Скрізь потрібні молоді: як знайти роботу літнім людям

Пенсіонери найчастіше працюють у сфері освіти і обслуговування

/ Фото: Pixabay

Сьогодні в Україні налічується 28,5 млн громадян працездатного віку, з яких офіційно працюють лише 12,8 млн осіб. Але навіть після виходу на пенсію багато хто продовжує працювати або ж шукають різні варіанти підробітків, адже розміри пенсій залишають бажати кращого. Сайт "Сьогодні" розповідає, де найчастіше працюють пенсіонери, скільки отримують і як їм знайти вакансії по душі.

Де працюють літні люди

Людей передпенсійного і пенсійного віку називають поколінням бебі-бумерів (54-72 року; назва пов'язана зі сплеском народжуваності після Другої світової війни). Як правило, є цілі сфери діяльності, де представників цього покоління майже не зустрінеш, наприклад, в IT або PR.

Аналітики рекрутингового порталу hh.ua|grc, розповідають, що інтереси бебі-бумерів на ринку праці рівномірно розподілилися між сферами науки і освіти, обслуговування, мистецтва, культури і розваг.

"Частіше представників інших поколінь вони відзначали, що працюють як домашній персонал (доглядальницями, персональними водіями, покоївками, нянями і т.д.) або взагалі вагалися з обранням професійних сфер. Крім того, згідно з аналізом бази резюме hh.ua|grc, шукачі такого віку активно цікавляться сферами Адмін. персонал, Бухгалтерія, Транспорт і Будівництво – в них були розміщені по 6-8% резюме. Такі професійні інтереси відрізняються від "середньоринкових" – шукачі молодшого віку більше зацікавлені працювати в IT, Продажах, Маркетингу тощо ", – відзначають аналітики.

У компанії ENSOF, що розробляє освітні технології, відзначають, що на представників покоління бебі-бумерів є попит в тих сферах, де їхні професійні знання і управлінські навички не втратили актуальності.

Раніше ми вже розповідали про те, що однією з тенденцій на ринку праці найближчим часом буде не тільки гендерна, а й вікова різноманітність. Адже люди старших поколінь можуть багато чому навчити молодих фахівців.

"Зазвичай бебі-бумери цікавляться вакансіями управлінського характеру (керівник підрозділу, головний бухгалтер) або низькокваліфікованими роботами з легким і гнучким графіком роботи (прибиральник, інший допоміжний персонал)", – розповідає в коментарі сайту "Сьогодні" Ігор Некрасса, HR-директор компанії ENSOF.

Валентина Пучка, HR-директор компанії "ЕДС-ІНЖИНІРИНГ", розповідає, що в Україні ситуація із зайнятістю людей старшого покоління виглядає гнітючою – законодавчо вони повністю беззахисні перед "дрібним ситом" HR-служб як державних, так і приватних компаній.

"Серед цікавих для них вакансій переважає сфера обслуговування: доглядальниці, сторожі, кондуктори в громадському транспорті, комунальники. Досить цивілізовано чинять великі транснаціональні корпорації: вони дають роботу людям передпенсійного і пенсійного віку в сфері громадського харчування, дотримуючись строгих внутрішніх квот з працевлаштування таких категорій громадян", – каже Валентина Пучка.

Скільки заробляють бебі-бумери

Аналітики hh.ua|grc відзначають, що якщо зі сферами зайнятості у представників старшого покоління є істотна різниця з більш молодими здобувачами, то у всіх інших розрізах (побажання зарплати, графік роботи і тип зайнятості) запити кандидатів-бебі-бумерів збігаються із загальною картиною. Так, абсолютна більшість готові працювати на повну зайнятість і повний робочий день.

"При цьому майже кожен третій (32%) пошуковик з числа бебі-бумерів готові отримувати до 10 400 грн. Трохи більше (37%) відзначають в резюме, що шукають роботу з зарплатою від 10 500 до 20 900, ще 16% – від 21 000 до 31 300 грн", – відзначають в компанії.

Валентина Пучка додає, що, попри все, працівники старшого покоління в переважній більшості випадків заробляють менше молодшого покоління, при цьому різниця може досягати 30% не на користь бебі-бумерів.

Як літнім знайти роботу

Незважаючи на те, що на законодавчому рівні заборонено відмовляти в працевлаштуванні людям через їхній вік, дуже часто навіть в оголошеннях прямо пишуть – потрібні співробітники не старше 40 років. Все це відбувається через цілу низку причин. Часто бебі-бумерам відмовляють через те, що вони не вміють користуватися новими технологіями і не завжди хочуть цьому вчитися.

За словами аналітиків hh.ua|grc, роботодавці часом побоюються занадто традиційних поглядів, застарілої системи цінностей і проблем зі здоров'ям у людей старшого покоління. Проте експерти дали кілька порад, які допоможуть бебі-бумерам знайти роботу.

Валентина Пучка зазначає, що людям у віці, щоб залишатися конкурентоспроможними на ринку праці, потрібно удосконалювати свої навички.

"Потрібно вчитися сучасним інформаційним технологіям – це одне з найслабших місць бебі-бумерів. Розміщувати резюме на великих українських сайтах з працевлаштування, роблячи акцент на власному досвіді і досягненнях. Постійно підвищувати свою кваліфікацію – зараз багато промислових компаній мають потребу у фахівцях вузького профілю зі знанням ПК", – говорить експерт.

Ігор Некрасса додає, що людям старшого покоління потрібно перейти від шаблонного мислення про те, що "потрібно працювати", до пошуку своєї особистої конкурентної переваги.

"Особисто мені важко закрити вакансію освітнього спрямування представниками покоління бебі-бумерів на повний робочий день. Це викликано тим, що педагоги мають інші цінності при будівництві кар'єри: стаж, державні та відомчі нагороди, статус працівника установи. Тому при кадровому пошуку в компанії я намагаюся зацікавити іншими факторами самореалізації людини або звернутися до більш гнучких в плані побудови кар'єри представникам молодших поколінь", – ділиться своїм досвідом Некрасса.

У hh.ua|grc також радять здобувачам підтягнути свої навички, вивчити і освоїти комп'ютер, а також правильно навчитися подавати свій досвід.

"Потрібно правильно подати досвід. За умовні 20 років кар'єри людиною було втілено безліч проектів і отримані цінні навички. Однак не варто перераховувати всі підряд. Роботодавця цікавить тільки досвід, релевантний відкритій вакансії". Покажіть, що ви "свій" у будь-якому колективі. На співбесіді важливо донести представнику компанії, що ви можете взаємодіяти з людьми різного віку. Будьте мобільними, розширте поле своїх інтересів і захоплень", – радять в компанії.

00:00:00 / 00:00:00
Люди робота молодь
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политика
Бывший глава Офиса Президента Андрей Богдан после отставки уехал отдыхать на Сейшельские острова. Об этом Богдан написал на своей странице в Facebook. “Друзья, очень скучаю за Вами, не сплю, не ем”, – написал он. При этом Богдан выразил надежду на то, что “скоро все будут заниматься тем, что нравится”. “Понимаю, вам не легко, денег нет, но вы держитесь”, – подытожил бывший глава Офиса Президента. Фото: Facebook/Андрей Богдан 11 февраля президент Украины Вл...
Новости компаний
С сухостою воздуха ежедневно сталкивается каждый человек. Дома, на работе, в автомобиле. Дискомфорт при дыхании, сухость кожи – неприятные последствия пересушеного воздуха. Большое количество бытовых приборов дома, офисной техники на работе, испарения бензина в автомобиле не способствуют улучшению качества воздуха, вдыхаемого человеком. Не всегда есть возможность приобрести дорогостоящее климатическое оборудование и создать «оазис» свежести и приятных аром...
Общество
На ступеньках здания покровской администрации второй день продолжается акция протеста сотрудников ГП «Краснолиманская». Доведенные до отчаяния, протестующие приковали себя цепями к канистрам с бензином и требуют полного погашения задолженности по зарплате. Акция протеста горняков «Краснолиманской» началась еще вчера. На площади Шибанкова собрались десятки протестующих с плакатами. После того, как участники акции разошлись, несколько человек остались и прод...
Политика
"Після "Нормандії"в Кремлі було ухвалене рішення продовжити стріляти, зробити упор на снайперів і вбивати кожен день" Україна наближається до "Парижу-2" – зустрічі лідерів Нормандської четвірки, яка запланована на квітень в Берліні. Більше ніж через два тижні після заяви Владислава Суркова про відставку, в Кремлі, нарешті, офіційно підтвердили, що український напрямок тепер курує заступник АП РФ Дмітрій Козак. Хоча указу Путіна про звільнення Суркова ми та...
Общество
Если бы выборы президента Украины проводились в феврале, за действующего главу государства Владимира Зеленского проголосовали бы 38,4% граждан, опрошенных центром SOCIS. Пятому президенту Петру Порошенко отдают предпочтение 9,6%. Если бы выборы президента Украины проходили в феврале, их бы выиграл действующий глава государства Владимир Зеленский. Об этом свидетельствуют результаты опроса, проведенного Центром социальных и маркетинговых исследований SOCIS.Е...
Политика
Украина не планирует отказываться от военной службы именно в 2020 году Министерство обороны выступило с разъяснением слов заместителя министра обороны Александра Полищука, который заявил, что Украина не планирует отказываться от призыва на военную службу. Об этом сообщили в пресс-службе Минобороны. Сообщается, что Украина не планирует отказываться от призыва на службу именно в 2020 году. После этого периода будет рассматриваться возможность отказа от призы...
Политика
Бывшая нардеп ВР Надежда Савченко заявила, что не собирается уходить с телеэкранов. Об этом и многом другом экс-депутат рассказала в эксклюзивном интервью телеграмм -каналу PavlovskyNews. В частности, она отметила: «Я сейчас ничего не делаю, у меня нет денег, но мне ничего не надо. Я могу голодать, как в тюрьме. Но я останусь кричать на людей с телевизора — мы не просыпаемся, не ищем путей, нас топят — мы не выплываем. Мы все живем в коррупционном государс...
Общество
Перед полетом всегда нужно читать правила эвакуации из самолета. Пассажиры, выжившие в авиакатастрофах, рассказали о своем спасении и посоветовали, как следует вести себя в случае крушения самолета. Об этом пишет издание The Sun. Так, выживший в авиакатастрофе в горах Колумбии в 2016 году Эрвин Тумири вел себя спокойно: он принял позу эмбриона и поставил между ног сумку, в то время как остальные пассажиры встали со своих мест и начали кричать. Джоани Фетер...
Происшествия
В Киеве на пересечении улицы Васильковской и Голосеевского проспекта, неподалеку от гостиницы "Мир", задержали мужчину, который стрелял по прохожим из пневматического оружия. Очевидцы утверждают, что стрелка задержали и передали полиции активисты, передает "УНН". Уточняется, что сейчас на место инцидента прибыли патрули полиции. Устанавливаются все детали происшествия. Информация о пострадавших пока отсутствует. Напомним, работникам полка полиции особого н...