Жителі Чорнобиля: "Нерви через пожежу на межі. Навколо вертольоти і сирени, все як 34 роки тому"

Самосели розповіли, як пережили найбільшу пожежу, що підбиралася до їхніх домівок

Після найбільшої пожежі в історії післяаварійного Чорнобиля самосели розповіли сайту "Сьогодні" про те, як пережили вогняну стихію.

"Цього разу вогонь підкрався до самого міста Чорнобиля, але його зупинили і рятувальники, і дощ, і, напевно, річка, – розповіла нам одна з самоселок, яка проживає в приватному будинку Чорнобиля. – Вся ця ситуація мені нагадала 1986 рік. У небі літають вертольоти, на вулицях чути сирени. У перші дні, коли я побачила таку картину на вулиці, то як і в 1986-му зрозуміла, що знову сталося щось страшне. Тривожно все це було переживати, нерви на межі. У нас кажуть, що згоріли 12 сіл під Чорнобилем. Слава Богу, що там не було людей".

За словами жінки, найсумніше те, що цього разу вогонь знищив кладовище поблизу Прип'яті.

"Я сиджу і плачу, це ж навіть тепер на поминальні дні людям доведеться відшукувати могили своїх рідних на попелищі..." – говорить вона.

Ще один житель Чорнобиля, Євген Маркевич, розповів, що вулиці були задимлені найбільше вечорами.

"Це дійсно найбільша пожежа за останній час. До цього щось подібне було в 1987 році. Тоді причина була банальною – в електроопору врізався автомобіль і загорівся. Як завжди, пожежа "проґавили", тоді також згоріли кілька сіл, – розповів нам Маркевич. – Вважаю, що в Зоні відчуження треба сформувати патрульні наряди, які б чергували на спостережних вишках. Вишки є, а людей на них – немає".

За словами Маркевича, ситуація в Чорнобилі тривожна наразі подвійно.

"По-перше, як і в будь-якому іншому населеному пункті, по місту потрібно ходити в масці. Але у нас вже років як 15 немає аптеки. Її просто не існує. Я хотів купити маску в Іванкові (найближче місто за межами Зони відчуження), але там в аптеках масок теж не виявилося. Так як бути?" – дивується Маркевич.

При цьому самосел додав, що в засіках знайшов сумку з тими масками, які вдалося роздобути 34 роки тому, відразу після вибуху на ЧАЕС.

"Ось їх і носимо зараз", – каже чоловік.

Нагадаємо, раніше експерти розповіли, що потрібно терміново вжити для того, щоб мінімізувати пожежі в Зоні відчуження.

Також повідомлялося, що пожежі під Чорнобилем гасили 14 днів.

Крім того, раніше експерти розповіли про наслідки пожежі для всієї України. Подробиці – в сюжеті:

00:00:00 / 00:00:00
Чонобиль пожежі Україна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію