Через коронавірус Зеленський виступив зі зверненням до українців

Через коронавірус Зеленський виступив зі зверненням до українців, фото-1
Через коронавірус Зеленський виступив зі зверненням до українців, фото-1

Президент сказав про важливе

Президент Володимир Зеленський через пандемію коронавірусу звернувся до українців. "Сьогодні" подають повністю текст звернення без змін.

"Дорогі українці!

Сьогодні відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України щодо протидії розповсюдженню коронавірусу. Станом на 13 березня в Україні тільки три підтверджених випадки захворювання. І, на жаль, одна жінка похилого віку померла.

Було вирішено ввести низку заходів для безпеки життя і здоров'я українців. Багато з цих заходів аналогічні діям країн, де статистика в десять і навіть сто разів гірше за Україну.

Але ми не чекатимемо офіційної сотні або тисячі хворих. У питанні життя і здоров'я українців не може бути "передчасно". Може бути пізно. Саме тому ми діємо рішуче і на випередження.

Сьогодні вирішено наступне:

Перше. Ми закриваємо кордон для іноземців. Будуть закриті прикордонні пункти пропуску для пасажирського сполучення.

Два тижні, починаючи з 00 годин 01 хвилини 16 березня 2020 іноземні громадяни не зможуть потрапити на територію України. Ні літаком, ні потягом, ні автомобілем, ні будь-якими іншими засобами.

Виняток становлять іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, зокрема – представники офіційних міжнародних організацій і дипломатичних місій.

Через два тижні це питання буде розглянуто повторно.

Вантажні пункти пропуску – авіа-, залізничні, морські та автомобільні – продовжать працювати. Екіпажі суден, літаків, вантажних автомобілів можуть заїжджати до України і піддаються медичній перевірці експрес-тестами.

Друге. За українців, які зараз перебувають за кордоном. Ті, хто вилетів з України чартерними рейсами в туристичну поїздку, точно повернуться додому за розкладом.

Стосовно інших громадян України. Через три доби ми закриваємо регулярне авіасполучення. За цей час ви повинні повернутися додому. Ті, хто з об'єктивних причин не встигне цього зробити, повинні звернутися до українського консульства. У спільній взаємодії з українськими авіакомпаніями вони будуть повернуті додому окремими нерегулярними рейсами.

Ми вже успішно евакуювали громадян з Китаю. І вже цими вихідними спеціальний борт поверне додому українців, які застрягли на кордоні Італії та Словенії.

Але я закликаю всіх українців встигнути повернутися в наступні три доби.

Всі, хто повернуться, будуть піддані медичній перевірці. У разі виявлення ознак захворювання – направлені до обсервації.

Далі. Всім громадянам ми настійно рекомендуємо утриматися від поїздок за кордон без крайньої необхідності, особливо це стосується туристичних подорожей.

Найближчим часом інфекційні медичні установи в кожному регіоні України будуть повністю забезпечені експрес-тестами для виявлення ознак коронавірусу.

Постановою Кабінету Міністрів вже виділено 100 млн гривень на засоби індивідуального захисту. У разі необхідності буде негайно виділено 500 млн на закупівлю медичного обладнання для інтенсивної терапії за прискореною процедурою.

Невідкладно Інститутом молекулярної біології НАН України буде виготовлено 200 тисяч експрес-тестів.

З державного резерву до установ охорони здоров'я передані 10 млн масок.

Також для проведення тестування в регіонах України використовуватимуться пересувні лабораторії.

Ми провели бесіду з виробниками, постачальниками і аптекарями. Є речі, на яких не можна заробляти. Це – війна і здоров'я людей. Тому маски, дезінфектори, тести та інші необхідні засоби будуть на полицях аптек в достатній кількості і за доступною ціною.

Держава економічно простимулює запуск виробництва засобів індивідуального захисту.

Я також прошу постачальників і роздрібні мережі не спекулювати цінами на продукти і не наживатися на людях.

Крім цього, Кабінет Міністрів заборонив експорт з України засобів індивідуального противірусного захисту. Для прийому складних випадків підготовлені понад 12 000 місць в інфекційних стаціонарах, є близько двох тисяч лікарів-інфекціоністів та більше п'яти тисяч середнього медичного персоналу. Вживаються заходи, щоб максимально підвищити здатність лікарень приймати необхідну кількість пацієнтів для інтенсивної терапії.

Проводяться переговори з міжнародними партнерами з надання гуманітарної допомоги, в тому числі – медичного обладнання. Митниці України доручено здійснювати оформлення таких вантажів швидко, не більше ніж за один день.

Державною службою контролю за якістю харчових продуктів буде посилений контроль за системою водопостачання та водовідведення.

Національний банк України погодився підтримати мою ініціативу і розробити програму заходів щодо кредитної підтримки бізнесу і населення України.

Людей похилого віку, особливо тих, які мають хронічні захворювання, я дуже-дуже прошу залишатися вдома. Як показує світовий досвід, особливо досвід Китаю, де вірус вже істотно пішов на спад, найефективніший спосіб боротьби – бути вдома.

Особливу увагу приділено здоров'ю наших військових. Вони будуть максимально забезпечені і захищені. Вони захищають нашу країну від вірусу посягання на наші території. Ми захистимо їх від усіх вірусів.

00:00:00 / 00:00:00

Я також хочу подякувати кожному українському лікарю за щоденну самовіддану працю. Так само, як наші військові на передовій, ви захищаєте життя мільйонів українців.

Ми доручили органам місцевого самоврядування та місцевої влади ввести додаткове матеріальне заохочення медичних працівників, які залучені до протиепідемічних і лікувальних заходів.

Також хочу відповісти окремим політикам. Якби ми боялися думки суспільства, боялися мітингів – ми не відкривали вулицю Банкову. Тимчасова заборона масових заходів – це не посягання на конституційне право на протест, це турбота про здоров'я українців. Нехай ситуація стабілізується, захворювань буде менше, захворюваність в цілому піде на спад – і тоді мітингуватимемо собі на здоров'я.

Особисто від мене прохання до керівників підприємств – по можливості дозвольте своїм працівникам працювати вдома, дистанційно. Особливо йдеться про тих, у кого є діти і ні з ким їх залишити через карантин у школах і дитячих садах.

Від кожного з нас дуже багато залежить. Кожна людина, у якого виявляються навіть легкі симптоми захворювання, повинна самоізолюватись протягом як мінімум семи днів і обов'язково звернутися до сімейного лікаря.

Допомагають прості речі: мити руки з милом. Ретельно і більше 30 секунд. Користуватися дезінфектором, вітатися, не давлячи руки і не цілуючи в щоку один одного, тримати дистанцію в один метр.

Слід пам'ятати, що гречка, сірники і туалетний папір не рятують від коронавірусу. Потрібні критичне мислення, холодна голова і заходи гігієни. Серед іншого потрібна і інформаційна гігієна.

Не ведіться, будь ласка, на провокації інтернет-аферистів, які за гроші хочуть посіяти паніку серед нас, серед українців. Вірус паніки гірше коронавірусу. Ми з вами пережили багато. Нас з вами не подолали пташиний, свинячий та іспанський грип.

Ми сильні, і у нас все буде добре.

Бажаю вам 36,6!

Будьте здорові, дорогі українці!" – йдеться в заяві президента.

Коронавірус Зеленський Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии

Новости компаний
Купить плед из шерсти мериноса теперь можно удобно и легко. На выбор доступны изделия различного дизайна и стиля, главное выбирать качественный и то, что придется по вкусу. Нежный и пушистый плед с изящным рисунком станет прекрасным завершающим аккордом вашего постельного белья. Отдых под таким пледом не только очень приятный, но и благотворно влияет на весь организм: помогает при простуде, бронхитах, бессоннице, повышенном артериальном давлении, ревматиче...
Новости компаний
Клієнти «Донецькоблгазу» в жовтні отримуватимуть газ від ГК "Нафтогаз України" за ціною 5,5 грн грн/куб.м  і мають обрати нового постачальника блакитного палива до 1 грудня. Про це заявив директор ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" Максим Рабінович під час брифінгу у Донецькій облдержадміністрації. Він нагадав, що з 1 жовтня газопостачальна компанія «Нафтогаз України» стала постачальником «останньої надії» для клієнтів  «Донецькоблгазу», оскі...
Новости компаний
Осень - это идеальное время, чтобы заботиться о собственном здоровье, укрепить иммунитет и повысить защитные силы организма. Чтобы чувствовать себя на все 100% и свести к минимуму сезонные заболевания. Знали ли Вы, что Ваш организм ежедневно получает немалую дозу шлаков и токсинов, которые, откладываясь в организме, отравляют его и провоцируют различные заболевания. Добавьте к этому проблемы с экологией, ежедневные стрессы и переутомление, которые отражают...
Новости компаний
З 1 жовтня до 1 грудня ГК «Нафтогаз України», як постачальних «останньої надії» (ПОН), обслуговуватиме клієнтів ПАТ «Донецькоблгаз». Про це повідомляється на сайті компанії ГК «Нафтогаз України». В компанії зазначили, що ціна газу від постачальника «останньої надії» у жовтні становить 5,55 грн/куб.м з ПДВ та без вартості доставки (розподілу). Ціну газу на листопад ПОН оголосить наприкінці жовтня. Клієнти ПОН отримають платіжки за поставлений газ, де будуть...
Новости компаний
Многим из нас известно о волшебной способности антиревматического пояса лечить различные болезни спины, в том числе и ревматизм. Малоподвижный образ жизни, чрезмерные нагрузки на спину часто приводят к неприятным или даже болевым ощущениям в области поясницы и спины в целом. Лечебные пояса из шерсти животных могут значительно облегчить состояние при различных заболеваниях: радикулит, остеохондроз, защемление нерва, других заболеваниях, а также при растяжен...
Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Новости компаний
Одеяло из шерсти мериносов  на День защитника Украины - оригинальный и интересный подарок для Вашего любимого. Уже на следующей неделе, 14 октября мы будем праздновать День защитника Украины. В этот праздник большинство женщин поздравляют своих мужчин приятными подарками. Но что выбрать для своего мужа и чем порадовать защитника. Для мужчины лучше всего выбирать полезный и оригинальный подарок. Духи, часы, носки и нижнее белье - неплохо, но банально. А каж...
Новости компаний
Многие люди, выбирая часы, стараются найти такую модель, которая подчеркнет их индивидуальность. В Украине появились модные деревянные часы. Они выполнены очень стильно, качественно и привлекательно. Это аксессуар, который сможет подчеркнуть Вашу особенность и неповторимость. Подарив такой аксессуар на День Защитника Украины можно быть уверенным, что такой подарок запомнится. Важно, что есть возможность нанесения индивидуальной гравировки. Напишите особые...
Новости компаний
Лакомства пальчики оближешь: медовая сказка!   «Медові смаколики» (переходим на сайт по ссылке)— не просто интернет-магазин с вкусностями. Это целая корпорация непревзойденных медовых десертов. Дегустируйте в свое удовольствие, угощайте друзей и близких, делайте крутые подарки! Bon appétit, сластены! Мы предлагаем лакомства на любой вкус:  -сочный и полезный мед, в том числе перговый, с фундуком, кешью, мигдалем, семечками тыквы; -ореховый микс на меду; -к...