Небезпечний коронавірус з Китаю поширюється світом: всі подробиці

Вірусом nCoV офіційно заразилися понад 400 осіб, дев'ять - померли

00:00:00 / 00:00:00

Останніми днями за новинами з Китаю стежать, як за зведеннями з передової під час війни. У Піднебесній з'явився вірус пневмонії нового типу – коронавірус nCoV , який активно мутує, заражаючи дедалі нових людей і призводячи до зростання кількості жертв. Він виплеснувся за межі Китаю – вже відзначені перші випадки зараження в сусідніх країнах і за океаном.

Особливої небезпеки йому додає те, що більшість випадків зараження коронавірусів в Китаї сталася повітряно-крапельним шляхом. Тобто, особистий контакт переносника хвороби з потенційним хворим не відбувається. Уже захворіли 440 осіб, дев'ять з яких померли.

Сайт "Сьогодні" уважно стежить за розвитком теми, публікує новини про кількість тих, хто заразився і помер внаслідок хвороби, рекомендації медиків і попередження експертів, викладає фото і відео.


17:30 Влада Китаю підтвердила смерть 17 осіб від нового коронавірусу.

14:27 Пневмонія нового типу привела до браку захисних масок в аптеках Пекіна. Жителі китайської столиці активно скуповують в аптеках, супермаркетах і лікарнях захисні маски і вітаміни на тлі поширення в Китаї пневмонії, викликаної коронавірусів нового типу 2019 nCoV.

13:09 Перший випадок інфікування пневмонією нового типу підтверджено в Гонконзі, повідомила телерадіокорпорація RTHK з посиланням на джерела.

 • 5e28315a77b17.jpg
 • 5e28315b15fd0.jpg
 • REUTERS/Aly Song/Jason Lee
 • REUTERS/Aly Song/Jason Lee
1/8

10:26 Міністерство охорони здоров'я Таїланду підтвердило, що 73-річна жінка, яка проходить курс лікування в одній з лікарень провінції Накхонпхатом, стала першою громадянкою країни, що заразилася новим штамом коронавірусу, поширеному в КНР. Як повідомила газета Bangkok Post, жінка захворіла після повернення з китайського міста Ухань в кінці минулого року.

08:41 У США національний інститут охорони здоров'я почав розробку вакцини від небезпечного коронавірусу з Китаю . За словами вчених, на роботу над препаратом піде кілька місяців, а зараз вони роблять "тільки перші кроки". На даний момент лікарі з'ясовують, наскільки легко цей вірус передається від людини до людини.

06:09 Заступник голови Державного комітету з питань гігієни та охорони здоров'я КНР Лі Бінь заявив, що кількість інфікованих нової небезпечною хворобою в Китаї швидко зростає через мутації вірусу , при цьому існує ризик прогресуючого поширення епідемії.

Читайте також: Коронавірус вже забрав понад тисячу життів: що треба знати про смертельні штами

 • 5e263fa6b19b1.jpg
 • 5e263fa3ebf65.jpg
 • / Фото: REUTERS/Stringer
 • / Фото: REUTERS/Stringer
1/10

04:58 Кількість жертв нового вірусу в Китаї зросла до дев'яти осіб , а кількість виявлених інфікованих зросла до 440 осіб.

03:29 У Китаї інфіковані були виявлені в 14 регіонах країни . Більшість випадків – 270 – були зареєстровані в провінції Хубей, адміністративним центром якої є місто Ухань, ще 17 відмічені в провінції Гуандун на півдні країни, 10 – в Пекіні.

В американському Сіетлі (штаті Вашингтон) підтвердили перший випадок захворювання смертельним коронавірусом із Китаю. Чоловік, у якого діагностували коронавірус, перебуває в стабільному стані. Він прибув до Сполучених Штатів минулого тижня, але з якої країни прилетів і за яким маршрутом, поки невідомо.

У МОЗ України нагадали основні профілактичні заходи при відвідуванні країн, де були зареєстровані випадки nCoV:

 • уникати тісного контакту з людьми, котрі мають симптоми гострої респіраторної інфекції;
 • частіше мити руки з милом, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їх оточенням;
 • уникати тісного контакту з тваринами на фермах або в дикій природі;
 • люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил поведінки при кашлі (не підходити надто близько до співрозмовників, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми).

Стало відомо, що смертельний вірус може обрушити фондовий ринок. Так, індекс MSCI World Index, котрий відображає ситуацію на світовому фондовому ринку, знизився на 0,4%.

00:00:00 / 00:00:00
Вірус Китай коронавірус
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію