Рінат Ахметов: На боротьбу з коронавірусом я виділив 300 мільйонів гривень

Рінат Ахметов: На боротьбу з коронавірусом я виділив 300 мільйонів гривень, фото-1

Бізнеси SCM Ріната Ахметова стали партнерами регіональних антикризових штабів у боротьбі з епідемією COVID-19

Рінат Ахметов: На боротьбу з коронавірусом я виділив 300 мільйонів гривень, фото-2

/ Фото: Сьогодні

Бізнесмен, засновник благодійного фонду "Розвиток України" та фонду "Ефективне управління" Ринат Ахметовнадав інтерв'ю про допомогу у боротьбі з епідемією в Україні.

Як відомо, компанії ДТЕК, Метінвест та інші бізнеси SCM Ріната Ахметова, а також ФК "Шахтар" стали партнерами регіональних антикризових штабів у боротьбі з епідемією COVID-19 в Донецькій, Луганській, Львівській та Івано-Франківській областях. Ці штаби створені керівниками областей і міст з ініціативи Президента УкраїниВолодимира Зеленського після його зустрічі з представниками українського бізнесу 16 березня 2020 року.

Про роботу, яка зараз ведеться в цьому напрямку, Рінат Ахметов розповів "Українській правді".

Кожен великий бізнесмен закріплений за конкретною областю – чому ви займаєтеся саме Івано-Франківською, Львівською, Луганською і Донецькою?

- Ми не займаємося, а допомагаємо. У всіх областях України є губернатори і мери, які зараз працюють 24/7 і всі націлені на єдиний результат – зупинити епідемію в країні.

SCM – це соціально відповідальний бізнес, ми ніколи не проходили повз біди. Тим більше, ми не будемо робити цього зараз. Майже у всій Україні є міста, де працюють наші підприємства, і наш обов'язок – допомогти. Що ми робили і будемо робити.

Повторюся, наша задача – не "підмінити" собою владу, не курирувати, а допомогти Україні і українцям.

0:00 / 1:44

- Чим саме ви допомагаєте в регіонах?

- Добродійністю я займаюся не перший рік і навіть не перше десятиріччя. У мене дуже сильна команда – і ми точно знаємо, що потрібно робити. Ми закупимо не менше 200 апаратів ШВЛ та іншого обладнання – про що проінформуємо через мій благодійний фонд.

- Як відбувається координація ваших менеджерів з місцевою владою?

- Ми з великою повагою ставимося до того, що зараз робить президент, що роблять губернатори і мери – це величезна робота заради спільної мети. А наше завдання їм допомогти: не підмінити, а допомогти державі, допомогти регіональним і місцевим владам. Що ми і робимо.

- Яка ваша безпосередня участь в оперативному штабі області?

- Моя команда, мій фонд, представники бізнесів SCM інтегровані в роботу антикризових штабів в регіонах і містах.

Читайте також:Медики Рівного отримали від Фонду Ріната Ахметова обладнання для боротьби з коронавірусом

- Можете перелічити основні проблеми у ваших областях? Скільки опорних лікарень в них? Скільки пацієнтів відразу вони можуть прийняти? Чи готові вони до критичних навантажень?

- Цю інформацію варто уточнювати у губернаторів областей і мерів міст.

- Оцініть за шкалою від 1 до 10 готовність областей до епідемії. Що з необхідного є? Чого критично не вистачає?

- Такого роду оцінки повинні надавати керівники областей, міст і ви як ЗМІ. Але, перш за все, такі оцінки повинні надавати лікарі, які працюють на місцях.

- Що найбільше вас вразило, коли ви почали занурюватися в стан справ в областях?

- Я завжди намагаюся бачити хороше – навіть в найскладніших ситуаціях. Зараз мене вражає героїзм усіх, хто на місцях: всі об'єдналися заради однієї мети. Цілодобова робота місцевої влади, робота всіх служб заслуговують величезної поваги.

І, звичайно ж, вражає героїзм лікарів. Вони ризикують своїми життями, щоб рятувати людей.

- Кому ви докладаєте про виконану роботу в області? Чи продовжує Офіс президента координацію з вами?

- Про виконану роботу – про те, що ми зробили і що ми робитимемо – ми доповідаємо суспільству через ЗМІ. Коли з 16 березня вийшов з Офісу президента, перше, що я зробив – розповів, про що була зустріч і про що на ній домовилися.

- Президент телефонує вам і питає, що ви зробили? Чи це робить Єрмак?

- Ані президент Зеленський, ані керівник його Офісу мені не телефонують і ні про що не питають. Мені дзвонить моя совість з питанням, що ми зробили для людей і що ми ще можемо зробити. Це – найважливіші дзвінки.

- Скільки грошей ви особисто витратили на боротьбу з коронавірусом в Україні?

- Минулого тижня на боротьбу з коронавірусом я виділив 300 мільйонів гривень.

- Що Зеленський вам пообіцяв за допомогу в регіонах?

- Давайте не принижувати добрі справи. Бізнесу нічого не потрібно ні від президента, ні від уряду. Все, що потрібно бізнесу – рівні правила гри і чесна конкуренція. Наша мета – сильна успішна Україна і щасливі українці. Благодійністю я займався завжди і ніколи натомість нічого не просив.

Все, чого я прагну – аби люди одужували і люди не хворіли. А якщо раптом "захворіють" – то тільки за команду "Шахтар", коли відновляться Чемпіонат України та європейські кубки.

Як повідомлялося, Рінат Ахметов запропонував створити "мозковий центр" для подолання Україною економічних викликів.

Крім того, як повідомлялося, Рінат Ахметов направив 300 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом, а Фонд Ріната Ахметова для всієї країни закуповує ще 300 тисяч експрес-тестів на коронавірус і щонайменше 200 апаратів ШВЛ.

0:00 / 1:23

карантин Рінат Ахметов коронавірус
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію