"Вам показують зовсім не те": українка, яка живе в Китаї, розповіла правду про коронавірус

Через вірус 9-мільйонне місто спорожніло. Паніка накрутила ціни в аптеках.

00:00:00 / 00:00:00

На сьогодні на пневмонію, викликану коронавірусом, захворіли 5974 особи, 132 померли. Такі дані надає китайський додаток WeChat, де інформація щодо коронавірусу оновлюється щогодини. Їм також користується і українка Катерина Лі. Вона разом з сім'єю вже 6 років живе в 9-мільйонному Чженчжоу, який знаходиться за 5 годин їзди від міста Ухань. "Сьогодні" розпитали Катерину про всі подробиці.

00:00:00 / 00:00:00

Про ціни і продукти

"У моєму місті сильної паніки немає, але ціни злетіли дуже сильно. Особливо на овочі, локшину – десь на 50%. Але порожніх прилавків, як показують у багатьох українських ЗМІ, – немає. Таке можна спостерігати тільки наприкінці дня, коли магазини вже закриваються. Але продукти є, їх вистачає на всіх", – розповідає Катя.

У величезних гіпермаркетах, які контролюються державою, ціни не змінилися. Але до них же треба дістатися. А люди зараз воліють залишатися вдома. Катя зізнається, що й сама за тиждень вийшла тільки двічі на вулицю. Пообіцяла, до речі, що через два-три дні вискочить на повітря і пофотографує нам місто.

Читайте також:У Китаї почалися арешти за поширення в інтернеті чуток про пневмонію

"Дивно спостерігати, що парк, який видно з мого вікна, – порожній, – каже Катя. – Така картина зовсім невластива для мого міста з населенням в 9 мільйонів осіб. Зазвичай тут натовп народу. Рятує і те, що зараз канікули. Через китайський Новий рік вони тут починаються 20 січня і закінчуються 15 лютого. Тому всі школи, дитсадки закриті. Якщо ситуація не поліпшиться, то, найімовірніше, канікули продовжать".

Порожній парк в місті Чженчжоу

Порожній парк в місті Чженчжоу

Про маски і аптеки

Майже всі жителі ходять у масках. За словами Каті, набереться близько 2-х відсотків сміливців, які з'являються на вулиці без захисту. І це невиправданий ризик, адже в місті Чженчжоу зафіксовано 36 хворих. У всіх громадських місцях є медики, які перевіряють у всіх температуру. Оскільки на даний момент – це чи не єдиний симптом хвороби, що починається.

Аптеки та клініки працюють в штатному режимі. Причому ціни на маски в аптеках залишаються колишніми, чого не скажеш про інтернет-магазини. Всього 3 дні тому набір з 20 масок коштував 38 юанів (близько 135 грн), а зараз набір в тому ж магазині, але вже з 10 масок, коштує 59 юанів (209 грн).

За рекомендаціями китайських медиків, маски потрібно носити 2-3 години, після чого викидати. Після походу на вулицю руки, ключі, мобільні телефони потрібно протирати спиртом. Його тут, до речі, видають безкоштовно в аптеці при купівлі будь-якого засобу.

Ось такий спирт видають всім в Китаї

Ось такий спирт видають всім в Китаї

Для зручності місцевих жителів скрізь є фото і плакати з докладною інструкцією, як обробити речі і руки після відвідування вулиць.

"Люди, звичайно, налякані, – говорить Катя. – Але паніки, як такої, поки немає. Чула, що у інших містах, таких як Пекін і Тяньзінь (тут ввели військовий стан), люди дійсно панікують дуже сильно. Але це величезні населені пункти з 20 і більше мільйонами жителів. Побоюються тут не конкретно самого вірусу, а більше швидкості його поширення. Адже є багато людей, які видужали. Народ владі вірить. Адже, на жаль, це не перші спалахи вірусів в цій країні. Китай має великий досвід в боротьбі з різними захворюваннями".

Читайте також:Боротьба з коронавірусом: австралійські вчені повідомили про важливий прорив

За словами Каті, в її місті на вулицю намагаються не виходити без потреби, але в гості до друзів ходять – пограти в улюблений маджонг або покер.

Звідки взявся коронавірус

На наше запитання про те, чи можливо, що спалах захворювань викликаний витоком штучно вирощеного коронавірусу в інституті вірусології в Ухані, Катя дуже здивувалася. Сказала, що взагалі вперше про це чує.

Читайте також:Коронавірус обвалив ринки і може стати початком нової кризи: що потрібно знати

"Тут точно знають винуватця коронавірусу, – каже Катя. – Це кажани. Навіть не так вони, як рік Щура, що настав. Адже за традицією, ті, хто народилися в рік Щура, на знак благословення повинні з'їсти м'ясо "своєї" тварини. Ось, хтось купив на ринку заражених нічних кажанів, з'їв і пішла зараза...".

За словами Каті, найцікавіше, що кажани не є повсякденною їжею китайців. Більш того, їх м'ясо дуже дороге. І мало хто може собі дозволити скуштувати таку страву. Для китайців – це делікатес. Їх повсякденні м'ясні страви, як не дивно, готуються зі свинини.

Зазначимо, що в Китаї влада взялися заарештовувати людей, які поширюють панічні чутки про коронавірус. Тим часом, в Україні, де цей вірус офіційно не виявили, також ввели посилені заходи безпеки – метро щодня дезінфікують. МОЗ також закликав українців не купувати фейкову вакцину.

Вірус Китай коронавірус
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію