Планував вбивство Осмаєва: затримано генерала СБУ, який працював на ФСБ

Баканов назвав цю спецоперацію найважливішим викриттям Служби безпеки за всю історію незалежності

Контррозвідка Служби безпеки України затримала генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, який працював на ФСБ Росії і планував замах на відомого добровольця Адама Осмаєва, повідомляє пресслужба відомства.

Як відзначають в спецслужбі, генерала підозрюють в державній зраді і скоєнні терористичних актів, зокрема за завданням російських спецслужб він планував вбивство Адама Осмаєва. Силовики зібрали достатню кількість доказів, які свідчать про те, що Шайтанов є агентом ФСБ РФ.

"На жаль, людина, яка отримала генеральське звання після Революції Гідності і повинна була захищати Україну, а насправді працювала проти неї. Ми провели складну, тривалу, багаторівневу спецоперацію. Це – найважливіше викриття Служби безпеки за всю історію незалежності", – заявив голова СБ України Іван Баканов.

Валерій Шайтанов

Як свідчать матеріали справи, Валерій Шайтанов, який є одним з колишніх керівників Центру спеціальних операцій "А" СБУ, насправді знаходився на агентурному зв'язку під псевдонімом "Бобиль" у полковника ФСБ Ігоря Єгорова. Останній є співробітником Департаменту контррозвідувальних операцій ФСБ – підрозділу, що спеціалізується на плануванні, організації і проведенні розвідувальних і диверсійно-терористичних акцій як на території України, так і інших держав.

Слідство також має незаперечні докази, що за завданням спецслужб РФ генерал-майор планував проведення терористичних актів на території України. За це представник ФСБ гарантував винагороду в розмірі 200 тис. дол. і паспорт громадянина РФ. В якості виконавців Шайтанов спеціально підібрав осіб серед колишніх бійців спецпідрозділів.

Крім того, Валерій Шайтанов, використовуючи своє службове становище, отримував розвідувальну інформацію від старших і вищих офіцерів і передавав російській стороні. Йшлося про:

  • проведення окремих таємних операцій в районі АТО/ООС і задіяних в них співробітників;
  • міжнародне співробітництві вітчизняних спецслужб у сфері національної безпеки і оборони;
  • співробітників керівної ланки Департаменту контррозвідки, оперативних підрозділів СБ України та ЦСО "А", українських розвідувальних органів;
  • підбір, вивчення та залучення офіцерів спеціальних і розвідувальних органів для роботи на ФСБ.
  • В СБУ відзначили, що Шайтанов і Єгоров неодноразово зустрічалися на території європейських країн з іншими українцями, яких залучали до операцій.

На початку квітня СБУ викрила топ-чиновника, який "зливав" секретну військову інформацію. Силовики встановили, що підозрюваний скопіював і переслав електронною поштою невстановленим особам важливий таємний документ.

Також нещодавно СБУ заблокувала спробу ФСБ РФ завербувати високопоставленого офіцера ВМС України. Військовий мав доступ до секретної інформації особливо важливого характеру в сфері оборони. 

СБУ ФСБ вбивство
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію