Терміново! Гончарук написав заяву про відставку. Зеленський її отримав і розгляне

Терміново! Гончарук написав заяву про відставку. Зеленський її отримав і розгляне, фото-1

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук написав заяву про відставку і передав її президенту Володимиру Зеленському.

"Я прийшов на посаду — виконувати програму президента. Він є для мене взірцем відвертості та порядності. Проте, щоб забрати будь-які сумніви нашої поваги та довіри до президента, я написав заяву про відставку та передав її президенту з правом внесення в парламент", - написав Гончарук у Facebook.

Він вказав, що останніми днями події розгортаються навколо злитих в мережу “файлів, змонтованих з фрагментів записів нарад в уряді”. За словами прем'єра, їх зміст “штучно створює уявлення, ніби я і моя команда – не поважаємо президента, який є нашим політичним лідером”. При цьому він пояснив, що багатьом групам впливу, які прагнуть отримати доступ до фінансових потоків, вигідно, щоб так виглядало, “але це не правда”.

Очільник уряду назвав президента “взірцем відвертості та порядності” і додав, що Зеленський має повне право оцінювати ефективність кожного члена своєї команди.

Гончарук також назвав уряд “командою порядних людей” і запевнив, що на топ-рівні в Кабінеті міністрів “корупції немає”.

Офіс президента повідомив, що Зеленський отримав подане Гончаруком прохання про відставку. "Глава держави розгляне зазначену заяву. Про результати розгляду Офіс президента України повідомить окремо", - йдеться в повідомленні.

Як відомо:

  • 15 січня мережею почав ширитися звукозапис розмови, де є голос людини, схожий, зокрема, на голос прем'єра Гончарука. На аудіо, серед іншого, людина з голосом Гончарука визнає себе "профаном в економіці".
  • Згодом у ЗМІ з'явилася інформація, що Гончарук зібрався у відставку на тлі скандалу зі "злиттям" в мережу аудіозапису. У Кабміні спростували інформацію про те, що прем'єр-міністр написав заяву про звільнення.
  • Сам Гончарук розповів, чому він "не профан в економіці", а у фракції "Слуга народу" висловилися за розслідування СБУ ймовірного факту прослуховування високопосадовців.
  • 16 січня ближче до вечора у ЗМІ з'явилася інформація, що міністерка розвитку громад і територій України Альона Бабак написала заяву про відставку. Депутатка від "Слуги народу" Роксолана Підласа підтвердила це в ефірі Суспільного.
  • 17 січня зранку комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував звільнити Бабак і призначити на цю посаду голову Івано-Франківської області Дениса Шмигаля.
  • Відповідно до ст. 15 закону про Кабінет міністрів, прем’єр-міністр має право заявити Верховній Раді про свою відставку, парламент розглядає це питання не пізніше ніж на десятий день після надходження заяви про відставку, якщо вона надійшла під час чергової сесії Ради, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла у міжсесійний період.
  • Прем’єр звільняється з посади з дня прийняття рішення про його відставку на пленарному засіданні Верховної Ради.
  • “Прийняття Верховною Радою рішення про відставку прем’єра України має наслідком відставку всього складу Кабінету міністрів України”, - сказано в законі.
  • Однак, згідно з українським законодавством, питання про відставку уряду не можна розглядати упродовж року з моменту затвердження програми діяльності Кабміну. Тобто уряд Гончарука має імунітет до жовтня 2020 року.
Гончарук Зеленський відставка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію