Запровадження комендантської години в Україні: в поліції пояснили нюанси

Ввести комендантську годину можуть тільки при надзвичайному стані в країні

Рішення комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо обмеження свободи пересування громадян – це рекомендації, а комендантська година можлива тільки за умови введення надзвичайного стану. Про це повідомила Нацполіція України.

"Постановою Кабінету міністрів України і постановою головного державного санітарного лікаря України прийнято ряд карантинних заходів та рекомендацій для попередження поширення коронавірусної інфекції. Поліція і Нацгвардія насамперед проводить широку роз'яснювальну та профілактичну роботу серед громадян про необхідність їх дотримання", – написали в Нацполіції.

У той же час у кількох регіонах місцевими комісіями прийнято рішення тимчасово заборонити громадянам виходити з дому (з 13:00 11 квітня до 6:00 13 квітня).

"Втім, це рішення комісії носить виключно рекомендаційний характер, адже комендантська година можлива тільки за умови введення правового режиму надзвичайного стану", – підкреслили правоохоронці.

У той же час, в поліції зазначили, що в умовах надзвичайної ситуації допускаються обмеження роботи громадського транспорту, підприємств та організацій.

Нагадаємо, у Волинській області на вихідних через епідемію коронавірусу COVID-19 вводять "комендантську годину". Крім того, мер Києва Віталій Кличко розповів, чи такі заходи вживатимуть на території столиці.

00:00:00 / 00:00:00
Карантин Україна поліція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію