Купити товар і отримати гроші назад: як скористатися кешбеком в Україні

а 2019 рік українці повернули за допомогою кешбеку майже 50 млн грн

Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

Фото: УНІАН / Фото: Вiталiй Лазебник, Сьогодні

Багато хто стикався з рекламою, де пропонували скористатися послугою кешбеку, тобто купити певний товар і отримати назад заздалегідь встановлений відсоток від суми покупки. Українці до таких акцій ставляться насторожено і не особливо вірять в те, що їм можуть повернути витрачені гроші. Проте, з кожним роком послуга стає все популярнішим. Сайт "Сьогодні" докладно розповідає, що таке кешбек і як ним скористатися.

Що таке кешбек

Як ми вже говорили, кешбек – це повернення частини коштів після кожної покупки. Кешбек може надавати безпосередньо банк, в якому ви обслуговуєтеся, магазин, в якому робите покупку, або ж глобальний сервіс.

Якщо говорити про банки, то у кожного банку є партнерські заклади, в яких діє програма щодо повернення частини коштів. В такому випадку, для того, щоб скористатися кешбеком, досить вивчити список партнерських закладів та купувати саме в них.

"Для того, щоб скористатися цим інструментом, потрібно знати список партнерських закладів банку-емітента пластикової картки покупця або закладів, у яких в програмах лояльності діє програма кешбека, в рамках якої відсотки від покупок перераховуються і накопичуються на бонусному рахунку покупця, або ж повертаються йому у вигляді грошей. Зазвичай, інформацію про партнерські закладах надає безпосередньо фінансова установа, а торговельні мережі, які використовують цей інструмент, також про це повідомляють", – говорить в коментарі сайту "Сьогодні" Вадим Бардась, аналітик European Analytical Centre.

Зараз багато банків випускають кредитні та дебетові картки, на яких підключена послуга кешбеку. Стосовно відсотка повернення коштів, то він буває різним – десь встановлюється всього 1% повернення витрачених на покупку грошей, десь ця цифра може досягати навіть 30% .

Надія Кирияк, директор Департаменту продуктів і процесів в компанії UAPAY, зазначає, що для банків опція кешбеку є способом простимулювати їх клієнтів до використання карток і кредитних лімітів.

"Розмір кешбеку варіюється від 0,5% до 20% і навіть 30%. Кешбек в розмірі 0,5-1% зазвичай актуальне для широких категорій товарів і послуг. А ось якщо його розмір вище (5-20%), тоді він поширюється на певні категорії товарів, або діє в рамках партнерських програм з певними магазинами або роздрібними мережами. Варто зауважити, що у всіх банків є обмеження щодо суми повернення – зазвичай, не більше 500 грн на місяць", – коментує ситуацію Кирияк.

Крім банків, є і великі кешбек-сервіси. В одному з них нам розповідають, що кешбек-сервіс приводить до магазину клієнтів (допомагаючи магазинам скорочувати бюджет на маркетинг-просування) і отримує комісію від магазину. За це сервіс отримує свою комісію і віддає частину грошей покупцям.

"Кешбек – це частина грошей, яка повертається за онлайн-покупки. Припустимо, ви купили черевики за 2 000 грн через інтернет-сервіс з кешбеком 5%. Назад ви отримаєте 100 грн у вигляді кешбеку. Іншими словами, ви повертаєте свої ж гроші", – розповідають нам.

Як скористатися кешбеком

Умови використання кешбеку досить різні і з різними обмеженнями. Наприклад, в одному з сервісів онлайн-замовлення таксі нам розповіли, що всі клієнти, які здійснюють замовлення в класах "Стандарт", "Комфорт" або вище, отримують повернення коштів на свій бонусний рахунок в акаунті в додатку в розмірі 5% від вартості поїздки .

"Ці кошти можна накопичувати, щоб потім розрахуватися ними за поїздку. Тобто якщо у клієнта сума кешбеку покриває вартість поїздки, він може вибрати цей спосіб оплати в додатку, щоб оплатити поїздку в будь-якому класі. Така можливість діє тільки для клієнтів, які роблять замовлення в додатку, в якому необхідно пройти стандартну процедуру реєстрації. У нашому сервісі є клієнти, які накопичували до 1000 грн кешбеку, а потім використовували для оплати поїздок. Інші ж клієнти використовують його відразу, як тільки можуть оплатити мінімальну за відстанню поїздку", – відзначають в компанії.

Що стосується кешбеку від банку, тут теж все просто. Адже, як ми вже говорили, у банку є свої партнерські заклади, де можна щось купити, і гроші автоматично повернуться на картку. Але про детальніші умови потрібно дізнаватися безпосередньо на сайтах самих банків, якими ви користуєтеся.

"Банк пропонує клієнту якусь програму лояльності через повернення частини коштів, витрачених клієнтом (в деяких випадках і кредитних коштів) на покупки за допомогою оплати банківською карткою, емітованою банком. Повернення грошей на вашу картку буде зараховане лише після того, як ви підтвердили покупку. І, відповідно, якщо вам покупка не підходить, і ви оформили "повернення" – "кешбек" не буде зарахований на рахунок", – пояснює механізм роботи Павло Матіяш, заступник директора з розвитку бізнесу Activitis.

Він додає, що найчастіше банки встановлюють ліміт на максимально можливий кешбек за період – в основному за місяць. Таким чином, банк обмежує можливості клієнта зловживати кешбеком.

На одному з найбільших українських інтернет-сайтів кешбеку зазначають, що для того, щоб скористатися кешбеком на онлайн-ресурсі, досить буде зареєструватися там, створити обліковий запис і здійснювати всі покупки саме звідти.

"Варто зауважити, що гроші на бонусному рахунку, отримані в результаті кешбеку, не завжди зберігаються безстроково: все залежить від банку або магазину. У деяких випадках бонуси "згорають", якщо їх не конвертувати в реальні гроші або в покупки протягом 3-12 місяців", – розповідають в компанії.

На сайті додають, що середній кешбек становить близько 4%. Може здатися, що сума невелика, але якщо купувати з кешбеком онлайн хоча б раз на місяць, за рік можна накопичити від 3 000 грн.

Наскільки кешбек популярний в Україні

Незважаючи на те, що кешбек – це, за фактом, живі гроші, а не умовні дисконтні купони, які вам можуть ніколи так і не знадобитися, українці поки не дуже активно користуються цією послугою. А ось в Європі і США кешбек вже давно став дуже популярним і повсюдним.

"Кешбек – сервіс в Україні, що швидко розвивається. Найбільша прикрість у використанні цього сервісу в тому, що, згідно зі звітами аналітиків, близько 37% українського населення не має банківських карток, а значить, не може і розплачуватися ними", – зазначає Надія Кирияк.

Вона додає, що популярність такого сервісу зростає з кожним днем. Можна стверджувати, що всі основні гравці у фінансовій індустрії і в ритейлі в тій чи іншій мірі надають кешбек.

"В Україні близько 5-7 банків розвивають з різною успішністю свої програми кешбеку на "картках". Зазначимо лише, що у кожного банку свій набір магазинів, товарів і послуг, при купівлі яких ви можете розраховувати на кешбек. Таким чином, кожен може вибирати, виходячи зі свого способу життя і переваг, найвигіднішу йому програму, але в будь-якому випадку також не варто забувати про тарифікації інших сервісів, які ви отримуєте з карткою того або іншого банку, будь то можливість отримання кредитного ліміту, переказу своїх коштів або інших популярних послуг", – розповідає Павло Матіяш.

За даними дослідження, проведеного одним з популярних в Україні кешбек-сервісів, за 2019 рік українці зробили 3,3 млн замовлень з кешбеком. І це вдвічі більше, ніж минулого року. Більшість замовлень оформляли в листопаді і серпні під час великих розпродажів "вack to school", 11.11 і "чорна п'ятниця".

"Найбільше грошей українці витрачають на електроніку і техніку. Середній чек за покупку гаджетів – 5 958 грн. А загальна сума, яку повернули українці, – 47,6 млн грн", – кажуть в компанії.

Товари Україна кешбек
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии

Новости компаний
Карантин истощил наши кошельки, и многие люди сейчас ищут быстрых заработков за рубежом. Возможен ли выезд по безвизу на работу и в какие страны? Какую лучше выбрать вакансию, на что обращать внимание? Ответы на эти вопросы мы решили получить у специалистов одного из передовых кадровых агентств Украины Лидер ЛТД. Рекрутеры компании предлагают широкий выбор вакансий по безвизу для мужчин женщин или семейных пар. Преимущества сотрудничества с кадровыми агент...
Новости компаний
На улицах наших городов все чаще можно встретить людей, перемещающихся на электросамокатах. Не вольно возникает вопрос, почему этот вид транспорта приобретает все большую популярность. В чем секрет? Жизнь в больших городах не мыслима без передвижения, каждый сам выбирает каким образом ему доехать из точки А в точку Б. Если учесть, что в центрах крупных городов средняя скорость передвижения зачастую не превышает 15 км/час., то электросамокаты позволят перем...
Новости компаний
Как известно, основной залог успешного функционирования бизнеса - это постоянное движение. Мир не стоит на месте, все меняется с каждым днем. Чтобы «выжить», бизнес тоже должен двигаться, видоизменяться, приспосабливаться к новым условиям, потребностям рынка и его вызовам. Одним из эффективных способов оптимизации бизнес-процессов является аутсорсинг персонала, или кадровый аутсорсинг. Понятие «аутсорсинг», и собственно сам тренд, пришел к нам с Запада, бу...
Новости компаний
Как известно, красота - в мелочах. Благодаря разнообразным элементам ваше жилище приобретает незаурядную изысканность. Ведь именно мебельная фурнитура является важной составляющей в интерьере каждого дома, она не только создает атмосферу комфорта, но также играет важную функциональную роль в быту. Поэтому стоит отнестись серьезно к выбору фурнитуры, чтобы потом не пожалеть о покупке. В этом вам поможет Интернет-магазин kozak-zamki.com.ua. Компания "KOZAK"...
Новости компаний
Многие люди не могут обойтись в повседневной жизни без надежного и стильного рюкзака. Кому-то он необходим для учебы, кому-то – для работы. В нем размещают важные вещи, дорогую электронику, всевозможные аксессуары. Удобный рюкзак нужен и многим спортсменам. Например, велосипедистам. Современный антикражный рюкзак Bobby XD Design с сайта http://novinki.top/bobby – это стильный минималистический дизайн с несколькими цветовыми решениями. Есть модели для всех:...
Новости компаний
Современный дизайн интерьера в данный период развития дизайна и архитектуры уже не относиться только к какому-либо узкому стилевому направлению. Если раньше можно было сказать, что современные стили это лофт и минимализм, а классические, это что-то среднее между аристократией и немного устаревшей симметрией в формах и текстурах, то сейчас ситуация полностью изменена и понятие современный дизайн подразумевает работу как в более молодых архитектурных стилях,...
Новости компаний
Трускавецкая компания QTEK, которая занимается монтажом камер видеонаблюдения, охранных систем и пожарных сигнализаций, установила в Кирилловке несколько новых веб-камер. Она взялась за сложную и амбициозную задачу — закрепить суперсовременное видеооборудование на высоте 50 метров, с которой успешно справилась. Непрерывные онлайн-трансляции с камер доступны эксклюзивно на сайте Azov.UA.   Первая веб-камера — обзорная — установлена в центре поселка, на въе...
Новости компаний
Камера передает видео-изображение на Ваш смартфон или любое другое устройство. Вы можете видеть происходящее как в реальном времени, так и просматривать видеозапись позже. В чем плюсы ip камер? Представьте, что Вы уехали на работу и забыли: выключили ли утюг. Или волнуетесь о сохранности имущества во время отпуска. Во всех этих ситуациях Вас успокоят ip-камеры видеонаблюдения. Камеры легко устанавливаются на стене или на полке шкафа и передают информацию н...
Реклама
Трубы, которые создают систему подогрева пола, должны служить нам не менее 50 лет. Тем не менее, от нескольких факторов зависит их долговечность и эффективность. Вот почему так важен их правильный выбор. Принимая во внимание площадь, которую вы хотите обогреть, вы должны тщательно спланировать затраты и выбрать наиболее оптимальное решение для ваших условий и потребностей. Итак, каким критериям должны соответствовать трубы? Выгодно купить трубу теплого пол...