексуального насильсва.

Реабілітаційний Шелтер працює щодня, там проживають жінки що постраждали від воєнних злочинів, жінки що були в полоні у російській тюрмі, жінки що зазнали тортур з боку російських військових. Від моменту впровадження проєкту допомогу отримали більше 120 жінок (віддалено і на базі шелтеру) з Київської області, Донецької, Херсонської, Миколаївської, Луганської.

Комплексна допомога для жінок та дівчат, що постраждали від насильства під час війни, фото-8
  • Термін перебування у шелтері для однієї жінки-клієнта становить один- шість місяців та може бути продовжений.
  • Кількість місць: 15-20 жінок і дівчат та членів їх сімей (з потенційним проживанням, що надається до 30осіб одночасно)
  • У притулку можуть розміщуватися жінки з дітьми всіх вікових груп та/або батьки з неповнолітніми дівчатами, які постраждали від сексуального насильства під час війни (жінки).

Ми закликаємо жінок, які постраждали від сексуального насильства з боку російських військових не мовчати та звертатися по допомогу! Воєнні злочини до яких, зокрема, відноситься і сексуальне насильство, не мають строку давності, тому ми відкриті та чекаємо на звернення жінок, які постраждали від насильства та тортур починаючи від 2014 року. Ми гарантуємо конфіденційність, гендерно-чутливу комунікацію та всю необхідну допомогу для відновлення. Ми поруч!

Контакти для звернення:

+380 98 389 7706

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію