Як увійти в робочий ритм після свят: поради експертів

У перші робочі дні після вихідних краще не завантажувати себе роботою

Як увійти в робочий ритм після свят: поради експертів, фото-1

/ Фото: Unsplash

Після затяжних свят і тривалих вихіднихважко змиритися з тим, що відпочинок закінчився і повернулися робочі будні. Сайт "Сьогодні" підготував список порад, як уникнути стресу і налаштуватися на роботу.

У перші робочі дні не можна накидати на себе багато роботи

Цього року на новорічні свята українці відпочивали чимало – зокрема, вихідні були з 29 грудня по 1 січня включно, потім два робочих дні й знову відпочинок – з 4 по 7 січня. Такі затяжні вихідні стали своєрідною мінівідпусткою, після якої важко настроїтися на робочий лад. Ми розпитали HR-експертів, як включитися в робочий графік максимально ефективно і безболісно.

Експерти радять одразу після виходу на роботу не накидати на себе безліч завдань, а максимально плавно занурюватися в робоче середовище.

"Є хороше правило для понеділків: це день розкачки і плавного занурення в робочий тиждень. І якщо звалити на себе всі завдання і вирішити виконати їх за понеділок, накопичених за вихідні сил на інші дні тижня може не вистачити. Отже, Новий рік, тривалі вихідні або відпустка – це умовний понеділок, і починати його краще з планування, виконання більш простих завдань і настановних зустрічей", – розповідає Вікторія Желдак, виконувачка обов'язків HRD у корпорації "Біосфера".

Вона додає, що найкраще розпланувати завдання за пріоритетом, щоб зберегти накопичений за канікули ентузіазм на довгий період, але водночас важливо поставити на "розкачку" дедлайн, щоб вона не тривала тижнями і не перетворилася на прокрастинацію – відкладання на потім.

HR-експерт Юлія Гречка також зазначає, що після тривалих вихідних важливо входити в робочий режим поступово. Якщо ви менеджер – не намагайтеся в перший день роботи організувати кілька зборів, всім поставити завдання й очікувати від людей роботи в звичайному ритмі.

"Люди не роботи, потрібно виходити на роботу поступово. Бажано не в понеділок, а в середині тижня. Так у вас вихідні дні прийдуть швидше, й організмові буде легше пережити стрес від раптової зміни режиму відпочинку на режим активної роботи. Робіть частіше перерви протягом робочого дня, пийте більше рідини. Якщо ви вийшли на роботу перший день – увечері обов'язково відпочиньте, побудьте вдома. Так організм швидше адаптується", – радить Юлія Гречка.

У рекрутинговій компанії hh.ua | grc зазначають, що не варто картати себе за важку адаптацію до робочого режиму, бо це абсолютно нормально.

"Відразу після відпочинку включитися в роботу можуть тільки найстійкіші (18% учасників дослідження hh.ua | grc). А ось більшості потрібен, принаймні, якийсь адаптаційний період. Наприклад, 70% опитаних зазначили: для повернення до трудових буднів їм знадобиться день, кілька днів або навіть тиждень", – кажуть у компанії.

Настроїтися на робочий лад допоможуть планування і прибирання на робочому столі

Щоб настроїтися на роботу, експерти також радять прибрати на робочому столі і скласти список планів. Олена Дишкант, кандидат психологічних наук, каже, що символічно почати нове робоче життя в новому році допоможе генеральне прибирання на робочому столі.

"Швидше зібратися з думками і силами для виконання термінових справ допоможе планування їх на день (кольорові стікери із завданнями, які ви наклеїте на монітор і будете прибирати в процесі виконання завдань, допоможуть структурувати час і наочно покажуть наповнення робочого дня)", – пояснює Олена Дишкант.

Вона додає, що на перші робочі дні добре планувати робочі зустрічі, адже всі перебувають в однаково піднесеному стані після свят: у такий час можна не тільки приємно поспілкуватися, а й вирішити чимало робочих питань.

Не менш важливо забезпечити себе хорошими емоціями в перші робочі дні. Варто згадати, за що саме ви любите свою роботу, і зайнятися улюбленими справами.

"Після першого робочого дня порадуйте себе улюбленими смаколиками в приємному місці, це гарантовано підвищить ваш настрій. Додасть енергії нове цікаве заняття, нова руханка-хобі (як танці, аеробіка, плавання, ранкові пробіжки, зимові розваги) або нові покупки", – радить Дишкант.

Крім цього, після свят можна розпочати планування очікуваної у цьому році відпустки. Вікторія Желдак рекомендує після новорічних канікул запланувати майбутню відпустку і робочу мету, яка до цього моменту має бути досягнута. Тоді новий робочий рік не буде здаватися марафонської дистанцією довжиною у вічність.

Готуватися до виходу на роботу потрібно заздалегідь, не збиваючи режим

Одвічний закон – що більше розслабляєшся на вихідних, то важче потім розпочинати роботу. Щоб такого не сталося, краще підготуватися до робочих буднів заздалегідь, привести до норми режим і максимально відпочити.

"Якщо ви ще на вихідних і на роботу вийдете через 3-5 днів, готуйте себе до цього поступово. Почніть прокидатися і лягати так само, як і в робочі дні – відновіть свій звичайний режим. Не переїдайте і краще проведіть ці дні вдома, виходячи на прогулянки на свіжому повітрі", – рекомендує Юлія Гречка.

У компанії hh.ua | grc зауважують: що сильніше ви відійдете від свого звичайного режиму, то важче до нього повернутися. А ще важливо не відкладати всю важливу роботу на період після свят.

"Складні завдання – як сніжна грудка. Із часом вони тільки зростають і стають все більш складними для розв'язання. Тому, щоб після закінчення святкового періоду не було нестерпно боляче за все відкладені справи, ладнайте з ними відповідно до часу їхнього надходження. Як варіант: можна придумати собі певну винагороду. Наприклад, якщо ви виконаєте всі пункти з вашого робочого to-do list до початку свят, то порадуєте себе незапланованою поїздкою або бажаними смаколиками", – додають у компанії.

00:00:00 / 00:00:00
Робота експерти свята
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію