"Трохи більше" середнього: скільки хочуть заробляти українці і кому стільки платять

У Києві хочуть заробляти більше на 27%, ніж пропонують роботодавці

/ Фото: Pixabay

19 275 грн – таку зарплату українці назвали достатньою для життя. Про це йдеться в недавньому дослідженні R & B Group. Однак реальність зовсім інша – середня зарплата по Україні в листопаді 2019 року склала 10 679 грн.

Кому в Україні готові платити більше 19 тис. грн, розбирався сайт "Сьогодні".

Кому готові платити 19 275 грн

За даними Держстату, в грудні "достатню" і вище зарплату отримали працівники чотирьох сфер:

  • Авіаційний транспорт – 28 600.
  • Інформаційні технології – 19 634 грн (в статистиці враховуються тільки офіційні зарплати).
  • Фінансова та страхова діяльність – 22 198 грн.
  • Держуправління та оборона – 20: 360 грн. При цьому в листопаді середня зарплата держуправлінців склала 15 579 грн. Такий ривок пов'язаний з виплатою премій в кінці року.

Трохи менше отримали працівники професійної, наукової і технічної діяльності – 17 534 грн.

Найнижчі зарплати у працівників пошти і кур'єрів – 6624 грн. У сфері громадського харчування – 7280 грн, в охороні здоров'я та соцдопомоги – 8505 грн.

/ Фото: Олександр Яремчук

У Києві готові платити більше 19 000 грн менеджерам з продажу, каже Тетяна Пашкіна, HR-експерт сайту robota.ua. Однак це буде не ставка – "витягнути" на таку зарплату продажник може за рахунок бонусів за результатами роботи.

"Стільки готові платити на виробництвах кваліфікованим слюсарям, сантехнікам, зваровальникам. Водіям громадського транспорту, далекобійникам. У цю межу входять маркетологи, асистенти-перекладачі. Якщо розглядати програмістів, то їм платять значно більше. У регіонах таку зарплату можуть отримувати або висококваліфіковані фахівці, або керівники, або IT-фахівці", – розповіла Тетяна Пашкіна.

Розрив у зарплатах сягає 27%

У Києві працівники в середньому очікують отримувати 20 496 грн, але роботодавці готові платити 15 024 грн, проаналізували в robota.ua. Розрив сягає -27%.

В інших містах-мільйонниках розрив менше.

  • Одеса: пропонують – 13 362; очікувана зарплата – 15 632 (-15%);
  • Львів: пропонують – 12 742; очікувана зарплата – 13 663 (-7%);
  • Дніпро: пропонують – 12 402; очікувана зарплата – 13 280 грн (-7).

/ Фото: Pixabay

Такий розрив пов'язаний з тим, що не всі, хто шукає роботу, – безробітні, пояснює Тетяна Пашкіна. Є великий відсоток працевлаштованих людей, які розміщують резюме, щоб знайти кращі умови. Їм не цікава середньоринкова зарплата. Тому такі здобувачі вказують зарплату вищу за ту, яку вже отримують.

Якщо в Києві фахівець отримує 17 000 грн, то він буде відгукуватися на вакансії із зарплатою вище. Водночас роботодавці бачать, що в середньому по Києву цей фахівець отримує 17 000 і може вказати у вакансії 17 500. Така зарплата навряд чи зацікавить вже працюючого фахівця.

"Якщо ми говоримо про міста-мільйонники, то там велика частина приїжджих. Для них орендна плата – значна стаття сімейного бюджету. Через це виникає ситуація, коли роботодавець пропонує середньоринкову зарплату, а вона не завжди враховує особисті компоненти", – зазначає Тетяна Пашкіна.

У такого розриву можуть бути ще дві причини, вважає Дмитро Суслов, директор українського сервісу для управління бізнесом "Бітрікс24". По-перше, велика частина бізнесу просто виживає, і, щоб не платити податки, зарплати дають у конвертах. Тому сума фактичної оприлюдненої зарплати істотно нижча. По-друге, люди часто хочуть отримувати необгрунтовано високу зарплату, незважаючи на те, що не володіють унікальними вміннями, тому свою роль відіграють і завищені запити.

Як отримати бажану зарплату

Якщо працівник все-таки хоче отримувати бажану зарплату, йому слід спочатку задатися питанням "Що потрібно зробити для справи, щоб я міг заробляти більше?", вважає Олег Лиховид, керівник Фонду Людвіга Ерхарда, координатор програми "Трудові резерви".

Для працівника на виробництві досить отримати потрібну кваліфікацію і сумлінно працювати, каже Лиховид.

"Офісним працівникам потрібно проявляти ініціативу і розвивати "м'які навички". Це знання і навички не тільки за основною професією, але в плані відносин з колегами, вміння презентувати свої проекти, і багато чого ще", – зазначає Олег Лиховид.

/ Фото: Олександр Яремчук

Як варіант, можна попросити підвищення зарплати у роботодавця. Але працівник повинен довести свою цінність для компанії, каже Олександр Хмелевський, кандидат економічних наук. Тобто братися за складні завдання і успішно їх виконувати. Проявляти ініціативу. А у випадках, коли перспективи для підвищення немає, слід починати пошук нової, більш високооплачуваної роботи.

"Роботодавець погоджується на прохання працівника підняти зарплату, якщо підприємство має таку можливість. Якщо компанія не збирається утримувати працівника і готова його замінити кимось іншим, то, радше за все, в підвищенні зарплати йому відмовлять. Багато роботодавців негативно реагують на прохання про підвищення зарплати. Тому працівник, який попросив про підвищення зарплати, в деяких випадках ризикує, тому що керівники можуть почати шукати його помилки і прорахунки, щоб довести, що він не гідний підвищення", – говорить Олександр Хмелвський.

Дмитро Суслов називає чотири причини, за якими він би погодився підняти зарплату співробітникові.Перша – якщо співробітник того вартий, друга – якщо рівень оплати праці таких фахівців на ринку вищий, третя – якщо є бажання утримати людину в команді, і четверта – якщо вміння фахівця унікальні і він дуже результативно працює. Але, додає Суслов, якщо хтось із команди попросить підвищення заробітної плати, він почне придивлятися до співробітника уважніше, звертати увагу на його поведінку і роботу – адже потенційно цей працівник може піти з компанії в пошуках кращої оплати праці.

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" розповідали, як шукачів заробітків обманюють нечесні роботодавці.

00:00:00 / 00:00:00
Зарплати Україна українці
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии

Новости компаний
Карантин истощил наши кошельки, и многие люди сейчас ищут быстрых заработков за рубежом. Возможен ли выезд по безвизу на работу и в какие страны? Какую лучше выбрать вакансию, на что обращать внимание? Ответы на эти вопросы мы решили получить у специалистов одного из передовых кадровых агентств Украины Лидер ЛТД. Рекрутеры компании предлагают широкий выбор вакансий по безвизу для мужчин женщин или семейных пар. Преимущества сотрудничества с кадровыми агент...
Новости компаний
На улицах наших городов все чаще можно встретить людей, перемещающихся на электросамокатах. Не вольно возникает вопрос, почему этот вид транспорта приобретает все большую популярность. В чем секрет? Жизнь в больших городах не мыслима без передвижения, каждый сам выбирает каким образом ему доехать из точки А в точку Б. Если учесть, что в центрах крупных городов средняя скорость передвижения зачастую не превышает 15 км/час., то электросамокаты позволят перем...
Новости компаний
Как известно, основной залог успешного функционирования бизнеса - это постоянное движение. Мир не стоит на месте, все меняется с каждым днем. Чтобы «выжить», бизнес тоже должен двигаться, видоизменяться, приспосабливаться к новым условиям, потребностям рынка и его вызовам. Одним из эффективных способов оптимизации бизнес-процессов является аутсорсинг персонала, или кадровый аутсорсинг. Понятие «аутсорсинг», и собственно сам тренд, пришел к нам с Запада, бу...
Новости компаний
Как известно, красота - в мелочах. Благодаря разнообразным элементам ваше жилище приобретает незаурядную изысканность. Ведь именно мебельная фурнитура является важной составляющей в интерьере каждого дома, она не только создает атмосферу комфорта, но также играет важную функциональную роль в быту. Поэтому стоит отнестись серьезно к выбору фурнитуры, чтобы потом не пожалеть о покупке. В этом вам поможет Интернет-магазин kozak-zamki.com.ua. Компания "KOZAK"...
Новости компаний
Многие люди не могут обойтись в повседневной жизни без надежного и стильного рюкзака. Кому-то он необходим для учебы, кому-то – для работы. В нем размещают важные вещи, дорогую электронику, всевозможные аксессуары. Удобный рюкзак нужен и многим спортсменам. Например, велосипедистам. Современный антикражный рюкзак Bobby XD Design с сайта http://novinki.top/bobby – это стильный минималистический дизайн с несколькими цветовыми решениями. Есть модели для всех:...
Новости компаний
Современный дизайн интерьера в данный период развития дизайна и архитектуры уже не относиться только к какому-либо узкому стилевому направлению. Если раньше можно было сказать, что современные стили это лофт и минимализм, а классические, это что-то среднее между аристократией и немного устаревшей симметрией в формах и текстурах, то сейчас ситуация полностью изменена и понятие современный дизайн подразумевает работу как в более молодых архитектурных стилях,...
Новости компаний
Трускавецкая компания QTEK, которая занимается монтажом камер видеонаблюдения, охранных систем и пожарных сигнализаций, установила в Кирилловке несколько новых веб-камер. Она взялась за сложную и амбициозную задачу — закрепить суперсовременное видеооборудование на высоте 50 метров, с которой успешно справилась. Непрерывные онлайн-трансляции с камер доступны эксклюзивно на сайте Azov.UA.   Первая веб-камера — обзорная — установлена в центре поселка, на въе...
Новости компаний
Камера передает видео-изображение на Ваш смартфон или любое другое устройство. Вы можете видеть происходящее как в реальном времени, так и просматривать видеозапись позже. В чем плюсы ip камер? Представьте, что Вы уехали на работу и забыли: выключили ли утюг. Или волнуетесь о сохранности имущества во время отпуска. Во всех этих ситуациях Вас успокоят ip-камеры видеонаблюдения. Камеры легко устанавливаются на стене или на полке шкафа и передают информацию н...
Реклама
Трубы, которые создают систему подогрева пола, должны служить нам не менее 50 лет. Тем не менее, от нескольких факторов зависит их долговечность и эффективность. Вот почему так важен их правильный выбор. Принимая во внимание площадь, которую вы хотите обогреть, вы должны тщательно спланировать затраты и выбрать наиболее оптимальное решение для ваших условий и потребностей. Итак, каким критериям должны соответствовать трубы? Выгодно купить трубу теплого пол...