Офіцерів запасу призвуть до армії: кого відправлять служити

Важливо, що за призовниками зберігаються місце роботи, посада та середній заробіток

У червні-липні в армію заберуть 500 офіцерів запасу. Призовники спочатку пройдуть курс теорії, потім вирушать до військових частин. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. Відмітимо, що в Україні з 2017 року почали призивати офіцерів запасу на строкову військову службу.

Так, міністр оборони підписав указ про призов офіцерського складу на військову службу. Набирати до армії будуть 500 офіцерів запасу віком до 43 років, які закінчили кафедри військової підготовки, мають вищу освіту не нижче бакалавра та не проходили військову службу. Призов буде проходити у червні-липні.

Спочатку призовників відправлять на курси перепідготовки та підвищення кваліфікації при вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів для проходження обов'язкової підготовки протягом трьох місяців. Ці курси стартують з 2 липня. Після завершення підготовки, офіцерів відправлять до військових частин ЗСУ.

"Метою призову офіцерів є набуття ними практичних навичок і умінь для збройного захисту вітчизни, накопичення військово-навченого ресурсу в запасі після їхнього звільнення, підвищення рівня укомплектованості Збройних сил України офіцерським складом", – повідомили військові.

У Генштабі відзначають, що до бойових дій на Донбасі ці призовники залучатися не будуть, за винятком, якщо вони самі не захочуть підписати контракт із ЗСУ.

На офіцерів, які будуть пизвані, поширюється весь пакет соціальних пільг і гарантій військовослужбовців за контрактом. Також за ними зберігаються місце роботи, посада та середній заробіток, незалежно від підпорядкування і форми власності підприємства.

Як повідомляли новини "Сьогодні", в березні Кабмін переніс призов до армії і визначив нові терміни. Спочатку юнаків мали призивати на строкову службу в квітні-червні, але епідемія коронавірусу зірвала всі плани військових.

Офіцери армія Україна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію