За організацію фіктивних шлюбів затримали жінку на Донеччині

На Донеччині затримали учасників злочинної групи, що займалася організацією фіктивних шлюбів. Про це повідомляє департамент стратегічних розслідувань Нацполіції.

Для «подружнього» життя фігуранти обрали особу з інвалідністю. Потім під приводом начебто її супроводу, мали намір виїхати за кордон.

Як встановили правоохоронці, організувала незаконний «алгоритм сприяння безперешкодного виїзду чоловіків призовного віку за кордон» 41-річна місцева мешканка. Допомагали в його реалізації ще кілька осіб: вони підшукували охочих уникнути мобілізації, жінок з інвалідністю, налагоджували комунікацію з представниками профільних органів для подальшого укладання фіктивних шлюбів. Згодом для чоловіків призовного віку це ставало підставою для безперешкодного виїзду за межі України для супроводу людини з інвалідністю.

Поліцейські провели заходи для блокування злочинної схеми. Фігуранти отримали 270 тис. гривень за укладення фіктивного шлюбу та розподілили між всіма учасниками оборудки. Організаторку «схеми» та одну з учасниць злочинної групи затримали. Їм повідомили про підозру за ч. 3 ст. 369-2 КК (Зловживання впливом) Кримінального кодексу України та за ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Також підозру за ч. 3 ст. 332 КК отримала і їхня спільниця, яка мала вступити у фіктивний шлюб.

https://368.media
Новогродовка і Селидове
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію