На дороги витратять рекордні гроші: які траси відремонтують у 2020 році

У 2020-му в країні відремонтують понад 4000 км доріг

На дороги витратять рекордні гроші: які траси відремонтують у 2020 році, фото-1

/ Фото: Укравтодор

У 2020 році на автомобільні дороги з держбюджету спрямують рекордну суму. Крім цього, "Укравтодор" планує брати кредити, щоб відремонтувати якомога більше трас.

Які дороги зроблять у 2020 році, дізнавався сайт "Сьогодні".

Грошей могло бути більше

На дороги цього разу виділили рекордну суму – 69,7 млрд грн. Це на 15,2 млрд більше, ніж було у 2019-му, але менше, ніж повинно бути (73,7 млрд грн). Планувалося, що в 2020 році 100% акцизів з пального направлять на дороги. Але під час прийняття держбюджету фінансування трохи скоротили.

"Спочатку планувалося, що в Дорожній фонд піде 100% акцизів. Але під час прийняття бюджету частину грошей направили на інші цілі. За фактом, до Фонду буде перераховано близько 90% акцизу. Наскільки це позначиться на планах з ремонту доріг, залежатиме від того, чи вийде знайти додаткові джерела фінансування", – пояснив Олександр Кава, екс-заступник міністра інфраструктури.

З 73,7 млрд грн направлять у Дорожний фонд 69,7 млрд. Найбільше витратять на дороги державного значення – 38 млрд грн. А на місцеві дороги – 22,2 млрд грн. Трохи більше 3 млрд грн піде на забезпечення безпеки на дорогах. Ще 6,3 млрд "Укравтодор" повинен заплатити за боргами.

У 2020 році буде відремонтовано понад 4000 км доріг державного і місцевого значення, поділилися в "Укравтодорі". Частину доріг зроблять за рахунок міжнародних фінансових організацій.

"Нам необхідно більше ресурсів, щоб показати якісні зміни по всій країні. Ми з урядом і Міністерством фінансів знайшли можливість додатково направити на ремонт доріг 20 млрд грн кредитів під державні гарантії. У Верховній Раді вже зареєстровано два законопроекти, прийняття яких допоможе використовувати ці кошти", – розповів сайту "Сьогодні" керівник "Укравтодору" Олександр Кубраков.

Які дороги відремонтують

Основні проекти "Укравтодору" в 2020 році:

  • будівництво першої черги мосту через Дніпро в Запоріжжі;

  • реконструкція траси Н-31 Дніпро -Решетилівка;

  • реконструкція швидкісного шосе Північної об'їзної дороги Житомира по трасі М-06;

  • продовження проекту GO Highway (у Вінницькій і Хмельницькій областях);

  • завершення реконструкції дороги М-03 на ділянці Лубни – Полтава – Валки;

  • завершення будівництва Південно-Західного об'їзду Полтави;

  • капітальний ремонт траси М-01 на ділянці Київ – Кіпті;

  • ремонт траси Н-23 на ділянці Кропивницький – Кривий Ріг;

  • завершення ремонту траси Н-11 Дніпро – Кривий Ріг – Миколаїв та інші.

/ Фото: Укравтодор

Також буде проведено міжнародні тендери і очікується початок робіт на проектах капітального ремонту траси М-05 Київ – Одеса в Черкаській області та будівництво Північного об'їзду Львова за рахунок кредитів Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

"Ми ставимо перед собою два зрозумілих завдання – це якісні дороги і відсутність корупції. 2020 рік буде роком важливих змін, які необхідні для досягнення поставлених цілей. Ми вже проводимо повне оновлення керівного складу. Без цього неможливо подолати корупцію і рухатися далі. Наступним кроком буде створення рівних і прозорих тендерних умов – ми працюємо над розробкою типової документації, яка дасть всім гравцям ринку однакові шанси на виграш. Ще одним пріоритетним завданням є забезпечення незалежного контролю якості доріг, який можливий при роботі з іноземними експертами. Ну і, звичайно, 2020 рік стане роком масштабного залучення коштів МФО (Міжнародні фінансові організації. – Ред.) На ремонт доріг", – розповів Олександр Кубраков.

Нагадаємо, уряд поставив мету за найближчі п'ять років відремонтувати основні дороги в Україні – а це 24 тис. км.

Нагадаємо, раніше сайт "Сьогодні" поспілкувався з українським представником FIDIC – міжнародної федерації інженерів-консультантів, яка понад 100 років регулює відносини між учасниками будівництва об'єктів і перевіряє виконання робіт, в тому числі, і з ремонту доріг. Читайте інтерв'ю: "Контроль якості доріг у нас практично відсутній".

Про проблемні дороги говорили і з прем'єром Олексієм Гончаруком в ексклюзивному інтерв'ю на каналі "Україна 24".

00:00:00 / 00:00:00
Дороги 2020 гроші
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію