Дрібному бізнесу допоможуть з виплатою зарплат під час карантину: що потрібно зробити

У країні ввели поняття часткового безробіття і передбачили компенсації

Прийнятий Верховною Радою України законопроєкт № 3275 про підтримку бізнесу під час карантину передбачає допомогу з виплати зарплат найманим працівникам. Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

"Законом введено поняття часткового безробіття на період дії обмежувальних заходів... Допомога по частковому безробіттю надаватиметься роботодавцям з числа суб'єктів малого і середнього підприємництва", – йдеться в повідомленні.

Щоб отримати таку допомогу, підприємцями потрібно звернутися до Центру зайнятості за місцем їхньої реєстрації як платника єдиного соцвнеску (ЄСВ). Подати потрібно такі документи:

  • заява в довільній формі;
  • копія наказу з зазначенням дати початку зупинки (скорочення) виробництва та переліком карантинних заходів, відомостей про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю;
  • довідка про відсутність заборгованості з виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлені трудові відносини.

Нагадаємо, законопроєкт № 3275 – це вже другий пакет законодавчих змін, спрямований підтримати українців і їх бізнес під час протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19. Так, 18 березня в Україні вже набув чинності закон, яким вводяться податкові послаблення для бізнесу на час карантину. Згідно з цим законом, фізичні особи-підприємці звільняються від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за березень і квітень 2020 року.

Як відомо, через пандемію коронавірусу в Україні діє карантин і закриті зовнішні кордони. Обмежувальні заходи б'ють по роботі бізнесу, тому підприємці потребують підтримки.

00:00:00 / 00:00:00
Бізнес карантин виплати
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію