Прогноз погоди в березні спантеличив синоптиків: коли прийде справжня весна

Сильних морозів не очікуємо, але й не зігріємось, а помокнути доведеться

Зима доживає останні дні, а українцям вже не терпиться дізнатися, якою буде весна – тільки календарною чи ранньою, коли справжнє тепло прийде вже в березні. Сайт "Сьогодні" з'ясував, що чекає Україну в перший місяць весни.

Погодні сайти: чекаємо прохолоду, дощ і сніг

Як виявилося, прогнози метеосайтов і фахівців різні як ніколи. Так, погодні сайти поки не обнадіюють настанням ранньої весни вже з початку березня. Навпаки, в перших числах місяця сонця буде мало, а ось дощів з мокрим снігом достатньо. Опади "перейдуть" на весну з зими і принесуть з собою нічні морози: якщо вдень у перші дні березня очікується +5 +7 градусів тепла, а на півдні можливо +10 і вище, то вночі вдарять морози до -2-4 градусів. Ближче до 8 березня похолодає і вдень – до +2 +3 градусів тепла. Лише 7-8 березня опади припиняться, але прохолодна погода залишиться, знову прийдуть нічні морози до -4-5 градусів. Після 12 березня нам обіцяють цикл температурних гойдалок: спершу тиждень буде днем до +15 +17 з періодичними дощами, вночі близько +5 +8, а до кінця другої і початку третьої декади – знову похолодання на 10-12 градусів вдень (+3 +5) і до -2-4 вночі.

Вчені та Гідрометцентр: березень буде теплим і сухим

Офіційна метеорологія каже, що тенденції теплої зими продовжаться і навесні, починаючи з березня. Про це нам розповіла завідуюча відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ГосЧС і НАН України Віра Балабух, додавши, що клімат змінюється в усьому світі.

"Температура в березні може бути на 2-3 градуси вище норми, тобто тенденції теплої зими продовжаться, в квітні і травні – на 1-2 градуси вище норми, – каже Віра Балабух. – Але за останніми довгостроковими прогнозами, в березні очікується значний дефіцит опадів. Це тривожно, оскільки у нас була суха осінь, безсніжна зима. Була надія, що в березні випаде велика кількість дощу і снігу, якя хоча б частково перекриє цей дефіцит, але, на жаль, поки вона не виправдовується. Втім, це лише прогноз".

В Укргідрометцентрі нам озвучили свій прогноз про те, якою очікується погода в березні.

"Весна в цілому буде теплою, середньомісячна температура до 7 градусів тепла, що на 2-3 градуси вище середніх значень за 30-річний базовий період з 1981 по 2010 рік. Місячна норма опадів – 24-44 мм, в гірських районах до 80 мм, це 80-90% середніх значень за базовий період, – повідомив нам заступник директора Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко.

Народний синоптик: справжня весна затримається

Найвідоміший народний синоптик країни Леонід Горбань підтвердив нам свій прогноз на березень, опублікований сайтом "Сьогодні" на початку року.

"У першій декаді чекаємо нічні морози, місцями нижче мінус п'яти градусів, вдень 3-4 градуси тепла, – розповів нам Леонід Горбань. – З 5 по 7 березня можливі невеликі опади у вигляді дощу з мокрим снігом, місцями, перш за все в передгір'ях Карпат, – сніг. Вони принесуть похолодання. Потім настане 8-10 днів без опадів, але з нічними морозами. У період з 15 по 21 березня потеплішає вище +10 градусів, але циклон знову принесе дощі і сніго-дощі".

Температура, за розрахунками Леоніда Горбаня, поступово почне підвищуватися лише після 24 березня, досягнувши вдень +10 +12 градусів тепла і вище. Нічних морозів і дощів більше не буде, а сонячних днів стане більше. Народний синоптик також зазначив, що, незважаючи на безліч дощових днів, яких набереться в цілому близько десятка, опадів випаде небагато: 27-32 мм в залежності від регіону. Це приблизно на 20-25% нижче, ніж зазвичай випадає в березні, включаючи як сніг, так і дощ.

Погода березень синоптики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію