Через коронавірус Зеленський виступив зі зверненням до українців

Через коронавірус Зеленський виступив зі зверненням до українців, фото-1

Президент сказав про важливе

Президент Володимир Зеленський через пандемію коронавірусу звернувся до українців. "Сьогодні" подають повністю текст звернення без змін.

"Дорогі українці!

Сьогодні відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України щодо протидії розповсюдженню коронавірусу. Станом на 13 березня в Україні тільки три підтверджених випадки захворювання. І, на жаль, одна жінка похилого віку померла.

Було вирішено ввести низку заходів для безпеки життя і здоров'я українців. Багато з цих заходів аналогічні діям країн, де статистика в десять і навіть сто разів гірше за Україну.

Але ми не чекатимемо офіційної сотні або тисячі хворих. У питанні життя і здоров'я українців не може бути "передчасно". Може бути пізно. Саме тому ми діємо рішуче і на випередження.

Сьогодні вирішено наступне:

Перше. Ми закриваємо кордон для іноземців. Будуть закриті прикордонні пункти пропуску для пасажирського сполучення.

Два тижні, починаючи з 00 годин 01 хвилини 16 березня 2020 іноземні громадяни не зможуть потрапити на територію України. Ні літаком, ні потягом, ні автомобілем, ні будь-якими іншими засобами.

Виняток становлять іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, зокрема – представники офіційних міжнародних організацій і дипломатичних місій.

Через два тижні це питання буде розглянуто повторно.

Вантажні пункти пропуску – авіа-, залізничні, морські та автомобільні – продовжать працювати. Екіпажі суден, літаків, вантажних автомобілів можуть заїжджати до України і піддаються медичній перевірці експрес-тестами.

Друге. За українців, які зараз перебувають за кордоном. Ті, хто вилетів з України чартерними рейсами в туристичну поїздку, точно повернуться додому за розкладом.

Стосовно інших громадян України. Через три доби ми закриваємо регулярне авіасполучення. За цей час ви повинні повернутися додому. Ті, хто з об'єктивних причин не встигне цього зробити, повинні звернутися до українського консульства. У спільній взаємодії з українськими авіакомпаніями вони будуть повернуті додому окремими нерегулярними рейсами.

Ми вже успішно евакуювали громадян з Китаю. І вже цими вихідними спеціальний борт поверне додому українців, які застрягли на кордоні Італії та Словенії.

Але я закликаю всіх українців встигнути повернутися в наступні три доби.

Всі, хто повернуться, будуть піддані медичній перевірці. У разі виявлення ознак захворювання – направлені до обсервації.

Далі. Всім громадянам ми настійно рекомендуємо утриматися від поїздок за кордон без крайньої необхідності, особливо це стосується туристичних подорожей.

Найближчим часом інфекційні медичні установи в кожному регіоні України будуть повністю забезпечені експрес-тестами для виявлення ознак коронавірусу.

Постановою Кабінету Міністрів вже виділено 100 млн гривень на засоби індивідуального захисту. У разі необхідності буде негайно виділено 500 млн на закупівлю медичного обладнання для інтенсивної терапії за прискореною процедурою.

Невідкладно Інститутом молекулярної біології НАН України буде виготовлено 200 тисяч експрес-тестів.

З державного резерву до установ охорони здоров'я передані 10 млн масок.

Також для проведення тестування в регіонах України використовуватимуться пересувні лабораторії.

Ми провели бесіду з виробниками, постачальниками і аптекарями. Є речі, на яких не можна заробляти. Це – війна і здоров'я людей. Тому маски, дезінфектори, тести та інші необхідні засоби будуть на полицях аптек в достатній кількості і за доступною ціною.

Держава економічно простимулює запуск виробництва засобів індивідуального захисту.

Я також прошу постачальників і роздрібні мережі не спекулювати цінами на продукти і не наживатися на людях.

Крім цього, Кабінет Міністрів заборонив експорт з України засобів індивідуального противірусного захисту. Для прийому складних випадків підготовлені понад 12 000 місць в інфекційних стаціонарах, є близько двох тисяч лікарів-інфекціоністів та більше п'яти тисяч середнього медичного персоналу. Вживаються заходи, щоб максимально підвищити здатність лікарень приймати необхідну кількість пацієнтів для інтенсивної терапії.

Проводяться переговори з міжнародними партнерами з надання гуманітарної допомоги, в тому числі – медичного обладнання. Митниці України доручено здійснювати оформлення таких вантажів швидко, не більше ніж за один день.

Державною службою контролю за якістю харчових продуктів буде посилений контроль за системою водопостачання та водовідведення.

Національний банк України погодився підтримати мою ініціативу і розробити програму заходів щодо кредитної підтримки бізнесу і населення України.

Людей похилого віку, особливо тих, які мають хронічні захворювання, я дуже-дуже прошу залишатися вдома. Як показує світовий досвід, особливо досвід Китаю, де вірус вже істотно пішов на спад, найефективніший спосіб боротьби – бути вдома.

Особливу увагу приділено здоров'ю наших військових. Вони будуть максимально забезпечені і захищені. Вони захищають нашу країну від вірусу посягання на наші території. Ми захистимо їх від усіх вірусів.

00:00:00 / 00:00:00

Я також хочу подякувати кожному українському лікарю за щоденну самовіддану працю. Так само, як наші військові на передовій, ви захищаєте життя мільйонів українців.

Ми доручили органам місцевого самоврядування та місцевої влади ввести додаткове матеріальне заохочення медичних працівників, які залучені до протиепідемічних і лікувальних заходів.

Також хочу відповісти окремим політикам. Якби ми боялися думки суспільства, боялися мітингів – ми не відкривали вулицю Банкову. Тимчасова заборона масових заходів – це не посягання на конституційне право на протест, це турбота про здоров'я українців. Нехай ситуація стабілізується, захворювань буде менше, захворюваність в цілому піде на спад – і тоді мітингуватимемо собі на здоров'я.

Особисто від мене прохання до керівників підприємств – по можливості дозвольте своїм працівникам працювати вдома, дистанційно. Особливо йдеться про тих, у кого є діти і ні з ким їх залишити через карантин у школах і дитячих садах.

Від кожного з нас дуже багато залежить. Кожна людина, у якого виявляються навіть легкі симптоми захворювання, повинна самоізолюватись протягом як мінімум семи днів і обов'язково звернутися до сімейного лікаря.

Допомагають прості речі: мити руки з милом. Ретельно і більше 30 секунд. Користуватися дезінфектором, вітатися, не давлячи руки і не цілуючи в щоку один одного, тримати дистанцію в один метр.

Слід пам'ятати, що гречка, сірники і туалетний папір не рятують від коронавірусу. Потрібні критичне мислення, холодна голова і заходи гігієни. Серед іншого потрібна і інформаційна гігієна.

Не ведіться, будь ласка, на провокації інтернет-аферистів, які за гроші хочуть посіяти паніку серед нас, серед українців. Вірус паніки гірше коронавірусу. Ми з вами пережили багато. Нас з вами не подолали пташиний, свинячий та іспанський грип.

Ми сильні, і у нас все буде добре.

Бажаю вам 36,6!

Будьте здорові, дорогі українці!" – йдеться в заяві президента.

Коронавірус Зеленський Україна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію