Останній дзвоник на карантині: як школи прощатимуться з випускниками

Атестати вчасно отримають тільки дев'ятикласники

Через карантин в Україні заборонені будь-які заходи. Однак школи планують провести останній дзвоник, але віртуально. Коли і як проходитиме завершення навчального року в Україні та випускні для 11-х класів, дізнавався сайт "Сьогодні".

Останні дзвоники не рекомендують, але і не забороняють

Міністерство освіти ще в квітні опублікувало лист, в якому просить школи відмовитися від останнього дзвоника та випускних вечорів. Цей лист – не заборона, а рекомендація.

"МОН пропонує не проводити масові заходи c залученням учасників освітнього процесу. Зокрема, останні дзвоники та випускні вечори. Звертаємо увагу, що рішення приймає школа і її засновник – органи місцевого самоврядування", – прокоментували в Міносвіти сайту "Сьогодні".

Інша справа, що на час карантину в Україні заборонені масові заходи з кількістю учасників понад 10 осіб. Про це йдеться в постанові Кабміну.

Втім, деякі школи все ж готуються провести останній дзвоник. Але він буде віртуальним. Директор школи №5 Печерського району Києва Світлана Олексюк розповідає, що їх школа готує прямий ефір зі своїми учнями на 29 травня.

"Ми таке робимо вперше, але сподіваємося, що наші учні оцінять це. На жаль, ми не можемо провести традиційний останній дзвоник і на пізніший період ми теж не можемо перенести", – розповідає Олексюк.

Мама шестикласника Олександра Романюк каже, що в ліцеї, де навчається її син, кожен клас повинен провести останній дзвоник онлайн. Яким він буде – залежить від класного керівника або фантазії дітей.

"Класний керівник сина перед онлайн-зустріччю попросила записати відео на хвилину про те, чим запам'ятався цей рік. З цих відео змонтують один фільм, який "представлять" на останньому дзвонику. Крім того, напередодні останнього дзвоника класний керівник зібрала адреси дітей і відправлятиме їм грамоти, сертифікати за участь у конкурсах, за участь в житті ліцею і так далі", – розповіла Олександра Романюк.

Читайте також:Контрактники недоплачують: Міносвіти підвищить вартість навчання у вишах

Випускники залишаться без випускного

Незважаючи на заборону масових заходів, в одній з приватних шкіл Харкова випускний вирішили провести. Замість стрічок випускники прийшли в масках з написом "Випуск 2020". На стадіоні зібрали 48 одинадцятикласників, вчителів та першокласників. У самій школі запевняють, що всі дотримувалися дистанції. Вже після заходу директор міського управління освіти Ольга Деменко заявила, що школа не зверталася за дозволом провести випускний. Поліція Харкова збирається призначити перевірку, чи були порушення під час святкування.

Цей випадок – винятків із правил. Цього року в школах випускні не проводитимуть. Світлана Олексюк каже, що заходи на період після карантину не планують. Більш того, поки невідомо, коли школа зможе видати випускникам документи.

Учні 11-х класів повинні здати Державну підсумкову атестацію у формі ЗНО. Тому документи про повну загальну середню освіту вони отримають після тестування, коли будуть відомі результати.

"Ми поки не знаємо, коли видаватимемо документи одинадцятикласникам. Поки жодної інформації про це не отримували. Мабуть, це буде після ЗНО, але дати тестування ще під питанням", – розповіла Світлана Олексюк, директор школи №5 Печерського району Києва.

Міносвіти планує почати ЗНО з математики 25 червня, а завершити хімією 17 липня. Результати тестування з усіх предметів оголосять до 29 липня.

Атестати вчасно отримають тільки дев'ятикласники. У школах повинні скласти графік видачі свідоцтв про базову загальну середню освіту та після 15 червня запрошуватимуть випускників забрати документи.

Одинадцятикласниця Валерія Зінченка з Херсона каже, що після ЗНО планують класом зібратися і відзначити випуск.

"Ми не знаємо, чи продовжиться карантин. Але після ЗНО ми хочемо зібратися класом поза школою, покликати вчителів. Але це точно буде вже не те. Літо для нас буде складним, оскільки відразу після ЗНО розпочнеться вступна кампанія, багато роз'їдуться і в підсумку ми можемо і не зібратися", – розповідає Валерія.

Карантин дзвінок викускники
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію