Покарання за відсутність маски: Степанов розповів, кому і які "світять" штрафи

Урядовий законопроєкт пропонує внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення

Після того, як Кабінет міністрів схвалив нові штрафи за порушення маскового режиму, законопроєкт буде скерований до Верховної Ради. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу назвав конкретні штрафні суми для українців і бізнесу.

За його словами, підтриманий урядом законопроєкт пропонує внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення.

"Він регламентує встановлення штрафів за неносіння масок як для фізичних осіб – штрафи становитимуть від 170 до 255 грн, так і для юросіб – власників закладів громадського харчування (кафе, ресторанів), спортзалів, магазинів. Якщо вони не дотримуються вимог, то для них штраф становитиме від 3,4 тис. гривень до 5,1 тис. гривень. Сподіваємося, що наші нардепи його (законопроєкт) підтримають", – сказав Степанов.

Зауважимо, що і тепер за відсутність маски штрафують, однак за спільною статтею, як порушення карантину (44-3 КУпАП), згідно з якою можуть карати на суму від 17 до 34 тис. гривень.

Останнім часом епідемія коронавірусу істотно посилилася, а чиновники звинувачують у цьому українців – нібито не дотримуються карантинних вимог, зокрема порушують масковий режим. Нещодавно Кабмін навіть посилив контроль за дотриманням карантину. Наприклад, у Києві в метро пасажирку оштрафували на 17 тис. гривень.

А в Одесі оштрафували три нічні клуби і п'ять ринків. Перевірки пройшли на минулих вихідних, з 26 по 29 червня, коли курортне місто заполонили туристи. Зазначалося, що відвідувачі нічних клубів масово ігнорували карантинні обмеження.

Штрафи маски Степанов
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію