Карантин посилили: що буде заборонено в Україні з 6 квітня

Українці тепер не зможуть збиратися компаніями на вулиці

Кабінет міністрів ввів нові обмеження для українців у рамках карантину. Тепер, серед іншого, з 6 квітня більше двох осіб не зможуть зібратися разом на вулиці. Відповідний проєкт постанови опублікований на сайті уряду.

Так, на час карантину, з 6 до 24 квітня, забороняється перебувати в громадських місцях без маски або респіратора. Також заборонено буде переміщення групи осіб в кількості більше двох осіб (за винятком батьків з дітьми). Забороняється вихід на вулицю дітей до 14 років без супроводу батьків (або повнолітніх родичів).


Зазначимо, що в законодавстві (закон України про заборону паління в громадських місцях, рішення Київради про заборону паління) є визначення терміну "Громадське місце", згідно з яким такими місцями, серед іншого, є: під'їзди житлових будинків і сходові клітини в них, ліфти, дитячі та спортивні майданчики, стадіони, приміщення органів державної влади, зупинки громадського транспорту, парки, сквери, ринки, магазини. В кожному місті можуть бути свої визначення громадського місця залежно від рішень місцевої влади.


Також Кабмін заборонив до кінця карантину наступне:

  • відвідування навчальних закладів;
  • відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон. Домашніх тварин дозволяється вигулювати одній людині;
  • відвідування спортивних і дитячих майданчиків;
  • проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів. Тобто, на Великодні свята українцям не можна буде збиратися на шашлики;
  • перебування на вулицях без документів, що засвідчують особу.

Як повідомляли новини "Сьогодні", прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповідав, як Україна виходитиме з карантину. У разі нормалізації епідеміологічної ситуації в країні, процес скасування обмежень проходитиме в кілька етапів – передусім людей відправлять на роботу.

Також в Україні ходять чутки про продовження карантину до 15 травня, однак офіційного рішення з цього приводу прийнято не було. Фейки про це поширювали в соцмережах від імені Міністерства освіти, яке виступило зі спростуванням.

00:00:00 / 00:00:00
Карантин Україна коронавірус
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію