Понад 13 тис. воєнних злочинів вчинили за рік повномасштабного вторгнення росіяни на Донеччині

У Донецькій області за минулий рік окупанти понад 13 тисяч разів порушили закони та звичаї війни (ст. 438 КК) від чого постраждали понад 11 тисяч людей.

У прокуратурі Суспільному розповіли про найпоширеніші воєнні злочини у Донецькій області та кількість постраждалих та загиблих цивільних.

"За 2022 рік зареєстровано 13 тисяч 716 правопорушень за статтею 438 КК ("Порушення законів та звичаїв війни"), від яких потерпіли 11 тисяч 222 людей, серед яких 2 905 - діти. Загинули 1120 людей", — повідомили у Донецькій обласній прокуратурі у відповідь на запит Суспльного.

У відомстві додали, що не лише через порушення росіянами звичаїв війни, а загалом внаслідок дій окупантів, відомо про загибель понад 2000 цивільних та руйнування понад 10 000 різних об'єктів. В прокуратурі наголосили, що це не остаточні дані.

"Точну кількість загиблих, обставини їх загибелі, а також кількість зруйнованих об’єктів буде встановлено лише після звільнення захоплених територій", — відмітили у прокуратурі.

Також за даними прокуратури, за рік війни (з 24 лютого 2022 року до 22 лютого 2023 року) у Донецькій області внаслідок дій окупантів загинули 190 дітей. Російськими обстрілами зруйновані та пошкоджені 550 закладів освіти.

Найпоширеніші воєнні злочини, які розслідують у Донецькій області:

умисні напади на цивільне населення, напади на цивільні об’єкти, незаконна депортація, позбавлення волі, жорстоке поводження з військовополоненими ЗСУ.

https://v-variant.com.ua
Новогродовка і Селидове
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію