Як увійти в робочий ритм після свят: поради експертів

У перші робочі дні після вихідних краще не завантажувати себе роботою

/ Фото: Unsplash

Після затяжних свят і тривалих вихіднихважко змиритися з тим, що відпочинок закінчився і повернулися робочі будні. Сайт "Сьогодні" підготував список порад, як уникнути стресу і налаштуватися на роботу.

У перші робочі дні не можна накидати на себе багато роботи

Цього року на новорічні свята українці відпочивали чимало – зокрема, вихідні були з 29 грудня по 1 січня включно, потім два робочих дні й знову відпочинок – з 4 по 7 січня. Такі затяжні вихідні стали своєрідною мінівідпусткою, після якої важко настроїтися на робочий лад. Ми розпитали HR-експертів, як включитися в робочий графік максимально ефективно і безболісно.

Експерти радять одразу після виходу на роботу не накидати на себе безліч завдань, а максимально плавно занурюватися в робоче середовище.

"Є хороше правило для понеділків: це день розкачки і плавного занурення в робочий тиждень. І якщо звалити на себе всі завдання і вирішити виконати їх за понеділок, накопичених за вихідні сил на інші дні тижня може не вистачити. Отже, Новий рік, тривалі вихідні або відпустка – це умовний понеділок, і починати його краще з планування, виконання більш простих завдань і настановних зустрічей", – розповідає Вікторія Желдак, виконувачка обов'язків HRD у корпорації "Біосфера".

Вона додає, що найкраще розпланувати завдання за пріоритетом, щоб зберегти накопичений за канікули ентузіазм на довгий період, але водночас важливо поставити на "розкачку" дедлайн, щоб вона не тривала тижнями і не перетворилася на прокрастинацію – відкладання на потім.

HR-експерт Юлія Гречка також зазначає, що після тривалих вихідних важливо входити в робочий режим поступово. Якщо ви менеджер – не намагайтеся в перший день роботи організувати кілька зборів, всім поставити завдання й очікувати від людей роботи в звичайному ритмі.

"Люди не роботи, потрібно виходити на роботу поступово. Бажано не в понеділок, а в середині тижня. Так у вас вихідні дні прийдуть швидше, й організмові буде легше пережити стрес від раптової зміни режиму відпочинку на режим активної роботи. Робіть частіше перерви протягом робочого дня, пийте більше рідини. Якщо ви вийшли на роботу перший день – увечері обов'язково відпочиньте, побудьте вдома. Так організм швидше адаптується", – радить Юлія Гречка.

У рекрутинговій компанії hh.ua | grc зазначають, що не варто картати себе за важку адаптацію до робочого режиму, бо це абсолютно нормально.

"Відразу після відпочинку включитися в роботу можуть тільки найстійкіші (18% учасників дослідження hh.ua | grc). А ось більшості потрібен, принаймні, якийсь адаптаційний період. Наприклад, 70% опитаних зазначили: для повернення до трудових буднів їм знадобиться день, кілька днів або навіть тиждень", – кажуть у компанії.

Настроїтися на робочий лад допоможуть планування і прибирання на робочому столі

Щоб настроїтися на роботу, експерти також радять прибрати на робочому столі і скласти список планів. Олена Дишкант, кандидат психологічних наук, каже, що символічно почати нове робоче життя в новому році допоможе генеральне прибирання на робочому столі.

"Швидше зібратися з думками і силами для виконання термінових справ допоможе планування їх на день (кольорові стікери із завданнями, які ви наклеїте на монітор і будете прибирати в процесі виконання завдань, допоможуть структурувати час і наочно покажуть наповнення робочого дня)", – пояснює Олена Дишкант.

Вона додає, що на перші робочі дні добре планувати робочі зустрічі, адже всі перебувають в однаково піднесеному стані після свят: у такий час можна не тільки приємно поспілкуватися, а й вирішити чимало робочих питань.

Не менш важливо забезпечити себе хорошими емоціями в перші робочі дні. Варто згадати, за що саме ви любите свою роботу, і зайнятися улюбленими справами.

"Після першого робочого дня порадуйте себе улюбленими смаколиками в приємному місці, це гарантовано підвищить ваш настрій. Додасть енергії нове цікаве заняття, нова руханка-хобі (як танці, аеробіка, плавання, ранкові пробіжки, зимові розваги) або нові покупки", – радить Дишкант.

Крім цього, після свят можна розпочати планування очікуваної у цьому році відпустки. Вікторія Желдак рекомендує після новорічних канікул запланувати майбутню відпустку і робочу мету, яка до цього моменту має бути досягнута. Тоді новий робочий рік не буде здаватися марафонської дистанцією довжиною у вічність.

Готуватися до виходу на роботу потрібно заздалегідь, не збиваючи режим

Одвічний закон – що більше розслабляєшся на вихідних, то важче потім розпочинати роботу. Щоб такого не сталося, краще підготуватися до робочих буднів заздалегідь, привести до норми режим і максимально відпочити.

"Якщо ви ще на вихідних і на роботу вийдете через 3-5 днів, готуйте себе до цього поступово. Почніть прокидатися і лягати так само, як і в робочі дні – відновіть свій звичайний режим. Не переїдайте і краще проведіть ці дні вдома, виходячи на прогулянки на свіжому повітрі", – рекомендує Юлія Гречка.

У компанії hh.ua | grc зауважують: що сильніше ви відійдете від свого звичайного режиму, то важче до нього повернутися. А ще важливо не відкладати всю важливу роботу на період після свят.

"Складні завдання – як сніжна грудка. Із часом вони тільки зростають і стають все більш складними для розв'язання. Тому, щоб після закінчення святкового періоду не було нестерпно боляче за все відкладені справи, ладнайте з ними відповідно до часу їхнього надходження. Як варіант: можна придумати собі певну винагороду. Наприклад, якщо ви виконаєте всі пункти з вашого робочого to-do list до початку свят, то порадуєте себе незапланованою поїздкою або бажаними смаколиками", – додають у компанії.

00:00:00 / 00:00:00
Робота експерти свята
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии

Новости компаний
В какую комбинацию может вылиться смесь детского увлечения хендмейдом и диплом математика, откуда ждать вдохновения, как колдовать в домашних условиях рассказывает графический дизайнер Наталья Белоусова. Когда ты поняла, что тебе нравится быть дизайнером и почему тебе это нравится? Такого дня, чтобы я проснулась и поняла, что пора в дизайн, не было. Скорее, я бессознательно и не спеша к этому шла с детства. Где-то с первого по четвертый класс я буквально п...
Новости компаний
Собираясь в отпуск, лучше спланировать все до мелочей, чтобы отдых прошел хорошо. Поэтому мы подготовили для вас гид по Бердянску! Тёплое море и песчаные пляжи – это далеко не всё, чем может порадовать отдыхающих курортный Бердянск. В этой статье мы расскажем, что обязательно нужно посетить в нашем городе, чтобы провести время с пользой и оставить об отдыхе в Бердянске наилучшие воспоминания. Как добраться? Где покушать? Развлечения Медицина Салоны красоты...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Новости компаний
Карантин истощил наши кошельки, и многие люди сейчас ищут быстрых заработков за рубежом. Возможен ли выезд по безвизу на работу и в какие страны? Какую лучше выбрать вакансию, на что обращать внимание? Ответы на эти вопросы мы решили получить у специалистов одного из передовых кадровых агентств Украины Лидер ЛТД. Рекрутеры компании предлагают широкий выбор вакансий по безвизу для мужчин женщин или семейных пар. Преимущества сотрудничества с кадровыми агент...
Новости компаний
На улицах наших городов все чаще можно встретить людей, перемещающихся на электросамокатах. Не вольно возникает вопрос, почему этот вид транспорта приобретает все большую популярность. В чем секрет? Жизнь в больших городах не мыслима без передвижения, каждый сам выбирает каким образом ему доехать из точки А в точку Б. Если учесть, что в центрах крупных городов средняя скорость передвижения зачастую не превышает 15 км/час., то электросамокаты позволят перем...
Новости компаний
Как известно, основной залог успешного функционирования бизнеса - это постоянное движение. Мир не стоит на месте, все меняется с каждым днем. Чтобы «выжить», бизнес тоже должен двигаться, видоизменяться, приспосабливаться к новым условиям, потребностям рынка и его вызовам. Одним из эффективных способов оптимизации бизнес-процессов является аутсорсинг персонала, или кадровый аутсорсинг. Понятие «аутсорсинг», и собственно сам тренд, пришел к нам с Запада, бу...
Новости компаний
Как известно, красота - в мелочах. Благодаря разнообразным элементам ваше жилище приобретает незаурядную изысканность. Ведь именно мебельная фурнитура является важной составляющей в интерьере каждого дома, она не только создает атмосферу комфорта, но также играет важную функциональную роль в быту. Поэтому стоит отнестись серьезно к выбору фурнитуры, чтобы потом не пожалеть о покупке. В этом вам поможет Интернет-магазин kozak-zamki.com.ua. Компания "KOZAK"...
Новости компаний
Многие люди не могут обойтись в повседневной жизни без надежного и стильного рюкзака. Кому-то он необходим для учебы, кому-то – для работы. В нем размещают важные вещи, дорогую электронику, всевозможные аксессуары. Удобный рюкзак нужен и многим спортсменам. Например, велосипедистам. Современный антикражный рюкзак Bobby XD Design с сайта http://novinki.top/bobby – это стильный минималистический дизайн с несколькими цветовыми решениями. Есть модели для всех:...
Новости компаний
Современный дизайн интерьера в данный период развития дизайна и архитектуры уже не относиться только к какому-либо узкому стилевому направлению. Если раньше можно было сказать, что современные стили это лофт и минимализм, а классические, это что-то среднее между аристократией и немного устаревшей симметрией в формах и текстурах, то сейчас ситуация полностью изменена и понятие современный дизайн подразумевает работу как в более молодых архитектурных стилях,...