Рада дала старт перетворенню "Укрпошти" на банк

Якщо закон ухвалять остаточно, в українців можуть з'явитися "поштові рахунки"

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект № 2788-д, який пропонує "Укрпошті" можливість надавати фінансові послуги. За відповідне рішення проголосували 232 депутати при необхідному для прийняття рішення мінімумі в 226 голосів.

Таким чином, народні депутати надали старт реформі, яка дозволить поштової оператору виконувати банківські функції. До речі, в 2019 році Нацбанк вже дозволив обмін валют у відділеннях "Укрпошти". Тепер же передбачається, що в Україні запровадять юридичне поняття "поштовий рахунок", його можна буде відкрити, власне, на пошті. Крім того, якщо документ буде остаточно ухвалений, "Укрпошта" зможе випускати і обслуговувати платіжні карти, а також залучати депозити від бізнесу і населення тощо.

При цьому раніше в самій "Укрпошті" відзначали, що не мають наміру конкурувати з банками. Адже 80% відділень поштового оператора розташовані в селах, де немає ані банківських відділень, ані банкоматів. У Верховній Раді також відзначають, що законопроект № 2788-д спрямований, в першу чергу, на те, щоб зробити банківські послуги більш доступними для жителів віддалених куточків України.

Нагадаємо, під час карантину в Україні зріс попит на поштові та кур'єрські послуги, тому "Укрпошта" оголосила про набір співробітників.

Верховна Рада Укрпошта банк
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію