В Україні продовжили карантин і дозволили громадський транспорт

Україна переходить на другий етап виходу з карантину

Кабінет міністрів продовжив дію карантину до 22 червня, але при цьому пом'якшив ряд обмежень. Відповідне рішення сьогодні ухвалив уряд.

"Пропонується встановити з 22 травня по 22 червня на території України карантин з урахуванням епідемічної ситуації в регіонах – це так званий адаптивний карантин, про який ми говорили", – сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За його словами, разом з продовженням карантину приділяється увага певним критеріям епідемічної ситуації в регіонах, щоб визначати, чи можна пом'якшувати карантин в тій чи іншій області.

"Інцидентність – це середня кількість випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тисяч осіб населення... повинна становити менше ніж 12 людей на 100 тисяч осіб населення. Завантаженість ліжок у лікарнях для коронавірусних пацієнтів повинна бути менше 50%. А також кількість тестувань методом ПЛР і імуноферментного аналізу – має бути більше як 12 на 100 тисяч осіб населення протягом останніх семи днів", – підкреслив міністр.

Він уточнив, що ослаблення карантину або, навпаки, повернення обмежень застосовується для кожного регіону на підставі рішення комісії. Голова МОЗ додав, що в цьому місяці починаючи з 22 травня кожні 10 днів будуть розпочинатися нові етапи пом'якшення карантину.

Зі свого боку прем'єр-міністр Денис Шмигаль у вступному слові на сьогоднішньому засіданні заявив, що з 22 травня розпочинає роботу міський і приміський громадський транспорт, готелі (крім хостелів, без ресторанів і без басейнів), дозволено проведення спортивних змагань (з обмеженням до 100 осіб і без глядачів), а також проведення церковної служби (не більше як 1 людина на 10 кв. м).

З 25 травня відновлюється робота дитячих садків і метрополітену. Тим часом обласні пасажирські перевезення поки не відновлено. За словами прем'єра, можливо, це буде вже з початку червня – якщо дозволить епідемічна ситуація. Читайте докладніше про нові правила роботи транспорту після ослаблення карантину.

У підсумку рішення про продовження карантин було прийнято.

Раніше карантин в Україні був продовжений до 22 травня, але при цьому з 11-го числа були зроблені перші ослаблення карантинного режиму. Людям дозволили гуляти в парках, відкрити кафе, салони краси, перукарні та інший дрібний бізнес. А тим часом в Києві вже готують дитячі садки до відкриття в умовах карантину.

Карантин Україна транспорт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію