ЗНО-2020: кого звільнили від тестування

Без маски до тестування можуть не допустити, а деяким абітурієнтам знадобиться довідка від лікаря

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) відбудеться, хоч і не для всіх, як планувалося. У четвер, 25 червня, абітурієнти складатимуть перший предмет – математику. Всім учасникам тестування вимірюватимуть температуру і перевіряти, чи є симптоми респіраторного захворювання.

Для кого скасували ЗНО

ЗНО в цьому році зробили необов'язковим. Учнів шкіл, профтехів та студентів коледжів звільнили від Державної підсумкової атестації, яка проводиться в формі ЗНО. Оцінка за тестування мала піти в атестат як держіспит.

Саме цю категорію учнів парламент звільнив від тестування, точніше – дозволив складати за бажанням.

Ті, хто не буде складати держіспит в формі ЗНО, отримають в атестаті позначку "звільнений".

Ті, хто бажають отримати оцінку в атестат можуть скласти іспит у формі ЗНО. Для цього треба написати заяву на ім'я директора свого навчального закладу. Про це йдеться в пояснювальному листі Міносвіти.

Для медалістів Міністерство освіти пішло на поступки і дозволило не складати держіспит, хоча в звичайних умовах оцінка по держіспиту – обов'язкова.

Тим, хто відмовиться складати держіспит, атестати повинні видати найближчими днями. А ті, хто проходитимуть тестування, отримають документ після оголошення результатів.

"Закон, підписаний президентом Володимиром Зеленським, звільняє від Державної підсумкової атестації в будь-якій формі учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в 2019/2020 навчальному році. У той же час випускники мають право пройти атестацію за власним бажанням. Для держіспиту в формі ЗНО створені безпечні умови, учасники та інструктори забезпечені засобами захисту", – цитує в.о. міністра освіти Любомиру Мандзій пресслужба відомства.

/ Фото: Анастасія Іскрицька

Випускники, які вступають до вищого навчального закладу, повинні здавати ЗНО в обов'язковому порядку.

За даними Українського центру оцінювання якості освіти, в цьому році на ЗНО зареєструвалися 379 493 учасника. Тільки 55,7% з них – це випускники шкіл цього року. Третина – це учні профтехів і ще 11% – випускники минулих років і студенти вузів.

"Не всі з них мають намір вступати до вищих навчальних закладів. Для них складання ДПА не принципова, оскільки молоді люди і без того отримають свідоцтво про повну загальну середню освіту. Саме їх можна і потрібно було звільнити від ДПА цього року", – прокоментував омбудсмен з питань освіти Сергій Горбачов.

За його словами, це дозволить зменшити кількість людей в пунктах ЗНО і в аудиторіях, а також зменшить навантаження на громадський транспорт.

ЗНО в масках і з антисептиками

В цьому році без маски на ЗНО не допустять, а на вході всім вимірюватимуть температуру.

Прийти до пункту тестування треба буде за розкладом. В електронному кабінеті учасника ЗНО з'явиться запрошення, в якому буде вказано, в який проміжок часу треба прийти до пункту тестування. Це робиться, щоб уникнути скупчення людей. До речі, поліція стоятиме біля пунктів пропуску та контролюватиме дистанцію між людьми. Учасникам ЗНО не можна підходити один до одного і до працівників пункту тестування ближче, ніж на 1,5 м.

Перед входом до пункту тестування медпрацівник вимірюватиме температуру і перевірятиме відсутність ознак респіраторного захворювання. Якщо в учасника ЗНО буде підвищена температура – вище 37,2 – його не допустять до тестування. На вході треба буде змінити маску – її видадуть безкоштовно.

/ Фото: Анастасія Іскрицька, Сьогодні

Якщо в учасника ЗНО виявиться підвищена температура, то він зможе пройти тестування на додатковій сесії. Для цього треба впродовж п'яти днів після тестування подати заяву в регіональний центр оцінювання якості освіти. Приклад заяви і документів можна знайти на сайті Центру оцінювання якості освіти.

Якщо в учасника ЗНО підвищена температура – це фізіологічна особливість, або якщо у нього хронічне захворювання, яке має схожі симптоми з ГРВІ, то варто завчасно взяти довідку у сімейного лікаря про наявність такого захворювання. Цю довідку необхідно показати медпрацівникові в пункті тестування.

Після вимірювання температури потрібно пройти процедуру ідентифікації. На вході треба показати документ, що засвідчує особу, сертифікат учасника ЗНО та запрошення-перепустку. До речі, документи з папки "Дія" або копії документів не визнаються.

В аудиторії, де проходитиме тестування, відстань між учасниками має бути не менше 1,2 м. На столі можуть знаходитися запасна маска, дезінфектор для рук, вода, гелієва чорна ручка.

ЗНО 2020 тестування
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии

Новости компаний
Главный тренд осени 2020 - электросамокат KUGOO M2 PRO! Kugoo M2 Pro Jilong – это новая улучшенная модель электросамоката от компании Jilong в 2020 году. Самокат Kugoo M2 Pro Jilong отличается от своих предшественников усовершенствованным дизайном, надежностью конструкции, компактностью и функциональностью. С таким самокатом  вы будете чувствовать себя уверенно как в городе так и на бездорожье. Скорость, вес и максимальный пробег самоката позволяют соверша...
Новости компаний
Отныне за строительством новой объездной дороги в Трускавец можно наблюдать в онлайн-режиме. Благодаря новой камере видеонаблюдения, которую компания Qtek установила в Модричах. 26 августа стартовало масштабное строительство новой дороги в Трускавец, которая соединит город-курорт с Дрогобычем и Львовом и заменит существующую сегодня, но официально перекрытую участок дороги.  На сегодняшний день завершаются земляные и подготовительные работы на объекте ежед...
Новости компаний
На улицах наших городов все чаще можно встретить людей, перемещающихся на электросамокатах. Не вольно возникает вопрос, почему этот вид транспорта приобретает все большую популярность. В чем секрет? Жизнь в больших городах не мыслима без передвижения, каждый сам выбирает каким образом ему доехать из точки А в точку Б. Если учесть, что в центрах крупных городов средняя скорость передвижения зачастую не превышает 15 км/час., то электросамокаты позволят перем...
Новости компаний
4 сентября вся страна узнала имена еще 5 счастливчиков, которые получили грант на развитие своего бизнеса от компании «Эпицентр К» в рамках проекта «Миллионы добрых дел» (как проходил третий финал смотрите на канале «Епіцентр» в YouTube). «Каждый из участников третьего финала вкладывает сердце и душу в бизнес. Чувствуется их вовлеченность, каждый предприниматель действительно живет своим делом, поэтому выбрать из 10 полуфиналистов только 5 победителей было...
Новости компаний
Подбор персонала для любого владельца бизнеса, это одна из самых болезненных тем современности. Ведь совсем не важно, вы только зарегистрировали свой бизнес или уже много лет на рынке. Постоянный поток кадров - это естественный процесс, поэтому не стоит расстраиваться. По советам как эффективно и быстро найти необходимого кандидата на должность, мы обратились к рекрутерам кадрового агентства "ЛИДЕР-ЛТД". Справка: Компания ЛИДЕР ЛТД, на рынке рекрутинговых...
Реклама
Осуществляя любые строительные или ремонтные работы, не обойтись без качественной строительной продукции - бетона и железобетонных изделий. Сферы применения бетона в современном строительстве постоянно расширяются, что повышает спрос на этот продукт. Особенно, если он качественный и сертифицированный. В славном промышленном городе Борислав расположено производство бетонной продукции торговой марки «Куб Бетон», которая успела уверенно заявить о себе на стро...
Реклама
Соляная пещера «Гармония» в Трускавце приглашает на спелеотерапию Ищете место оздоровления, релакса и особой атмосферы? Посетите соляную пещеру «Гармония» в Трускавце. Здесь можно не только улучшить общее самочувствие и укрепить иммунитет, но и отдохнуть от бешеного ежедневного ритма жизни. Курорт Трускавец предлагает бесчисленное количество медицинских и косметических процедур, современных методик для восстановления организма, укрепления иммунитета и улуч...
Новости компаний
Особенности бескаркасного автокресла SafeBelt Современным родителям приходится передвигаться с ребенком на машине, чтобы отвезти в садик, школу или на дополнительные занятия. Однако к безопасности маленького пассажира стоит подойти более основательно. Для этого недостаточно будет обычного ремня безопасности, ведь координация ребенка еще не полностью развита и он не сможет удержаться при столкновении или резком торможении. С введением более жестких правил п...
Новости компаний
Novinki.top предлагает топ-5 необходимых вещей для школы, которые можно заказать в один клик и не нервничать у прилавков магазинов. 1. Рюкзак Bobby Это рюкзак нового поколения с защитой от промокания и карманников. Он имеет систему распределения веса, что является идеальным вариантом для современного школьника. Многослойные стенки уберегут ценные вещи от воришек, падений и увеличат срок эксплуатации самого важного аксессуара для школы. Bobby смогут гордо н...