Поліція хоче отримати доступ до смартфонів українців: навіщо це потрібно

Копи кажуть, що хочуть прискорити пошук зниклих дітей

В Україні з початку року поліцейські отримали 1162 повідомлення про зникнення дітей. Також, за статистикою, щодня в країні реєструється 20 таких випадків. Про це сайту "Сьогодні" повідомив декан факультету кіберполіції Харківського університету внутрішніх справ В'ячеслав Марков.

Щоб допомогти колегам прискорити і посилити пошуки, поліцейський зареєстрував на сайті президента петицію. У ній підписанти вимагають спрощений доступ для правоохоронцям до смартфонів зниклих дітей. Документ поки підписали 265 осіб з потрібних 25 тис.

Як розповів нам Марков, 20 зниклих дітей на день – це стабільна статистика протягом останніх 4 років.

"У петиції йдеться тільки про доступ до смартфонів зниклих дітей. Про доступ до даних оператора за запитом. Поясню, чому це важливо, – каже Марков. – Зараз доступ правоохоронці можуть отримати тільки після рішення суду, на це йде близько 3 днів. Водночас є таке поняття, як "золотий час". Коли дитина потрапила в руки маніяка або педофіла, то перші години вона ще гарантовано жива. І в нас, у поліції, є реальний шанс знайти швидко і врятувати. Така практика є у Великій Британії, там не потрібно рішення суду".

За словами Маркова, українці вже активно коментують його петицію.

"Дехто вже пише, що, мовляв, ось, правоохоронці хочуть за всіма стежити. Як професіонал відповім, що ці люди не розуміють важливості. Крім того, правоохоронця, який зробить запит, легко ідентифікувати", – уточнив Марков.

Нагадаємо, в січні поліція повідомила, що розшукала двох підлітків, яких шукала з грудня. Виявилося, що вони прихопили з дому в Києві велику суму грошей і вирушили до Одеси. За даними поліції, підлітки змінили зовнішність і влаштувалися на неофіційну роботу.

0:00 / 0:36
Поліція смартфон Україна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію