Крим не розміняють на Донбас: Зеленський зробив важливу заяву

Крим не розміняють на Донбас: Зеленський зробив важливу заяву, фото-1

Президент України пообіцяв боротися за окупований Крим і не збирається його міняти на мир на Донбасі. Про це він сказав під час виступу на відкритті Форуму "Age Of Crimea Forum 2020".

"Тиждень складається з семи днів, планета Земля – кругла, а Крим – це Україна. Наше суспільство може сперечатися з приводу багатьох питань, але це не викликає жодних сумнівів. Тут українці на 100% єдині. Повернення Криму – це безперечна частина нашої національної ідеї", – сказав він.

Зеленський зазначив, що за останні шість років в Україні дуже добре зрозуміли – меморандуми нічого не варті, а система міжнародної безпеки не досконала. За його словами, на сьогодні Київ робить все можливе, щоб зупинити війну на Донбасі.

"Це не означає, що Крим знімається з порядку денного або може стати ціною для миру на Донбасі. Ми зробимо все, щоб над Кримом знову замайорів український прапор. Це, дійсно, дуже складне завдання, яке не може вирішитися завтра. Але є речі, які ми повинні робити вже сьогодні", – підкреслив президент.

0:00 / 1:33

Глава держави зазначив, що, по-перше, потрібно підтримувати громадян, які живуть в окупації, і вони повинні знати, що держава про них не забула.

Як повідомляли новини "Сьогодні", днями була шоста річниця нападу Росії на Україну, коли на півострів були перекинуті "зелені чоловічки" і почалися захоплення адмінбудівель. У зв'язку з цим Київ звернувся до Москви з вимогою припинити окупацію.

В свою чергу експосол США в Україні Стівен Пайфер радив Україні спочатку звільнити Донбас, а потім взятися за деокупацію українського півострова.


Крим був незаконно анексований Росією в березні 2014 року після проведення "референдуму", не визнаного ні Україною, ні світовим співтовариством. У тому числі "кримський референдум" не визнає і ООН.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 р. початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 р. президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій.

У свою чергу Міжнародний кримінальний суд (Гаазький трибунал) визнав, що дії Росії під час окупації Криму розцінюються як військовий конфлікт проти України. У Гаазі відзначають, що цей міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Крым Донбасс Зеленский
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію