У Європі перша перемога над коронавірусом: у чому успіх Словенії і як його досягти

Словенія – перша велика країна Європи, яка офіційно перемогла коронавірус. Зараз місцевий уряд готує населення до поступового ослаблення обмежень й повернення до нормального життя.

При цьому говорити про повну відмову від карантину рано – влада обіцяє стежити за тим, щоб іноземці не спровокували рецидив хвороби. Що зараз відбувається в Словенії та як країні вдалося першій зробити диво – в матеріалі OBOZREVATEL.

Не більше 7 хворих

Словенія – невелика європейська країна з населенням трохи більше 2-х мільйонів осіб. З початку поширення COVID-19 (4 березня) пройшло вже два місяці, за цей період захворіли 1465 словенців. Померли – 103 людини, а одужали – 270. Незважаючи на таке велике співвідношення "хворих-здорових", влада ввечері 14 травня заявила про перемогу над коронавірусом.

Основна причина – кожен день протягом останніх двох тижнів кількість хворих не перевищувало 7 осіб. І це при високому рівні тестування – 33 аналіза на 1000 осіб. В Україні, до речі, цей показник дорівнює 5.

Статистика захворюваності

Статистика захворюваності

Скріншот

Як пише агентство Anadolu, Національний інститут здоров'я визначив, що з початку травня кількість нових хворих становила всього 35 осіб. Саме тому пандемія істотно пішла на спад й місцеві лікарі вже найближчим часом зможуть побороти осередок захворюваності.

У Європі перша перемога над коронавірусом: у чому успіх Словенії і як його досягти

На цьому тлі прем'єр-міністр Янез Янша вже натякає на можливе ослаблення карантинних заходів вже з червня. З наступного тижня же відкриють окремі торгові центри і готелі.

З 23 травня повинні відкрити футбольні та інші командні соревованія. При цьому базові правила недопущення поширення інфекції будуть збережені – миття рук, використання масок й антисептиків, а також соціальна дистанція.

Ослаблення торкнуться й кордонів країни – прибувші іноземці тепер не зобов'язані проходити двотижневу обсервацію. Але це не стосується тих, у кого на кордоні виявлять симптоми хвороби – їм в'їзд заборонений.

У чому секрет Словенії?

По-перше, це маленька держава. У столиці Любляні живе менше 300 тисяч чоловік. Тому вчасно введений карантин, 13 березня, дав можливість мінімізувати захворюваність.

По-друге, справа в самому карантині. Влада відразу закрила кордони. Усередині країни закрилися школи, дитячі садки, бари, ресторани, культурні установи. Загалом все місця скупчення людей. Також заборона була введена і на громадський транспорт, а також пересування між містами. Відкритими залишалися лише аптеки та продовольчі магазини.

Запобіжні заходи в Словенії

Запобіжні заходи в Словенії

Людям заборонили ходити на вулицях на дистанції ближче 1,5 метрів (не рахуючи сім'ї), а також зобов'язали кожного, хто входить в громадське місце – дезінфікувати руки антисептиком.

У Європі перша перемога над коронавірусом: у чому успіх Словенії і як його досягти

Тут важливо відзначити – суворі заходи тривали до 20 квітня, після цього уряд пішов на певні послаблення. Наприклад, був запущений громадський транспорт.

В цілому такого роду обмеження діяли рівно місяць. У цей час влада Словенії (ще 3 квітня) підготували фінансовий пакет допомоги для бізнесу та пересічних громадян, які постраждали від COVID-19.

Як пише DW, держава візьме на себе 80 відсотків витрат по зарплаті для тимчасово непрацюючих і протягом двох місяців буде компенсовувати додаткові витрати по заробітній платі для тих громадян, які продовжують працювати.

Для окремих підприємств та самозайнятих передбачена виплата базового доходу на суму від 350 до 700 євро. В цілому пакет допомоги складе 3 млрд євро.

Європа Словенія коронавірус
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии