Купити квартиру або почекати: що буде з цінами на житло в Україні в 2020-му

За прогнозами експертів в 2020-му році ціни на нерухомість можуть збільшитися на 10%

/ Фото: Pixabay

Зовсім недавно сайт "Сьогодні" розповідав про те, що відбувалося на ринку нерухомості в Україні в 2019-му році, як змінювалися державні будівельні норми і чому передмістя столиці продовжує набирати популярність. Але якщо в минулому році на ринку нерухомості спостерігалося затишшя, то зараз експерти прогнозують активізацію і зростання цін на квартири. Сайт "Сьогодні" розповідає, чого очікувати в новому році.

Що буде з цінами на нерухомість в 2020-му році

У січні-вересні 2019 року обсяги нового житла, яке ввели в експлуатацію, збільшилися на 48% у порівнянні з відповідним періодом минулого року і становили 7,7 млн квадратних метрів. Нагадаємо, що в 2018-му році цей показник був на рівні 5,2 млн квадратних метрів. Через те, що нового житла стає все більше, а низька купівельна спроможність українців не зростає, попит на нерухомість в 2019-му році знизився. Особливих сумнівів не було і в цінах на житло.

Думки експертів про те, що буде з цінами на нерухомість в 2020-му році, різняться. Так, Андрій Мірошник, директор технічного департаменту Activitis в коментарі сайту "Сьогодні" розповів, що ціни однозначно будуть рости, швидше за все, на 7-10% протягом 2020-го року .

За словами експерта аналітичного центру DOM.RIA Анатолія Топала, після новорічних свят спрацює відкладений попит, активність у всіх сегментах виросте, що підтягне ціни вгору на 2-2,5% на місяць. Стадія активного зростання збережеться до початку літа. Далі – сезонні коливання. В цілому очікується вихід ринку зі стадії стагнації в стадію постійного зростання.

"Якихось серйозних цінових коливань на ринку нерухомості, на мій погляд, не варто очікувати в 2020-му році. На сьогодні існує великий вибір нерухомості, яка шукає свого покупця. Причому це спостерігається в різних цінових сегментах. Крім того, самі забудовники відкрито заявляють, що у них є достатньо вакантних пропозицій в об'єктах, які близькі до завершення", – зазначає своєю чергою Михайло Гончарук, керуючий партнер Honcharuk and Partners law firm.

Анжеліка Саакян, директор по маркетингу багатофункціонального ЖК "Polaris Home & Plaza" говорить, що зараз на ринку активно розвиваються нові формати, такі як "місто в місті", live-work-play (синергія життя, роботи, відпочинку), багатофункціональні житлові комплекси, екокомплекси. Тому ціновий прогноз слід давати залежно від популярності того чи іншого формату споруджуваних ЖК.

"За нашими даними у 2020-му році найбільше зростання цін можливе саме на нові формати – до 12-15% (плавне зростання на 1-1,5% на місяць). Вартість житла об'єктів "стандартних" комфорт і бізнес-класу може збільшитися до 8-10%. А ціна на об'єкти економ-класу буде залежати переважно від подорожчання собівартості будівництва і навряд чи перевищить 5%", – зазначає Саакян.

Тетяна Шульга-Забельська, керуючий партнер Об'єднання девелоперів нерухомості (RED Community) додає, що наразі попит на 30-40% нижчий за пропозиціюІ в новому році навряд чи можливе істотне "вирівнювання" цього співвідношення.Тому 2020-й рік, так само як і 2019-й, буде ознаменований активною боротьбою за покупця.

"Вартість економ-житла може знизитися на 5-8% суто через низький рівень продажів. Але це буде максимально можливим зниженням, оскільки прибутковість проєктів досягне нижньої позначки рентабельності, а це 20%. Також у 2020-му році ЖК нових і затребуваних форматів може збільшитися до 5-7%. Але, звичайно ж, цінова динаміка буде цілком залежати від політичної та економічної стабільності, від подорожчання самого процесу будівництва ", – пояснює експерт.

Олександр Панфілов, комерційний директор міні-міста Svitlo Park нагадує, що на 2020-й рік у Держбюджеті закладено курс в 27 грн за долар. Тому з великою ймовірністю можна очікувати зростання цін на ринку нерухомості. Крім цього, продовжує зростати собівартість будівництва: ціни на будівельні матеріали і будівельно-монтажні роботи, за попередніми даними, як і в 2019-му році, можуть збільшитися ще на 10-12% .

"Найбільше зростання цін і попиту в 2020-му році ми будемо спостерігати в сучасних об'єктах формату міні-міста (комплексна забудова територій, що передбачає наявність власної інфраструктури і рекреаційних зон), які активно будувалися в 2019-му і будуть дотримуватися тих же темпів будівництва далі", – зазначив Панфілов.

Що буде впливати на ринок нерухомості в 2020-му році

Ігор Черненко, засновник Investment Development Property (IDP), в коментарі сайту "Сьогодні" розповів, що ціни на нерухомість в Україні досягли свого мінімального значення, тому бізнес активно інвестував в комерційну нерухомість. За даними Державної служби статистики, протягом 10 місяців 2019 року обсяг будівництва нежитлових будівель в країні виріс більше ніж на 31% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, на 20,8% зріс і обсяг, виробленої в Україні будівельної продукції за цей же період.

Що ж стосується житлової нерухомості, то в 2019-му році було чимало факторів, які негативно вплинули на продажі квартир на первинному ринку.

"Президентські вибори, стабільна гривня, і ситуація, що склалася в "Укрбуді", все в цілому негативно вплинуло на продажі квартир первинного ринку. Думаю, що в 2020-му році на розвиток ринку житлової нерухомості вплив матимуть кілька чинників", – говорить експерт.

Так, Мінрегіон опублікував у себе на офіційному сайті проєкт закону "Про особливості врегулювання добудови проблемних об'єктів житлового будівництва". Цей закон повинен допомогти вирішити проблеми з довгобудами і захистити населення, яке вкладає гроші в незавершені об'єкти.

"З огляду на те, що сьогодні практично 70% житла, яке будується в країні, будується на особисті заощадження населення, набуття чинності цього закону захистить інвестиції українців і стабілізує будівельний ринок в 2020-му році. Нагадаю, що тільки в 2018-му році 35 млрд грн українці вклали в будівництво житла", – пояснює Черненко.

Він додав, що від реалізації задекларованих "Київміськбудом" обіцянок добудувати об'єкти забудовника "Укрбуд" також багато в чому буде залежати, чи відновлять довіру населення українські забудовники.

"По-третє, зі зниженням Національним банком України облікової ставки до 13.5% більш досяжною стає мрія багатьох українців про запуск ринку іпотеки під прийнятні процентні ставки. Нагадаю, що НБУ в жовтні 2019-го року повідомляв, що планує зниження облікової ставки до 8% і вже у січні буде опублікована оновлена інформація, де регулятор оприлюднить свої плани в рамках чергового перегляду макроекономічного прогнозу", – підсумував експерт.

Тетяна Шульга-Забельська додає, що вже зараз можна говорити, що в 2020-му році ринок сильно зміниться. Для цього є низка вагомих причин. Наприклад, практично неможливим стане поява на ринку компаній без власних фінансів, які планували будувати за рахунок залучених коштів покупців. Зараз, щоб увійти на ринок, необхідно мати від 40% до 60% від собівартості будівництва проекту.

"Також багато що залежатиме від долі "Укрбуду". Я переконана, що вдасться знайти вихід з кризи, що склалася. Головне, щоб найближчим часом всі інвестори цієї компанії отримали чітку, виразну інформацію про те, хто і як буде добудовувати їх будинки. Я сподіваюся, що кризи в будівництві вдасться уникнути, і ринок продовжить свій розвиток", – зазначає експерт.

Тенденції ринку нерухомості 2020-го року

Експерти одноголосно зазначають, що буде зростати попит на новомодні забудови, такі, як "місто в місті", live-work-play (синергія життя, роботи, відпочинку), багатофункціональні житлові комплекси і т.д .

За словами експерта аналітичного центру DOM.RIA Анатолія Топала, вектор попиту залишається на користь первинного ринку. Популярним буде якісне житло в комплексах закритого типу, з набором інновацій та інших "фішок": озер, парків, зонування, повної інфраструктури і т.д. А також супер-економ за мінімальною вартістю. Крім того, продовжить падати попит на житло в будинках радянської забудови.

"У 2020-му році ми будемо спостерігати розквіт тренда зростання ролі дизайну і концепції метрів. Цей тренд особливо помітний в цінових сегментах бізнес-класу як житлової, так і комерційної нерухомості. Серед величезної кількості подібних пропозицій на ринку особливе значення має іміджева складова, яка формує додану вартість і виділяє об'єкт серед аналогічних пропозицій", – каже Андрій Мірошник.

За його словами, така складова може стосуватися як використання передових технологій, унікальної концепції і дизайн-оформлення, так і створення додаткових сервісів для кінцевого покупця в процесі користування нерухомістю (наприклад, власні клінінгові та консьєрж-служби, електронне ведення рахунків, системи безпеки з автономним управлінням для офісів, квартир і т.д.).

У свою чергу, Михайло Гончарук зазначає, що проблема довгобудів залишається гострою.

"З огляду на це, я переконаний, що в 2020-му році інтерес зміститься в бік придбання готової нерухомості, яка вже здана в експлуатацію і має всі необхідні документи. Однозначно цікавіше придбати вже готову квартиру, ніж інвестувати в невизначеність і непередбачуваність", – зазначає Гончарук.

Олександр Панфілов додає, що тренди 2020-го стануть продовженням тенденцій 2019-го року, головною з яких є зниження популярності об'єктів економ-класу, які програють у конкурентній боротьбі з об'єктами, здатними задовольнити запити найвибагливішого покупця.

"Головна тенденція – розвиток нових якісних форматів житла, які максимально здатні задовольнити вимоги найвибагливіших покупців. Інвестори зацікавлені в тому, щоб в об'єкті будівництва був створена повноцінна інфраструктура для дітей, занять спортом, дозвілля та роботи. Також в ЖК просто зобов'язаний бути дитячий сад, бажаний торговий центр і продуктовий маркет. На території – сквер або парк, закрита територія ЖК, двори повинні бути вільні від машин. І, звичайно ж, покупцям важливо зручність розташування та транспортного сполучення з центральною частиною міста", – ділиться прогнозами Саакян.

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" розповідали про те, що народні депутати в Раді проголосували за усунення з ринку нерухомості посередників. Подробиці – в сюжеті.

00:00:00 / 00:00:00
Квартири ціни 2020
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии

Новости компаний
В какую комбинацию может вылиться смесь детского увлечения хендмейдом и диплом математика, откуда ждать вдохновения, как колдовать в домашних условиях рассказывает графический дизайнер Наталья Белоусова. Когда ты поняла, что тебе нравится быть дизайнером и почему тебе это нравится? Такого дня, чтобы я проснулась и поняла, что пора в дизайн, не было. Скорее, я бессознательно и не спеша к этому шла с детства. Где-то с первого по четвертый класс я буквально п...
Новости компаний
Собираясь в отпуск, лучше спланировать все до мелочей, чтобы отдых прошел хорошо. Поэтому мы подготовили для вас гид по Бердянску! Тёплое море и песчаные пляжи – это далеко не всё, чем может порадовать отдыхающих курортный Бердянск. В этой статье мы расскажем, что обязательно нужно посетить в нашем городе, чтобы провести время с пользой и оставить об отдыхе в Бердянске наилучшие воспоминания. Как добраться? Где покушать? Развлечения Медицина Салоны красоты...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Новости компаний
Карантин истощил наши кошельки, и многие люди сейчас ищут быстрых заработков за рубежом. Возможен ли выезд по безвизу на работу и в какие страны? Какую лучше выбрать вакансию, на что обращать внимание? Ответы на эти вопросы мы решили получить у специалистов одного из передовых кадровых агентств Украины Лидер ЛТД. Рекрутеры компании предлагают широкий выбор вакансий по безвизу для мужчин женщин или семейных пар. Преимущества сотрудничества с кадровыми агент...
Новости компаний
На улицах наших городов все чаще можно встретить людей, перемещающихся на электросамокатах. Не вольно возникает вопрос, почему этот вид транспорта приобретает все большую популярность. В чем секрет? Жизнь в больших городах не мыслима без передвижения, каждый сам выбирает каким образом ему доехать из точки А в точку Б. Если учесть, что в центрах крупных городов средняя скорость передвижения зачастую не превышает 15 км/час., то электросамокаты позволят перем...
Новости компаний
Как известно, основной залог успешного функционирования бизнеса - это постоянное движение. Мир не стоит на месте, все меняется с каждым днем. Чтобы «выжить», бизнес тоже должен двигаться, видоизменяться, приспосабливаться к новым условиям, потребностям рынка и его вызовам. Одним из эффективных способов оптимизации бизнес-процессов является аутсорсинг персонала, или кадровый аутсорсинг. Понятие «аутсорсинг», и собственно сам тренд, пришел к нам с Запада, бу...
Новости компаний
Как известно, красота - в мелочах. Благодаря разнообразным элементам ваше жилище приобретает незаурядную изысканность. Ведь именно мебельная фурнитура является важной составляющей в интерьере каждого дома, она не только создает атмосферу комфорта, но также играет важную функциональную роль в быту. Поэтому стоит отнестись серьезно к выбору фурнитуры, чтобы потом не пожалеть о покупке. В этом вам поможет Интернет-магазин kozak-zamki.com.ua. Компания "KOZAK"...
Новости компаний
Многие люди не могут обойтись в повседневной жизни без надежного и стильного рюкзака. Кому-то он необходим для учебы, кому-то – для работы. В нем размещают важные вещи, дорогую электронику, всевозможные аксессуары. Удобный рюкзак нужен и многим спортсменам. Например, велосипедистам. Современный антикражный рюкзак Bobby XD Design с сайта http://novinki.top/bobby – это стильный минималистический дизайн с несколькими цветовыми решениями. Есть модели для всех:...
Новости компаний
Современный дизайн интерьера в данный период развития дизайна и архитектуры уже не относиться только к какому-либо узкому стилевому направлению. Если раньше можно было сказать, что современные стили это лофт и минимализм, а классические, это что-то среднее между аристократией и немного устаревшей симметрией в формах и текстурах, то сейчас ситуация полностью изменена и понятие современный дизайн подразумевает работу как в более молодых архитектурных стилях,...