10 грн на стоматолога: скільки держава заплатить за лікування українців

До тарифів на медпослуги не включили ліки

10 грн на стоматолога: скільки держава заплатить за лікування українців, фото-1

/ Фото: Pixabay

За лікування інфаркту – 16 000 грн, а за пологи – 8136 грн. У Міністерстві охорони здоров'я визначилися, скільки держава заплатить лікарням за лікування українців.

Не всі тарифи порадували медиків. Наприклад, за консультацію спеціалізованого лікаря Національна служба здоров'я України (НСЗУ) заплатить 49 грн за пацієнта. Крім цього, до тарифів не включили вартість ліків.

Сайт "Сьогодні" розібрався, чи виникнуть складності з лікуванням українців.

Дев'ять гривень на стоматологію

З 1 квітня 2020 року в Україні запрацює програма медичних гарантій. Це перелік медпослуг, за які платить держава. Програма включає в себе екстрену, первинну медичну допомогу, спеціалізовану і високоспеціалізовану медичну допомогу, паліативну допомогу, реабілітацію, ведення вагітності й пологів, медичну допомогу дітям до 16 років.

Тарифи на всі медпослуги вже розраховані. Наприклад, за пологи НСЗУ перерахує лікарні 8136 грн і 5093 грн за ведення вагітності та післяпологовий період. Якщо такі тарифи ще здаються можливими, то деякі викликають питання.

00:00:00 / 00:00:00

За екстрену допомогу НСЗУ перерахує 11 161 грн, говориться в постанові Кабміну. Однак, це сума за сто осіб. Тобто за одного пацієнта – 111 грн.

До цього тарифу включена догоспітальна допомога і транспортування до лікарні. Медичну допомогу в медустанові оплатять вже за іншими тарифами, залежно від виду медпослуги.

Не забагато заплатять і за консультацію спеціалізованого лікаря – 4942 грн за сто осіб. За операції, які проводяться амбулаторно, – 48 001 грн за сто осіб.

"За консультацію однієї людини оплачуватимуться 49,42 грн. А за операцію в амбулаторії майже 500", – підтвердила Альона Горошко, директор департаменту замовлення медичних послуг і лікарських препаратів Національної служби здоров'я України.

/ Фото: Pixabay

"Якщо такий фахівець в середньому даватиме по 20 консультацій на день, то він медустанові приноситиме приблизно 1 тис. грн на день. Не скажу, що це багато, але це не так вже й погано", вважає лікар-анестезіолог Анатолій Бондар.

За найменшим тарифом НСЗУ оплатить стоматологію. Стоматологічна допомога дітям до 16 років – безкоштовна, її оплачує Нацслужби здоров'я. Але тариф на неї становитиме всього лише 919 грн на сто осіб, або 9,19 грн за одного. Складно уявити з чого повинна бути, наприклад, пломба за дев'ять гривень.

Не все за копійки

Далеко не всі тарифи маленькі. За стаціонарне лікування і пріоритетні послуги НСЗУ готовий платити більше. Пріоритетні послуги – це діагностика і лікування, спрямоване на виявлення новоутворень. Серед них:

 • гістероскопія – 1965 грн за пацієнтів від 50 років;
 • ЕГДС, гастроскопія – 749 грн за пацієнтів від 50;
 • колоноскопія – 944 грн за пацієнтів від 40 років;
 • цистоскопія – 802 грн за пацієнтів від 50 років;
 • бронхоскопія – 969 грн за пацієнтів від 50 років;
 • мамографія – 204 грн за пацієнтів від 40 років;

"Згідно з рекомендаціями ВООЗ, такі процедури повинні проводитися для тих пацієнтів, які мають підвищений ризик розвитку новоутворень, а це в основному люди від 40 або 50 років. Для оплати цієї послуги НСЗУ пацієнт повинен мати направлення на проходження такої процедури від лікаря первинки або лікуючого лікаря", – йдеться в поясненні Нацслужби здоров'я.

Для пацієнтів молодше вказаного віку послуги повинні оплачуватися з амбулаторного пакета.

Найбільше заплатять за меддопомогу передчасно народженим або новонародженим з хворобами – від 26 087,72 до 98 533,82 грн. на променеву терапію онкохворому НСЗУ перерахує лікарні 30 327 грн. за вилікуваний туберкульоз – 20 663 грн, за лікування інсульту – 19 332 грн, а інфаркту – 16 000 грн. Тариф на хіміотерапію – 17 843 грн.

Менше 10 тис. грн заплатять за:

 • 8136 грн – пологи;
 • 7865,64 грн – стаціонарна паліативна допомога;
 • 6554,73 грн – медреабілітація дорослих і дітей з ураженням опорно-рухового апарату;
 • 5931 грн – лікування пневмонії.
 • 4563 – операції на стаціонарі або лікування на стаціонарі без хірургічного втручання. Можуть застосувати коефіцієнти, залежно від складності лікування.
 • 3052 грн – гострий апендицит;
 • 2911 грн – лікування діабету;
 • 1500 грн – діагностика, лікування та супровід людей з ВІЛ;

За всі перераховані послуги платитиме Національна служба здоров'я України. Якщо раптом у лікарні натякнуть на оплату або видадуть список того, що треба докупити, – потрібно телефонувати на гарячу лінію НСЗУ 1677.

Ліки не включені

До жодного з тарифів не включені медикаменти. Справа в тому, що ліки медустанови отримують централізовано за іншими держпрограмами. Цього року щодо ліків нічого не зміниться.

/ Фото: Pixabay

"У МОЗ є централізовані програми закупівлі ліків. У тарифах не враховані ліки, оскільки вони профінансовані іншими програмами. Також важливо зазначити, що до програми медичних гарантій входять препарати, які входять до Національного переліку ліків (вони закуповуються централізовано, потім розвозять по регіонах, а далі по лікарнях. – Ред.). Інші, на жаль, включити немає можливості. Препарати, які не включені до Національного переліку, пацієнту, може бути, доведеться купити самостійно. Також ці ліки можуть забезпечувати місцеві бюджети – це не заборонено законодавством", – пояснила Альона Горошко.

Стоматолог держава зуби
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію