"Важкі часи ще попереду": в МВС спрогнозували пік епідемії в Україні

Динаміка інфікування українців за 11 днів сильно зросла

Пік коронавірусу в Україні припаде на другу половину квітня, тому існує велика ймовірність продовження карантину на травень. Про це написав у Facebook заступник голови МВС Антон Геращенко.

"Пік епідемії в Україні очікується між 15 і 25 квітня. Ось чому карантин в Україні може бути продовжений до 15 травня", – зазначив він.

Геращенко нагадав, що на сьогоднішній день в Україні вже підтверджено 669 випадків інфікування коронавірусом і 17 смертей. За його словами, це набагато менше, ніж в деяких країнах ЄС і США, але це не привід для радості.

"Інфікованих Covid-19 в Україні набагато більше. Є ті, хто заразилися коронавірусом, симптоми якого дуже схожі з грипом, але не повідомляють про це медикам, і при цьому сидять вдома, не наражаючи на небезпеку інших. Інша частина інфікованих переносять Covid-19 легко і непомітно, майже як звичайну застуду. Але при цьому такі інфіковані особи можуть заражати інших", – підкреслив представник МВС.

Читайте також:"Мінімум два місяці": Аваков надав прогноз щодо продовження карантину

Він навів як приклад динаміку поширення коронвірусу в Україні та Іспанії: 28 лютого в Іспанії було виявлено всього лише 33 інфікованих, а всього через 21 день інфікованих було вже 25 496; в Україні на 21 березня було виявлено 47 хворих, а вже через 11 днів – 669 інфікованих.

"Ми очікуємо пік епідемії приблизно на дати 15-25 квітня. Тому головне, а, по суті, єдине завдання карантину – це зупинити розкручування епідемії в геометричній прогресії, коли кожен заражений, перед встановленням діагнозу, встигав заразити 3-4 інших людини. Епідемія зупиняється лише тоді, коли інфікований, до моменту виявлення у нього захворювання, за статистикою, встигає заразити менше однієї людини", – додав Геращенко.

Як повідомляли новини "Сьогодні", в Україні лікарі та експерти говорять, що пік коронавірусу припаде на квітень, імовірно другу його половину. Однак наша країна може уникнути піку захворюваності, якщо правила карантину будуть на 100% дотримуватися. Голова МВС Арсен Аваков майже впевнений, що карантин буде продовжено на травень. Читайте про це детальніше в матеріалі: "Коли закінчиться епідемія коронавірусу: чекаємо літа, вакцину або все перехворіємо".

Станом на 10:00 ранку 1 квітня лабораторно підтверджені 669 випадків COVID-19, 17 з летальним результатом. При цьому 10 осіб вилікувалися. У лідерах з інфікування населення поки Київ, за ним йде Чернівецька область. Детальніше дивіться карту хворих по регіонах.

00:00:00 / 00:00:00
Карантин МВС Україна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію