Україна розробляє стратегію деокупації Криму: Кулеба повідомив деталі

Міністр вважає, що процес деокупації не буде швидким

Раніше в Україні вже озвучували можливі варіанти з новим форматом переговорів щодо Криму. А тепер міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що зараз вже на рівні МЗС розробляється документ стосовно деокупації півострова.

"Наразі переді мною на столі лежить документ, який я зараз детально вивчаю. Його підготували за моїм дорученням експерти політичного директорату МЗС. Це документ стратегічного характеру під умовною назвою "Стратегія деокупації Криму". Після того, як ми його доопрацюємо з урахуванням моїх зауважень, ми проведемо більш широкі консультації і з іншими органами влади, і з зовнішніми експертами, і з громадськістю", – сказав він.

Кулеба зазначив, що це поки "сирий" варіант, і ще невідомо, яким буде остаточний документ. Можливо, за його словами, він буде більш масштабним, ніж просто на рівні МЗС.

"Основні параметри – це гра в довгу. Ми розуміємо, що це нешвидкий процес. Це постійний контроль над режимами санкційного тиску, посилення тиску там, де це можливо. І готовність державних інститутів прийняти Крим назад, коли цей момент настане. А такий момент настане, і, можливо, раніше, ніж багатьом здається. Тому що якщо наша держава не буде внутрішньо готова до реінтеграції, то можна "розтринькати" момент, коли це стане можливо", – підкреслив дипломат.

Зазначимо, раніше неодноразово говорили, мовляв, Україна могла б умовити Росію на поступки щодо Донбасу, але ціною визнання анексії Криму. Однак офіційний Київ не раз заявляв що такий варіант неможливий. Як повідомляли новини "Сьогодні", на Age Of Crimea Forum 2020 президент України зробив важливу заяву щодо окупованого півострова. Зеленський чітко дав зрозуміти, що Крим не будуть розмінювати заради миру на Донбасі.

Крим був незаконно анексований Росією в березні 2014 року після проведення "референдуму", не визнаного ні Україною, ні світовим співтовариством. "Кримський референдум" не визнає і ООН.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій.

Україна Крим деталі
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію