Все населення України не тестуватимуть на COVID-19: в МОЗ пояснили

Жодна країна світу не забезпечує масове тестування всіх громадян

В Україні наступного тижня вже будуть свої ПЛР-тести, проте абсолютно все населення країни не тестуватимуть на коронавірус – тільки певні категорії громадян. Про це розповів на брифінгу в.о. директора Центру громадського здоров'я Ігор Кузін.

"Для тестування кожна країна вибирає свої діагностичні клінічні або лабораторні процедури, або протоколи. Відповідно до існуючих протоколів, Україна тестує і забезпечує безкоштовним тестуванням методом ПЛР всіх людей, які підпадають під епідеміологічні та клінічні критерії (з відповідними симптомами. – Ред.). Для осіб, які підпадають під такі критерії, буде проведено забір зразків і буде проведено відповідне ПЛР-дослідження", – сказав він.

Читайте також:Чим відрізняються симптоми грипу і коронавірусу: інфографіка

Кузін пояснив, що для тих людей, які не підпадають під такі критерії, обстеження методом ПЛР можливе тільки в тому випадку, якщо вони є прямими контактними особами по відношенню до підтвердженого випадку.

"Жодна країна світу не забезпечує масове тестування всіх громадян, тому така опція на даний момент не розглядається і навряд чи буде застосована, в першу чергу, в зв'язку з тим, що це не доцільно і технічно практично неможливо", – сказав в.о . директора ЦГЗ.

Як повідомляли новини "Сьогодні", Україна розробила свої високоточні тести на коронавірус. Нова тест-система для діагностики COVID-19 на основі кількісної полімеразної реакції (ПЛР) пройшла реєстрацію, підтверджена її точність і специфічність на рівні 99,9%. Собівартість однієї реакції на цьому тесті – 250 грн, тоді як зарубіжні аналоги коштують 370-450 грн.

00:00:00 / 00:00:00
Україна МОЗ карантин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію