Як відправити гуманітарну допомогу за рахунок Нової пошти: досвід Харкова

Повномасштабне російське вторгнення перетворило прифронтовий Харків на величезний волонтерський центр. Саме тут десятки благодійних фондів пліч-о-пліч із ЗСУ щодня наближають перемогу України. Допомагає їм і Нова пошта, яка власним коштом доставляє благодійні вантажі ще з 2014-го року. Нині навантаження на гуманітарний напрям компанії значно збільшилося.

Про це йдеться у сюжеті Агенції Телебачення “Новини”.

Співпраця з Новою поштою задля перевезення гуманітарних вантажів за рахунок компанії може бути двох видів.

Перший варіант — постійне партнерство. У цьому випадку волонтери отримують бали від Нової пошти на перевезення гуманітарних вантажів. Один бал – одна гривня. Для старту співпраці необхідно заповнити форму на сайті компанії та додати документи, що підтверджують неприбутковість організації. Обов’язкова умова такого партнерства — надання звіту по використаних балах наприкінці кожного місяця.

Як відправити гуманітарну допомогу за рахунок Нової пошти: досвід Харкова, фото-1

Громадська організація URSA відправляє вантажі коштом Нової пошти

Другий варіант — ситуативна співпраця. У такому разі благодійний фонд чи волонтерська організація подають заяву на будь-якому відділенні Нової пошти. Натомість – компанія надсилає одноразовий код, який дає право на одну доставку коштом перевізника.

Андрій Григоров — керівник гуманітарного напряму Нової пошти розповідає: другим варіантом користуються зазвичай ті, хто вважає свою допомогу недостатньою для звернення. Але практика показує, що більшість постійних партнерів “прийшла” саме після ситуативної співпраці.

Обидва варіанти партнерства є вигідними для відправників. Адже Нова пошта самостійно сплачує за гуманітарні перевезення, що допомагає волонтерам зекономити кошти та збільшити обсяги допомоги на всіх напрямах.

Як відправити гуманітарну допомогу за рахунок Нової пошти: досвід Харкова, фото-2

Андрій Григоров — керівник гуманітарного напряму Нової пошти

“Після повномасштабного вторгнення ми збільшили об’єми допомоги на теренах усієї країни. Якщо до початку війни у лютому, у нас було 82 учасника, то зараз їх уже налічують 560. Це означає, що 560 благодійних фондів та волонтерських організацій мають змогу доставляти свою допомогу за рахунок Нової пошти.” — розповідає Андрій.

Також саме завдяки гуманітарному напряму Нової пошти, харківський бізнес має змогу переїхати до більш безпечних регіонів. Компанія вже евакуювала понад 15 малих та середніх підприємств, більша частина яких – з Харкова. Одним з яскравих прикладів є Арт-завод «Механіка». Це креативно-ресторанний простір. Його власники самостійно домовлялись з адміністрацією Ужгорода щодо пошуку нової локації, Нова пошта перевезла і бізнес уже запускається.

Окрім логістики волонтерам Нова пошта самостійно допомагає медичними закладами, ДСНС та колегам по бізнес-фронту, аби якомога швидше наблизити перемогу України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію