Нові камери на трасах: десятки злісних лихачів вже шукають виверти від штрафів

Мчать зі швидкістю злітаючого літака і просять юристів допомогти уникнути покарання

За неповний тиждень роботи нова система фотовідеофіксації порушень ПДР зафіксувала близько 200 тис. випадків перевищення швидкості на трасах Києва та області. Про це сайту "Сьогодні" повідомили в прес-службі патрульної поліції України.

Наявність камер показала, що в Україні величезна кількість водіїв, які їздять зі швидкістю близько 200 км/ч. Уже в найперші дні роботи системи замглави МВС Антон Геращенко на своїй сторінці в соцмережі повідомив, що за перші 9 годин роботи камери зафіксували 17 477 порушень, за першу добу – 57 880, а за перші три дні – понад 139 тис.

За даними МВС, першу партію повідомлень про штрафи вже відправили порушникам.

Перші "листи щастя" спрямовані порушникамТак виглядає конверт з постановою про штраф

Також у відомстві розповіли про антирекордсменів, яких виявили завдяки новій системі.

"Антирекордсменом сьогоднішнього дня став Porsche Cayenne, водій якого, культивуючи велич автовиробників, цинічно нехтуючи встановленими суспільством обмеженнями, промчав сьогодні зі швидкістю 210 км/год по трасі Київ – Харків, – повідомив у другий день роботи камер Антон Геращенко. – Заслужений штраф в 510 гривень буде спрямовано власнику цього авто за місцем реєстрації в місто Полтаву. А може бути, і не один. Ще один антирекорд – це 11 порушень за день, скоєних одним і тим же водієм. Але є й хороша новина. На другий день роботи системи автофіксації кількість фактів перевищення швидкості зменшилася на 40%. Ще й не таке буде!"

Читайте також:Перша скарга на камери: просять штрафувати порушників ПДР, а не власників авто

Як ми з'ясували, нові камери всерйоз змусили задуматися над своїми перспективами водіїв, які люблять перевищувати допустиму швидкість. Правда, цього разу водії розмірковують над тим, як уникнути відповідальності.

"Сенс від нової системи вже є. Водії вже знижують швидкість, – каже адвокат Іван Ліберман. – Але дивує інше. За останні кілька днів до моїх колег-адвокатів звернулися в середньому 30 людей, які дійсно здивували своїми питаннями. Ці водії шукають можливість зробити так, щоб у системи відправки повідомлень, у поліції не було адреси порушника. Тобто замість того, щоб не порушувати ПДР, ці люди розмірковують, як зробити так, щоб не отримувати "листів щастя". Замислюються мало не над тим, щоб знятися з реєстрації".

З такою думкою згоден і автоексперт Володимир Караваєв. За його словами, про помітне зниження аварійності в країні можна буде говорити тоді, коли число камер буде значно більше, ніж зараз.

"Нововведенню під силу знизити кількість ДТП, але питання в іншому – коли це станеться. Потрібно розуміти, що 50 камер на 170 тис. км – це ніщо. Якщо ж цей процес підтримають органи місцевого самоврядування, то тоді справа піде швидше. Українські водії звикли діяти ситуативно. Там, де є камери – знижуватимуть швидкість, там, де їх немає – будуть збільшувати її", – каже Володимир Караваєв.

Нагадаємо, з 1 червня в Україні почала працювати система фото- і відеофіксації порушень ПДР. Камери в автоматичному режимі фіксують поки що перевищення швидкості.

/ Фото: Сьогодні

За даними МВС, в майбутньому в такому ж режимі будуть фіксуватися й інші порушення.
Україна штрафи водії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію