За що звільняють українців і чому вони самі залишають роботу

Половина українців змінює роботу раз на 2-4 роки

Звільнення з роботи – це завжди непросто. Щоправда, останнім часом люди почали лояльніше ставитися до цього не так серйозно і з більшою легкістю міняють робоче місце. Сайт "Сьогодні" розповідає, чому звільняються українці і за що їх найчастіше звільняють роботодавці.

Чому українці йдуть з роботи

Згідно з дослідженнями hh.ua|grc, яке проводили наприкінці 2017 року, 44% респондентів змінюють роботу раз на 2-4 роки, а кожен п'ятий українець змінює роботу раз на рік або навіть частіше.

Українці йдуть з робіт з різних причин: хтось хоче змінити сферу діяльності, інші мріють про кар'єрне зростання, а треті розраховують отримувати більшу зарплату. Результати дослідження свідчать, що 50% опитаних називають головною причиною для зміни роботи низьку заробітну плату.

"Майже стільки ж респондентів (45%) повідомили, що поміняють роботодавця, якщо відчують застій на поточному місці роботи. А от переманити цікавою пропозицією від іншої компанії можна 39% опитаних. Ще третина опитаних (33%) готові будуть змінити роботу, якщо їхня діяльність не буде приносити задоволення. Майже стільки ж (32%) не будуть миритися з некомфортною атмосферою всередині колективу", – відзначають аналітики.

Так не найпопулярнішими причинами для звільнення виявилося велике навантаження, через яке йде всього 8% працівників, а через особисті проблеми змінює роботу 4% респондентів.

І хоча незамінних людей немає, аналітики відзначають, що, часом, роботодавцям набагато вигідніше утримати співробітника, який замислюється про звільнення, ніж шукати на його місце когось іншого, навчати його і вводити в курс справи.

Так, 57% респондентів зазначили, що готові залишитися в компанії, якщо їм підвищать зарплату, 44% не будуть звільнятися за умови нових перспектив розвитку, а 35% готові залишитися, якщо їх підвищать.

"Ще 31% опитаних заявив, що вони можуть залишитися в компанії, якщо їхня заробітна плата буде регулярно переглядатися, а 28% можуть утримати певні пільги, а саме – компенсація витрат на навчання, курси чи тренінги", – відзначають експерти.

Водночас менш ефективними способами запобігання звільнення виявилися наявність розвезення від будинку до роботи і назад, проведення корпоративів, спільних свят і активностей.

Читайте також:Молодь на ринку праці: куди йде і скільки заробляє

Чому українців звільняють

Водночас існує і маса причин, чому українців звільняють самі роботодавці. Оксана Огнєва, Head of Recruitment and Management Practice порталу з пошуку роботи Jooble розповідає, що реальні причини звільнень з минулого місця роботи, зазвичай, з'ясовуються під час якісної перевірки рекомендацій, рідше – саме під час співбесіди.

Авжеж, звільнити співробітника можуть через цілу низку причин, починаючи від невідповідності займаній посаді і закінчуючи звичайними конфліктами.

"До найчастіших причин звільнень можна віднести те, що людина не виправдала надій. Це "дельта" між очікуваннями і реальністю. Завищені очікування можуть сформувати як самі співробітники, – переоцінивши свої можливості, обіцяючи роботодавцю швидкий результат там, де він неможливий. Так і сам роботодавець – не розуміючи всієї суті поставленого завдання", – розповідає Огнєва.

Ще одна поширена причина звільнень – недооцінка співробітника. Експерт зазначає, що часто з такою історією стикаються співробітники, які довго працюють на своєму місці: коли обов'язки додавалися в історичному порядку, а рівень заробітної плати залишався незмінним.

Читайте також:Давайте після свят: коли найкраще шукати роботу

"На жаль, існують роботодавці, які недооцінюють співробітників, що існують, і зрештою несвоєчасний перегляд компенсації праці веде фахівців на сайти з працевлаштування", – пояснює Огнєва.

Вона додає, що також до поширених причин звільнень можна віднести нецікаві завдання, які не відповідають рівню кваліфікації фахівця. Наприклад, коли роботу можна автоматизувати і звільнити час для цікавіших завдань. Тому співробітники часто самі йдуть в пошуках чогось цікавішого.

Загалом, експерти відзначають, що причини звільнень можуть бути найрізноманітнішими, а ось найбільш поширеним формулюванням в трудовій книжці все ще залишається звільнення за власним бажанням.

Робота Україна звільнення
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Еда в Украине продолжает дорожать. Многие торговые сети с начала карантина на волне ажиотажного спроса повысили цены на на продукты питания. Крупная розничная сеть АТБ заявила, что вынуждена повышать цены, так как их массово пересматривают поставщики. Что, впрочем, сами поставщики, опровергли. Но с тех пор ситуация поменялась в худшую сторону — цены выросли еще больше. Так, по данным Украинского клуба аграрного бизнеса, "золотыми" становятся  овощи. "Борщо...
Общество
Помним. На Донетчине почтили светлую память полковника СБУ Александра Хараберюша   Три года назад, 31 марта 2017 года, в Мариуполе Донецкой области в результате террористического акта спецслужб Российской Федерации, погиб заместитель начальника главного отдела контрразведки Управления Службы безопасности Украины в Донецкой области полковник Александр Хараберюш. В память о погибшем в городах Донетчины разместили билборды. Александр Хараберюш (позывной «Душм...
Политика
Парламент продовжує розглядати поправки до законопроєкту про земельну реформу. Засідання може тривати до ночі Вперше в історії українського парламентаризму Верховна Рада провела три позачергові засідання за один день. Причому пройшли вони не в турборежимі, який був фішкою "Слуги народу", а в турбохаосі, наблизивши можливість дострокових парламентських виборів. З другої спроби депутати таки призначили Сергія Марченка міністром фінансів і Максима Степанова г...
Политика
Отмену моратория на землю поддержали 259 депутатов при минимально необходимых 226 В ночь на вторник, 31 марта, Рада на внеочередном пленарном заседании отменила мораторий на продажу земель сельскохозяйственного назначения с июля 2021. За законопроект №2178-10 "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно оборота земель сельскохозяйственного назначения" проголосовали 259 депутатов при минимально необходимых 226. Отмену моратори...
Политика
Народные депутаты фракции "Слуги народа" приняли решение уволить с поста министра финансов Игоря Уманского. Вместо него будет назначен Сергей Марченко. Об этом сообщает Telegram-канал "Политика Страны". О новом назначении депутатам от "Слуги народа" сказали на сегодняшнем собрании фракции.   Марченко окончил Академию Государственной налоговой службы Украины по специальности "управление государственными финансами". Он является кандидатом экономических наук....
Спорт
Олимпийские игры в Токио, отмененные в 2020 г. из-за угрозы распространения коронавируса, начнутся 23 июля 2021 г., сообщает The New York Times со ссылкой на официальное заявление оргкомитета. Церемония открытия запланирована на 24 июля. Годовая отсрочка дает организатором как можно больше времени, чтобы разобраться с последствиями пандемии коронавируса, пояснил президент Международного олимпийского комитета Томас Бах. Все билеты, купленные на соревнования...
Общество
Сын британской королевы после семи дней болезни вышел из режима самоизоляции, сообщив, что он полностью здоров. Принц Чарльз вылечился от коронавирусной инфекцией. О том, что наследник престола заразился COVID-19, стало известно 25 марта, пишет Metro. Сын королевы Великобритании Елизаветы II также прекратил соблюдать режим самоизоляции. Пресс-секретарь принца Уэльского отметил, что 71-летний Чарльз чувствует себя хорошо. Последнюю неделю он провел в помест...
Общество
Компания Karex Bhd. выпускает более 5 миллиардов презервативов в год и экспортирует их в более чем 140 стран, она производит продукцию для таких брендов, как Durex.   Крупнейший в мире производитель презервативов Karex Bhd. предупредил о глобальном дефиците в связи с падением поставок почти на 50% из-за пандемии коронавируса, сообщает Bloomberg.   Karex Bhd., которая производит каждый пятый презерватив в мире, расположена в Малайзии и была вынуждена на нед...
Политика
Секретарь Совета национальной безопасности и обороны (СНБО) Алексей Данилов уволил своего советника Сергея Сивохо.Об этом Українським Новинам сообщил представитель СНБО. "Да, Сихово уволили" , - сказал он. По состоянию на 24 марта Сивохо не является советником Данилова на общественных началах. Также уволен советник секретаря СНБО на общественных началах Максим Ткаченко. Как сообщали Українськi Новини, 19 депутатов Верховной Рады от фракции "Слуга народа" п...