Десятиліттями може тривати розмінування деокупованих лісів на Донеччині

Частина лісового фонду Донеччини зазнавала пошкоджень ще з 2014 року. За попередніми даними 27 тис га — усипані вибухонебезпечними предметами. На сьогодні деокуповано понад 60 тис га, проте ці ліси досі становлять небезпеку, адже потребують розмінування.

Про це повідомляють у Східному лісовому офісі.

"Саме ж розмінування — довготривалий процес, може тривати десятиліттями. Так спеціалісти групи розмінування ДСНС України розповідають, за пів дня можуть пройти близько 400 квадратних метрів території, і це – немало. Проте, є ділянки, де можна пройти всього 2-3 метри за день. Крім того, сапери не дають 100% гарантії, що після розмінування ліси Донеччини будуть безпечними. Адже ворог застосовував різні види мін", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що конструкція, яка складається з пластику та вибухового елементу є непомітною для металошукачів. Однак, у лісах Лиманщини щодня знаходять залишки касетних елементів РСЗВ, артснаряди, гранати, гранатометні ВОГи, патрони. Можна наткнутися і на склад боєприпасів російських військових, які вони покинули, тікаючи від ЗСУ.

Тому жителям Донеччини нагадують, що відвідування лісів Східного лісового офісу суворо заборонено.

https://v-variant.com.ua
Новогродовка і Селидове
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію