У США помер режисер фільмів "Пригоди Електроніка" і "Чародії", знятих на Одеській кіностудії

У США помер режисер фільмів "Пригоди Електроніка" і "Чародії", знятих на Одеській кіностудії, фото-1

Режисер фільмів "Пригоди Електроніка" і "Чародії" Костянтин Бромберг помер 10 січня в США в Детройті у віці 80 років. Про це повідомляє УНН з посиланням на сторінку Facebook колишнього головного редактора журналу GQ Михайла Ідова.

"Два дні тому в Детройті помер режисер Костянтин Бромберг, постановник радянських мегахітів "Чародії" та "Пригоди Електроніка", - написав він.

Після переїзду до США Бромберг не займався кіно. "У США Бромберг нічим пов'язаним з кіно не займався і, здається, навіть не намагався, просто жив; один час, пам'ятаю, мріяв ... дивовижними планами пересувного музею з копіями світових шедеврів", - написав Ідов.

Костянтин Бромберг народився 17 жовтня 1939 року в Харкові. У 1958-1959 рр. працював кореспондентом агентства друку "Новини" та режисером на Воркутинської студії телебачення.

У 1965 році Бромберг закінчив в Москві сценарний факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії, після вузу працював режисером, художнім керівником студії дитячих і юнацьких телефільмів творчого об'єднання "Екран".

Велику популярність отримав дитячий фільм "Пригоди Електроніка" за мотивами фантастичних повістей Євгена Велтістова, телепрем'єра якої відбулася в 1980 році.

31 грудня 1982 на Центральному телебаченні СРСР була вперше показана музично-комедійна кіноказка Костянтина Бромберга "Чародії", знята за сценарієм Аркадія і Бориса Стругацьких. Ролі в ній виконали Олександр Абдулов, Олександра Яковлєва, Катерина Васильєва, Валентин Гафт та інші відомі актори.

Обидва фільми були зняті на Одеській кіностудії.

Костнтин Бромберг США режисер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію