Знайдено комбінацію препаратів для прискореного одужання від COVID-19

Пацієнти, які приймали ці препарати, видужували вдвічі швидше

Вчені Гонконгу представили результати другого етапу клінічних досліджень препаратів проти коронавірусу, в якому брали участь 127 пацієнтів з COVID-19. Їх усіх лікували одним противірусним препаратом або комбінацією їх разом зі стандартною терапією, включно з вентиляцією легень, антибіотиками, кортикостероїдами та іншими засобами. Про це пише Lancet.

Зазначається, що комбінація з трьох препаратів – "Інтерферону бета-1b", "Лопінавір-ритонавіру" і "Рибавірину" – була значно ефективніша, ніж прийняття тільки "Лопінавір-ритонавіру".

У середньому після застосування цієї комбінації препаратів тривалість хвороби скорочувалася до семи днів, тоді як ті, хто приймав один препарат, хворіли близько 12 днів.

Також повідомляється, що у пацієнтів не було побічних реакцій організму. Важливо, що ефект був кращий з раннім початком лікування.

""Інтерферон бета-1b" може бути головним компонентом комбінованого лікування і вимагає подальшого вивчення для терапії COVID-19", – заявила співавтор дослідження Дженні Ло.

Майбутні дослідження третьої фази мають підтвердити або спростувати роль "Інтерферону бета-1b" як бази для лікування. Команда також планує протестувати терапію на пацієнтах з важкою формою COVID-19.

Нагадаємо, раніше канадські вчені заявили, що антивірусний препарат "Ремдесівір" може блокувати розмноження в організмі носія вірусу SARS-CoV-2, який є збудником захворювання.

Крім того, медики в Гонконзі вже приступають до клінічних випробувань експериментального препарату Remdesivir. Їхні результати мали бути опубліковані до кінця квітня.

Карантин коронавірус COVID-19
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію