Зеленський про епідемію: Пікніки або шашлики можуть коштувати життя

Глава держави також обговорив з членами уряду ситуацію із забезпеченням медиків

В Україні вже зафіксовано рекордний стрибок заражень коронавірусом, а попереду ще головна загроза поширення COVID-19 – Великдень. Президент Володимир Зеленський на нараді закликав українців відмовитися від пікніків та інших масових зібрань, тому що вони можуть коштувати життя, повідомляє Офіс глави держави.

Міністр охорони здоров'я Максим Степнов доповів президенту, що рівень смертності від COVID-19 в Україні становить 2,7% від кількості заражених і поки це значно нижче, ніж в світі. У той же час учасники наради відзначили, що Україна ще не досягла піку захворюваності, і треба бути обережними – попереду великодні і травневі свята.

"Так, всі люблять весняні пікніки, всім хочеться посмажити традиційних шашликів. Ми повинні розуміти людей з цими бажаннями. Але треба доносити, що карантин – тимчасовий, але надважливий. Що сьогодні такий пікнік або такі шашлики можуть просто коштувати комусь життя. Комунікації і роз'яснення – це дуже важливо в такий складний час", – сказав Зеленський.

У свою чергу прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що більше 90% мереж аптек і магазинів в Україні забезпечені засобами захисту.

У той же час комісії з перевірки лікарень в регіонах показали, що, незважаючи на хорошу статистику від місцевої влади, у медиків є чимало проблем. Зокрема, мова йде про постачання деяких ліків, а також про рішення транспортних питань і харчуванні лікарів, особливо тих, які залишаються ночувати в медустановах через епідемію. В уряді повідомили, що гроші на ці послуги були виділені, а забезпечити надання зазначених послуг повинна місцева влада.

"Якщо влада в регіонах не вміє, не знає – значить, треба розповісти, пояснити. Якщо є гроші, то треба забезпечити їх ефективне використання", – сказав Зеленський.

Нагадаємо, сьогодні президент Володимир Зеленський буде в студії ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера". Там будуть говорити про те, чого чекати українцям у зв'язку з пандемією коронавірусу, а серед решти учасників мери ряда міст.

Дивіться також коментар Зеленського з обміну полоненими:

00:00:00 / 00:00:00
Зеленський шашлики карантин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію