Ослаблення карантину: що змінюється з 5 червня

Кафе і ресторани зможуть працювати на повну

Четвер, 5 червня 2020-го – черговий етап послаблення карантину, коли повинні змінитися правила роботи громадського транспорту, державних установ тощо. Що можна, а чого як і раніше не можна, починаючи з 5 червня, читайте в спеціальному матеріалі сайту "Сьогодні".

Що відкривається

Цвинтарі. Те, що кладовища відкриті для відвідування, підтвердили сайту "Сьогодні" на столичному Південному кладовищі. Хоча в цьому році офіційно в Києві поминальний день – 6 червня, субота.

"За православними церковними канонами необхідно прибрати могили до Трійці (в цьому році 7 червня), тому ми, на прохання жителів, дозволили це зробити в індивідуальному порядку. Люди, перш за все люди похилого віку, що перебувають в групі ризику, резонно не хочуть під час карантину ходити на кладовища в один певний день, через що ухвалене таке рішення", – відповіли нам у сільраді смт Калита на Київщині.

Кафе і ресторани. Закладам громадського харчування дозволено приймати відвідувачів не тільки на літніх терасах, а й в приміщеннях. Працювати зали в кафе і ресторанах зможуть тільки за умови дотримання протиепідемічних заходів. Вимоги прописані в постанові Міністерства охорони здоров'я. Втім, Києва це послаблення не торкнеться.

"Київ належить до того регіону, де епідеміологічна ситуація не дозволяє послаблювати карантинні заходи щодо повноцінного відкриття закладів громадського харчування", – сказав сайту "Сьогодні" Олег Рубан, голава Держпродспоживслужби Києва.

Держустанови. Також приймають відвідувачів держустанови: структури Мінсоцполітики, Пенсійного фонду та інші. Але дні і час прийому поки обмежені, і діє обов'язкова вимога – наявність у відвідувачів маски. З метою уникнення черг просять вирішувати питання за телефоном, або почекати, якщо є можливість.

"В першу чергу приймаємо тих, у кого невідкладні справи, наприклад, видача родичам допомоги на поховання померлих пенсіонерів, або у кого закінчується тримісячний термін для призначення пенсії після досягнення пенсійного віку, інших просимо прийти пізніше", – відповіли нам у відділенні Пенсфонда Дніпровського району Києва.

Церкви також стануть доступні для вірян – з розрахунку 1 людина на 1,5 квадратного метра.

Літаки. Незважаючи на те, що міжнародні рейси здійснюватимуться тільки з 15 червня (хоча прем'єр-міністр України Денис Шмигаль не виключає, що з 11-го), внутрішнє авіасполучення в країні відкривається теж 5 червня.

"З 5 червня ми запустимо внутрішні авіаперельоти, з 15 червня – закордонне авіасполучення", – заявив прем'єр під час засідання Кабінету міністрів 3 червня.

Міжнародне авіасполучення буде відновлено з тими державами, які відкрили аеропорти для рейсів з України.

Потяги. Згідно з інформацією "Укрзалізниці", призначено 42 пари поїздів (зазвичай курсувало 185 пар), але квитки продаватимуть тільки на половину місць. Наприклад, в купейному вагоні це 18 полиць (по дві в кожному купе), в плацкарті – 27, в СВ – 9. Тобто, сплативши за СВ в 2,5 рази більше, ніж за купе, можна подорожувати наодинці. Зате в купе кожному гарантована нижня полиця. Але якщо їде сім'я з 3-4 людей, вони, за бажанням, можуть їхати в одному купе, а не в двох. У поїздах "Інтерсіті" пасажирам доведеться сидіти в шаховому порядку.

Залізничники попереджають: без маски в потяг не пустять, проводжальників проситимуть залишитися на пероні. Приїжджати на вокзал варто завчасно, тому що при посадці у вагон здійснюватиметься температурний скринінг пасажирів. А зали очікування для транзитних пасажирів поки залишаться закритими.

Що залишається під забороною

Ослаблення карантину і раніше не торкнулося заборон, ухвалених у березні. Це необхідність носіння масок в громадських місцях (до них, до речі, належать парадні в будинках, ліфти, зупинки транспорту, перони і тощо), Заборона дитячих ігор на майданчиках і в пісочницях, тренування на спортмайданчиках, проведення масових заходів тощо. Як роз'яснили в Міністерстві охорони здоров'я, причина заборони скрізь однакова: в цих місцях не організована централізована дезінфекція.


Нагадаємо, на першому етапі виходу з карантину 11 травня дозволили відкритися бізнесу – магазинам, ресторанам, перукарням, салонам краси та іншим закладам. На другому етапі, з 23 травня, почав працювати громадський транспорт (метро – з 25 травня). З 1 червня відкрилися спортклуби, басейни і поновилися залізничні перевезення між областями. Також ми писали, за які порушення карантину карають українців і як оскаржити.

А як українці дотримуються правил карантину, дивіться в сюжеті "Сьогодні":

Карантин Україна 5 червня
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію