Зеленський анонсував другий етап виходу з карантину: відео звернення

Карантин в Україні збираються продовжити, але при цьому поступово послаблювати

Незважаючи на плани уряду України продовжити карантин після 22 травня, саме на цей день заплановано другий етап пом'якшення обмежень.

Про це у відеозверненні до українців 13 травня заявив президент Володимир Зеленський.

"Другий етап пом’якшення карантину планується на 22 травня. Він торкнеться, зокрема, спортивних змагань, роботи готелів, проведення ЗНО та іншого. Я знаю, що всі зараз не розуміють, яким буде літо. Як планувати відпустку, коли дозволять літаки та потяги. Коли знову запрацюють кінотеатри, пляжі та метро. Відповідь проста: все це залежить від нас з вами", – сказав Зеленський.

Він зазначив, що інші кроки в напрямку виходу з карантину будуть можливі лише після досягнення "конкретних показників", а саме – помірної кількості нових інфікувань і некритичного завантаження ліжок в лікарнях.

0:00 / 5:11

Нагадаємо, сьогодні на засіданні Кабінету міністрів глава уряду Денис Шмигаль повідомив, що Україна знаходиться на так званому "плато" захворюваності – коли кількість нових хворих утримується приблизно на одному рівні. У зв'язку з цим 22 травня можуть бути оголошені нові послаблення для населення.

Варто зазначити, що на минулому засіданні уряду карантин продовжили до 22 травня, але з 11 числа зняли низку обмежень для бізнесу. Зокрема, дозволили працювати кафе, ресторанам, салонам краси, непродовольчим магазинам з певними умовами дотримання заходів безпеки.

Зеленський карантин президент
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію