У Шмигаля немає квартири, а в Пристайка – шість: декларації Кабміну

Квартири або будинки в Києві є не у всіх

Новий Кабмін продовжує працювати в неповному складі – парламентом не затверджені четверо міністрів. Однак призначені виконувачі обов'язків: міністра енергетики – Віталій Шубін, міністра економрозвитку – Павло Кухта, міністра освіти та науки – Юрій Полюхович і міністра культури – Світлана Фоменко. Всі вони раніше працювали заступниками керівників цих відомств. Як очікується, призначення повноправних міністрів має відбутися на позачерговому пленарному засіданні Ради, дата якого, втім, поки не відома.

Ми продовжуємо вивчати податкові декларації нового Кабміну. Раніше сайт "Сьогодні" розповідав, які зарплати в 2019 році отримували міністри до призначення в Кабмін і який взагалі рівень доходу їхніх сімей. Сьогодні ми поговоримо про нерухомість та інше майно, яким володіють члени уряду.

/ Фото: Сьогодні

Декларації підправили

Вочевидь, декларації кандидатів, подані 4 березня, майбутні міністри готували поспіхом. Тому що через кілька днів деякі з них подали виправлені декларації.

Наприклад, віцепрем'єр і міністр цифровий трансформації Михайло Федоров забув указати в першій декларації автомобіль Ауді Q8 2019 року випуску, який записаний на його ім'я (оцінна вартість 2 100 000 грн, або 52 тис. доларів), купівлю нерухомості на суму 1,1 млн грн, банківський кредит на суму 480 тис. грн і фірми, кінцевим бенефіціаром яких він є, – ТОВ "Стадимір" і ТОВ "5 служба". Також він додав суму готівкових доларів (тепер 280 тис. замість 200 тис.) І зменшив банківські суми в гривнях і євро.

Новопризначений міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доповнив декларацію двома банківськими рахунками на загальну суму 116 274 грн і розширив перелік своїх доходів за 2019 рік. У виправленій декларації з'явилася сума компенсації від МЗС за тривале відрядження. Крім того, міністр зазначив зарплату, яку отримував у Міністерстві закордонних справ – 255,3 тис. грн (спочатку він записав тільки зарплату із Секретаріату Кабміну – 234,6 тис. грн). Крім того, вказав зарплату дружини – майже 724 тис. грн за рік. Такі уточнення відразу перевели міністра в ранг мільйонерів і перемістили його в нашому рейтингу з останнього, 16-го місця за рівнем сімейних доходів на 5-те.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль додав в оновлену декларацію соціальні виплати, які отримувала його дружина, – 25 тис. грн.

"Багатоквартирні" міністри

Як виявилося, найбільше квартир задекларував віцепрем'єр і міністр з питань євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко – 6. Одна, площею 33 кв. м, перебуває у власності міністра, друга, площею 72 кв. м, – у нього і родини, ще чотири квартири, в тому числі одна, що будується, є власністю дружини міністра (їхня загальна площа – 315 кв. м). Одна зі статей доходів сім'ї – здавання нерухомості в оренду. За минулий рік прибуток подружжя від цього виду діяльності становив 336 тис. грн.

Також здавання квартир в оренду приносить прибуток сім'ї міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова. Всього міністр задекларував 5 квартир. Одна з них, у Києві, площею 208 кв. м, придбана в 2013 році, її вартість 5,37 млн грн (близько 215 тис. дол.). Друга розміщена в Нікополі (Дніпропетровська область) і належить дружині. А ще три квартири – в київських новобудовах – сім'я придбала тільки в минулому році, проінвестувавши в будівництво майже 3 млн грн. Всі ці три квартири записані на дружину міністра, Світлану Олександрівну. Як ми писали раніше, частину доходів сім'ї міністра становить здавання нерухомості в оренду. За минулий рік сім'я заробила у таким спосіб 150 тис. грн.

Є у Чернишова і будинок під Києвом – в Романкові (Обухівський район). Його площа – 321 кв. м, оцінна вартість – 945 тис. грн. Він розміщений на ділянці в 14 соток вартістю 450 тис. грн.

У міністра соціальної політики Марини Лазебної в декларації вказано теж п'ять квартир. У Києві в неї є квартира площею 63 кв. м, якою вони із сином Олегом володіють порівну. Також у декларації записані дві квартири, що належать чоловікові, Ігорю Павловичу (обидві в Києві – по 70 кв. м кожна, одна з них батьківська). Ще вказані батьківський будинок з ділянкою і квартира в Пісківці (Бородянський район), що належать Марині Лазебній та її братові (квартира площею 40 кв. м, будинок – 103 кв. м, ділянка 10 соток). Ціна вказана тільки на будинок – 61,7 тис. грн (2,5 тис. доларів).

Ще одна квартира, що належить Марині Лазебній, – у Росії. В якому регіоні – не вказано. Її площа – 31,7 кв. м. Міністр володіє цією квартирою з 2009 року.

Міністри без квартир

Але є в Кабміні Шмигаля і ті, у кого квартири взагалі немає. Наприклад, у самого прем'єр-міністра Дениса Шмигаля квартири немає. Жодної. Ніде. І в членів його сім'ї теж. Як нерухомість прем'єр задекларував тільки будинок у Львові, що належить його дружині. З декларації відомо, що площа будинку – 216 кв. м, оцінна вартість – 1 063 200 грн (приблизно 42,5 тис. доларів). Будинок розміщений на двох ділянках загальною площею близько 6 соток, їхня загальна оцінна вартість – 665 тис. грн (близько 26,6 тис. дол.). Власної нерухомості в Києві у прем'єра, судячи з його декларації, немає. "Прописаний" він у Львові.

Крім ділянок у Львові, прем'єр і його дружина володіють також двома ділянками в Хоросниці (також Львівська область) площею по 22 сотки.

У голови МВС Арсена Авакова немає квартир в Києві. Зате є в Харкові, відразу три: площею 55, 70 і 653 кв. м. У декларації вказана вартість тільки найбільшої – 966 тис. грн.

А ось у Києві у міністра внутрішніх справ є власний готельний номер площею 77 кв. м, який він викупив у 2016 році.

У Харківській області у сім'ї "головного поліцейського" є також дві ділянки по 12 соток – у селі Коробочкине Чугуївського району. Вони належать родині з 1998 року.

Міністр у справах ветеранів Сергій Бессараб, судячи з декларації, теж не має ніякої нерухомості в Києві, хоча місцем його постійної реєстрації значиться саме столиця. У декларації є відомості тільки про квартиру в Чернігові (площа 78 кв. м, вартість невідома), причому службову: власник – Міністерство оборони. Є у чиновника і земельна ділянка в Козелецькому районі, власна (с. Крехаїв, площа 10 соток, ціна не вказана).

У кого найпросторіший і "найтісніший" будинок

Більшість міністрів все ж мають і квартири в Києві, і будинок або дачу з ділянкою землі, що належать їм або членам сім'ї.

Наприклад, найпросторіший будинок указав в декларації новий міністр охорони здоров'я Ілля Ємець. У нього в Києві є квартира площею 44 кв. м, яка в декларації оцінена всього в 18 тис. грн (0,7 тис. доларів). І житловий будинок, теж у Києві, площею 375 кв. м, який оцінений у 144,4 тис. грн (5,8 тис. доларів). А вартість ділянки в 10 соток, на якій цей будинок стїть, – у 195 тис. грн (97,8 тис. дол.).

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчинов указав у декларації три квартири: дві у Львові та одну в Києві. Одна львівська квартира належить йому і його матері (площа – 62 кв. м), друга – дружині, Стецюк Оксані Василівні (площа – 24,6 кв. м). Київська квартира площею 32,5 кв. м і вартістю 780 тис. грн (31 тис. дол.) перебуває у власності самого міністра.

Крім того, у Немчинова є кілька земельних ділянок у Львівській області. Дві ділянки, по 22 сотки кожна, в Хоросниці записані на міністра і його дружину, ділянка в Збиранці, площею 4 сотки, записана на матір. Найбільша ділянка землі, площею в 2 гектари, у Вишнівчику – також у власності міністра.

А ось будинок у власності міністра всього один, причому вельми мініатюрний. Площа цього дачного будиночка – всього 9 кв. м. Площа ділянки у Львові – 6 соток.

У кого більше за всіх землі

Рекорд із "землеволодіння" належить Олегу Немчинову, про якого ми щойно розповідали, – 5 ділянок різних розмірів, загальна площа землі у власності – 2 гектари і 54 сотки.

Віцепрем'єр і міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков – на другому місці за площею власної землі. У нього 6 земельних ділянок загальною площею 11 138 кв. м, або 1,1 гектара. Всі вони розміщені в Кийлові (Бориспільський район), всі перейшли у власність Рєзнікова 1 січня 2012 року.

А ще міністр задекларував 3 квартири в Києві, дві з яких належать йому (площею 167 і 103 кв. м), а одна – цивільній дружині Юлії Зорій (площею 44 кв. м). Крім того, в декларації записано будинок в елітному селищі Козин під Києвом, який міністр орендує. Водночас місцем його постійної реєстрації також вказано Козин. Ні площа будинку, ні його вартість не вказані.

Міністр фінансів Ігор Уманський указав у декларації три квартири. Одна – батьківська, площею 71 кв. м, право власності на яку він ділить з батьками і братом. Ще одна (площа – 71 кв. м) належить його дружині Діані, дочці Ксенії і, очевидно, батькам дружини. Третя квартира записана на доньку міністра Софію. Також Ігор Уманський записав у декларації, що будується в селі Капустяна (Обухівський район). Ні площа будови, ні ціна поки не вказані, проте відомо, що оцінна вартість земельної ділянки площею 61 сотка – 730 тис. грн. Вона у власності Уманського з 2007 року.

У сім'ї є ще одна ділянка – площею 10 соток у Броварському районі (с. Світильня), він належить дружині. Загалом за розміром земельних ділянок, що перебувають у власності, Ігор Уманський опинився третім серед уже призначених міністрів.

"Безземельні" міністри

Однак не всі в Кабміні Шмигаля мають у власності землею. Наприклад, у голови МЗС Дмитра Кулеби тільки дві квартири в Києві: одна площею 53 кв. м, друга – площею 126 кв. м. Іншої нерухомості – будинків, земельних ділянок – у декларації нема.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій володіє взагалі всього однією квартирою. У Києві, площею 100 кв. м. Її оцінна вартість – 769 тис. грн (30 тис. доларів). Правда, в декларації також зазначено, що в розпорядженні міністра є дачний будинок (теж у Києві), але він належить іншій особі, а Криклій має право безплатно користування цією нерухомістю.

Міністр юстиції Денис Малюська, батько чотирьох дітей, указав у декларації тільки одну власну квартиру в Києві – площею всього 35 кв. м. Є ще, правда, в декларації згадка про квартиру батька (теж у Києві, площею 72 кв. м). І про простору квартиру в селищі Юрівка Києво-Святошинського району – площею 250 кв. м. Але записано це житло на Марію Духтулінську (деякі ЗМІ писали, що це мати міністра). Вона ж є власницею земельної ділянки площею близько 8 соток в цьому селі .

Як у багатьох

Міністр оборони Андрій Таран задекларував одну квартиру в Києві (площею 100 кв. м, ціна не вказана). Також у нього є дві земельні ділянки в Старих Петрівцях під Києвом – площею 10 і 12 соток, записані на дружину і на нього самого. Але будинки в декларації не вказані.

Віцепрем'єр Михайло Федоров указав у декларації невеликий батьківський будинок у Василівці Запорізької області (площа – 44 кв. м), квартиру в Києві (площа – 75 кв. м), що орендує, і одну власну, куплену тільки минулого літа (площа – 74 кв. м, оцінна вартість – 2 млн 187 тис. грн).

У міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта в Києві є квартира (площа – 86 кв. м, вартість – 411 тис. грн, або 16,4 тис. дол.) і дача (195 кв. м, 611 тис. грн, або 24 тис. дол.). А ось земельних ділянок у Києві в нього є дві: кожна по 6 соток, вартість 353,5 тис. і 598 тис. грн (14 і 24 тис. доларів відповідно).


Нагадаємо, що 4 березня парламент призначив новий склад уряду, в якому, правда, залишилися деякі старі чиновники. Відповідне рішення на позачерговому засіданні Ради підтримали 277 народних депутатів.

00:00:00 / 00:00:00
Шмигаль Кабмін Пристайко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію