Документи в смартфоні тепер доступні всім: що потрібно знати

Незабаром в цифровому вигляді стануть доступні студентський квиток і паспорти громадянина України

/ Фото: Pixabay

В уряді вже давно анонсували масштабну діджіталізацію і оцифровку всіх можливих послуг. І ось, 6 лютого офіційно запустилось мобільний додаток "Дія", завдяки якому українці зможуть перевести свої документи в електронний формат. В першу чергу, таке нововведення торкнеться водіїв, які отримали можливість користуватися не паперовими правами і техпаспортами, а цифровими. Сайт "Сьогодні" розповідає, що потрібно знати про оцифрування документів і як все це працюватиме.

0:00 / 1:18

Згодом українці зможуть голосувати на виборах онлайн

На офіційну презентацію мобільного додатка "Дія" прийшов і президент України Володимир Зеленський, який зазначив, що діджіталізація – дуже складний процес, і інші країни роками йдуть до того, до чого Україна змогла прийти лише за півроку. Так, на даний момент Україна стала 10-ю країною в світі і четвертої в Європі, де здійснюється оцифровка документів.

"Важливо і те, що на створення цього додатка не було витрачено жодної гривні з державного бюджету України. Ми не зупиняємося, і до кінця зими українці отримають доступ до цифрових паспортів", – заявив Зеленський.

За допомогою паспортів в смартфоні українці зможуть подорожувати, купувати квитки, реєструватися в готелях, засвідчувати особу при отриманні медичних і навіть банківських послуг тощо. Але оцифровка паспортів куди більш складний процес – потрібна належна захист і верифікація.

"Наша мета – зробити так, щоб всі взаємодії з державою людина могла здійснювати за допомогою смартфона, і навіть голосувати на президентських, парламентських і місцевих виборах. Це виклик, амбітний, але досяжний", – додав Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський на презентації програми "Дія". Фото: Міністерство цифровий трансформації.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук в свою чергу розповів, що мета уряду на наступні три роки – оцифрувати всі державні послуги. А до кінця 2020 року планується перевести у цифрову площину 50 найбільш затребуваних послуг.

"Ми розширюємо функціонал документів, це означає, що за водійськими правами можна буде, наприклад, купити квиток на літак. Тому що це все одно документ, який ідентифікує особу. Всі зайві умовності повинні залишитися в минулому", – додав Гончарук.

Як працюватимуть електронні документи

Мобільний додаток "Дія" вже можна безкоштовно завантажити в App Store і Play Market. Зараз в ньому доступні тільки два документи – водійське посвідчення і техпаспорт, але незабаром обіцяють додати студентський квиток, паспорт громадянина України та навіть закордонний паспорт (щоправда, подорожувати за ним не можна буде).

Ідентифікація користувачів у додатку відбувається за допомогою технології BankIDчерез систему Національного банку України і за допомогою ПриватБанку. Досить просто завантажити додаток, почекати, поки він встановиться, зайти і обрати, як вам зручніше пройти ідентифікацію – за допомогою програми ПриватБанку або ж з BankID. Після того, як ідентифікація успішно завершиться, ваші документи автоматично з'являться у додатку.

"Тепер достатньо буде пред'явити представнику поліції електронний додаток "Дія", в ньому – водійські права або техпаспорт, і поліцейський сам перевірить дані, які там є, за допомогою QR-коду і звіриться з системою МВС", – зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Нагадаємо, що тільки за 2019 рік українці отримали 310 959 штрафів за те, що у них не було при собі водійських посвідчень. Загальна сума цих штрафів перевищує 140 млн грн. Тому наявність прав в смартфонах допоможе багатьом зберегти свої гроші.

Керівник проекту "Дія" Мстислав Банік зазначив, що коли вони почали працювати над проектом, то побачили, що тільки в дев'яти країнах світу існує цифрове посвідчення водія.

Так виглядають цифрові права в інших країнах. Фото "Сегодня".

"В Україні є 9,5 млн водіїв, в процесі виявилося, що створити цифрові образи ми можемо тільки для 2,5 млн документів. Виходило, що 7 млн водіїв виявлялися поза державою в смартфоні. Ми з'ясували, що одна з ключових проблем – це відсутність фотографії, тому була створена окрема система, яка імпортувала фото з реєстру ДМС (Державної міграційної служби, – ред.). І тоді у нас стало 5,5 млн водійських посвідчень", – розповідає Банік.

На даний момент вийшло створити образи для 61% водійських посвідчень і для 69% техпаспортів. Але для того, щоб держава в смартфоні стала доступна всім, був розроблений новий продукт – система верифікації документів водіїв онлайн. Так, ті, у кого документи не оцифровані автоматично, можуть заповнити форму онлайн, додати фото документів і замовити цифрове посвідчення водія.

Проект має на меті "Дія" – до кінця 2020 року отримати 10 мільйонів активних користувачів. Після прав і техпаспорта в додатку повинна з'явитися "автоцивілка" – третій сервіс для водіїв.

Також у оцифрованих документів буде генеруватися QR-код, який допоможе в режимі реального часу підтвердити, дійсний чи документ чи ні.

"Документ повинен бути дійсний прямо на момент перевірки. Ми розробили окрему систему з генерацією унікального тимчасового QR-коду для кожного документа. У момент генерації коду програма звертається до реєстру і підтверджує, чи дійсний він, чи ні, в режимі реального часу. Живе такий QR-код всього 3 хвилини. Для сканування цього QR-коду не потрібно ніяке додаткове програмне забезпечення, потрібно мати тільки смартфон, камеру і встановлену "Дію", – пояснює Банік.

Працювати додаток буде і в оффлайн режимі, а провідні мобільні оператори країни вже запевнили, що не будуть тарифікувати абонентів при користуванні додатком в онлайні, незважаючи на те, де ви знаходитеся і скільки у вас грошей є на рахунку.

Смартфон документы Украина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии

Новости компаний
29 сентября 2020 в 11.00 состоится онлайн-встреча, в течение которой мы покажем на линии времени, шаг за шагом, как уверенно и планово выходить на рынок ЕС: проверка бизнес-идеи и размышления о релокацию менеджеров компании;  анализ рынка, подготовка коммерческих предложений; как не упустить возможность получения грантового финансирования еще до регистрации фирмы и как взять в лизинг автомобиль в первые дни после регистрации; проведение встреч с партнерами...
Новости компаний
Уже совсем скоро, 4 октября, все педагоги страны будут праздновать свой профессиональный день – День Учителя. Важно выбрать полезный подарок, который будет приносить пользу и делать жизнь хотя бы немного комфортнее и ярче. Одни из лучших и оригинальных вариантов на сегодняшний день – умный зонт и деревянные часы. Они полезны, удобны и функциональны. Этими подарками учитель будет пользоваться достаточно часто, вспоминая заботливого ученика и будучи ему весь...
Новости компаний
23 и 24 сентября состоится бесплатная серия онлайн мастер-классов “БРЕЙНХАКИНГ”. Получите доступ на сайте: https://xmozg.com/bonus_mk Вам знакома ситуация: ✓  Откладываете важные дела на потом? ✓  Начинаете и через время забрасываете (иностранный язык, занятия спортом, новые проекты)? ✓  Не хватает энергии, появляется лень и усталость? ✓  Делаете много рабочих задач в последний момент? ✓  Чувствуете, что не используете свой потенциал в полной мере? В резул...
Новости компаний
Скоро во всех школах и садиках будем отмечать День воспитателя и День учителя. В родительских чатах появится этот важный вопрос: “Что дарить. Как поздравлять?”)) Пусть это будут не просто цветы и конфеты, а трогательное послание от учеников или слова благодарности от родителей. Смотрите нашу подборку из 5 лучших идей, чтобы удивить, порадовать и растрогать любимых педагогов до слез. 1. Фотокнига лучших моментов в садике/школе Договоритесь и создайте общую...
Новости компаний
Главный тренд осени 2020 - электросамокат KUGOO M2 PRO! Kugoo M2 Pro Jilong – это новая улучшенная модель электросамоката от компании Jilong в 2020 году. Самокат Kugoo M2 Pro Jilong отличается от своих предшественников усовершенствованным дизайном, надежностью конструкции, компактностью и функциональностью. С таким самокатом  вы будете чувствовать себя уверенно как в городе так и на бездорожье. Скорость, вес и максимальный пробег самоката позволяют соверша...
Новости компаний
Отныне за строительством новой объездной дороги в Трускавец можно наблюдать в онлайн-режиме. Благодаря новой камере видеонаблюдения, которую компания Qtek установила в Модричах. 26 августа стартовало масштабное строительство новой дороги в Трускавец, которая соединит город-курорт с Дрогобычем и Львовом и заменит существующую сегодня, но официально перекрытую участок дороги.  На сегодняшний день завершаются земляные и подготовительные работы на объекте ежед...
Новости компаний
На улицах наших городов все чаще можно встретить людей, перемещающихся на электросамокатах. Не вольно возникает вопрос, почему этот вид транспорта приобретает все большую популярность. В чем секрет? Жизнь в больших городах не мыслима без передвижения, каждый сам выбирает каким образом ему доехать из точки А в точку Б. Если учесть, что в центрах крупных городов средняя скорость передвижения зачастую не превышает 15 км/час., то электросамокаты позволят перем...
Новости компаний
4 сентября вся страна узнала имена еще 5 счастливчиков, которые получили грант на развитие своего бизнеса от компании «Эпицентр К» в рамках проекта «Миллионы добрых дел» (как проходил третий финал смотрите на канале «Епіцентр» в YouTube). «Каждый из участников третьего финала вкладывает сердце и душу в бизнес. Чувствуется их вовлеченность, каждый предприниматель действительно живет своим делом, поэтому выбрать из 10 полуфиналистов только 5 победителей было...
Новости компаний
Подбор персонала для любого владельца бизнеса, это одна из самых болезненных тем современности. Ведь совсем не важно, вы только зарегистрировали свой бизнес или уже много лет на рынке. Постоянный поток кадров - это естественный процесс, поэтому не стоит расстраиваться. По советам как эффективно и быстро найти необходимого кандидата на должность, мы обратились к рекрутерам кадрового агентства "ЛИДЕР-ЛТД". Справка: Компания ЛИДЕР ЛТД, на рынке рекрутинговых...